فهرست

تازه ترین اخبار

با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد؛

مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهرقدس

مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرقدس با حضور علیرضا زندوکیلی،مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران و جمعی از مسئولین در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، صبح امروز (یکشنبه ۲۱ اسفند ماه) جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شهرقدس با موضوع تکریم و معارفه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان با حضور امیر عذیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار قدس؛ علیرضا زندوکیلی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و جمعی از مسئولین در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.
 

در ابتدای نشست فهیمه اطهری؛ رئیس پیشین اداره کتابخانه های عمومی شهرستان به ارائه گزارش عملکرد شهرستان پرداخت و گفت:از روز اول خدمت در شهرستان یک آرزو در ذهن داشتم و آن هم تبدیل کتابخانه به محیطی برای پاتوق کودکان بود. در اولین اقدام نیز اتاق خودم را تبدیل به بخش کودک کتابخانه مرکزی شهرستان کردم و حال پس از چند سال خدمت این آرزو محقق شده و کتابخانه به عنوان پاتوقی فرهنگی در شهرستان  به ویژه برای کودکان تبدیل شده است و روزانه با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی میزبان علاقمندان کتاب و کتابخوانی شهرقدس است.

وی به اجرای بیش از ۷۰۰ برنامه فرهنگی طی ۲ سال اخیر در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت:انجام شاداب سازی کتابخانه های شهرستان، برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی-آموزشی ویژه تمام رده های سنی به ویژه نشست های نقد و بررسی کتاب با حضور نویسندگان مطرح کشوری در شهرستان؛ از جمله مهم ترین اقدامات انجام شده در طول دوره خدمت ام در شهرستان قدس است.

علیرضا زند وکیلی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران در ادامه این نشست وجود فضای همدلی بین مدیران شهرستان را نقطه قوت جلسات انجمن شهرقدس عنوان کرد و گفت: کتابخانه فقط محلی برای عضویت و امانت کتاب نیست و محلی برای ارتقای فضای فرهنگی در کشور محسوب می شود؛ در دنیا کتابخانه ها به محلی برای اتفاقات فرهنگی- اجتماعی تبدیل شده اند و چند سالی است که این اتفاق نیک در ایران نیز انجام شده و کتابخانه ها تبدیل به پایگاه فرهنگی- اجتماعی شده اند و حال  کتابخانه ها جایگاه ویژه ای در بین مردم دارند و خانواده ها؛ فرزندان شان را با خیال راحت به ما می سپارند و از کتابخانه ها استفاده می کنند و ما روزانه میزبان مردم شریف از تمام رده های سنی هستیم.

وی افزود:هز میزان که به این فضا اضافه شود به این پاتوق های فرهنگی اضافه شده و تقویت فضای کتابخوانی و کتابخانه ها امری ضروری است که به خوبی در این شهرستان شکل گرفته است.

زندوکیلی در ادامه سخنانش از خانم اطهری، رئیس پیشین اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تشکر کرد و گفت:ایشان نیرویی متدین، جهادی و خوش فکر بودند و منشا به ثمر رسیدن بسیاری از اقدامات خوب فرهنگی در شهرستان بوده اند؛ وی در حوزه فرهنگی بسیار خوش درخشیدند و اقدامات ماندگاری انجام داده اند.

زندوکیلی در پایان سخنانش با آرزوی توفیق برای خانم حبیبی؛ رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با تاکید بر تعامل با سایر دستگا ها و مسئولین سطح شهرستان گفت:امیدوارم در دوران جدید این تعامل بیش از پیش ادامه یابد تا بتوانیم هر چه بیشتر در خدمت مردم باشیم چرا که با یک هم افزایی و تعامل سازنده بین کتابخانه ها و  ادارات و سازمان ها می شود اقدامات مفیدی در راستای گسترش کتابخوانی و ترویج مطالعه انجام داد.

در ادامه نشست  امیر عذیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار قدس با تقدیر از زحمات و تلاشهای صادقانه رئیس پیشین اداره کتابخانه های شهر قدس  گفت:خانم اطهری با جان و دل و با اعتقاد وارد کار شدند و در برگزاری تمام برنامه های فرهنگی سطح شهرستان مشارکت مثمر ثمری داشته  و اقدامات تاثیرگذاری در سطح شهرستان از خود به یادگار گذاشته اند؛ احساس رضایت تک تک روسای ادارات در شهرستان از عملکرد ایشان به خوبی پیداست و امیدوارم خانم حبیبی نیز این روحیه جهادی را ادامه دهند و شاهد ترویج بیش از پیش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در شهرستان باشیم.

در پایان این جلسه حکم حبیبی گهر، رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس به ایشان اهدا و از زحمات فهمیه اطهری؛ رئیس پیشین اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با اهدا هدیه ای تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است مریم حبیبی گهر با داشتن  بیش از ۱۰ سال سابقه کار در نهاد کتابخانه های عمومی پیش از این به عنوان مسئول کتابخانه مرکزی شهرستان قدس مشغول فعالیت بوده است .