فهرست

تازه ترین اخبار

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران اعلام کرد:

میزبانی32 کتابخانه عمومی استان تهران در طرح ملی کتابخانه گردی

علیرضا زندوکیلی ؛مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران گفت:به مناسبت  ۱۷ اسفند ماه سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، 32  کتابخانه منتخب استان تهران آماده پذیرایی از علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در طرح کتابخانه گردی شدند.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان تهران، علیرضا زندوکیلی ؛مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران با اشاره به 17 اسفند ماه سالروز تأسیس کتابخانه‌های عمومی گفت: همزمان با نوزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و میلاد باسعادت یگانه منجی عالم بشریت، طرح ملی کتابخانه گردی همزمان با سراسر کشور در 32 کتابخانه عمومی منتخب استان برگزار می‌شود.
وی افزود: به همین منظور32 کتابخانه منتخب استان میزبان مسئولان ملی- استانی از جمله فرمانداران، استانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران، اعضای شورای شهر و روستا، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، ائمه محترم جمعه و جماعت، اعضای انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی استان‌ها و شهرستان‌ها و گروه‌های مرجع و نخبگان خواهند بود.
زندوکیلی  با اشاره به کتابخانه‌های مشارکت کننده در طرح کتابخانه‌گردی به تفکیک هر شهرستان تصریح کرد: این مراسم در شهرتهران در كتابخانه مركزي پارك شهر،كتابخانه هدهد سفيد ،كتابخانه علامه طباطبايي،كتابخانه علامه دهخدا،كتابخانه دانشمند وكتابخانه نظامي گنجوی از ساعت ۸ صبح فردا دوشنبه15  اسفندماه آغاز شده و طی آن کارکنان و کتابداران میزبان مسئولان، فعالان فرهنگی، هنری، ورزشی و اهالی رسانه خواهند بود.
زندوکیلی خاطرنشان کرد: در سایر شهرستان‌های استان نیز دو کتابخانه منتخب میزبان شرکت‌کنندگان در طرح کتابخانه‌گردی است که این کتابخانه‌ها شامل کتابخانه‌های شیخ کلینی و امام خمینی(ره) در شهرستان ری؛اندیشه و استاد شهریار در شهرستان شهریار؛زنده یاد محمدی و جاویدالاثر کاظم اخوان در شهرستان رباط کریم؛بعثت و کوثر در شهرستان دماوند؛شهدای گمنام و شیخ بهائی در شهرستان پردیس؛شهدای امامی امین و پانزده خرداد در شهرستان پیشوا؛ مهر و شهید رجایی در شهرستان ملارد؛علامه قطب الدین رازی در شهرستان ورامین ؛ولایت در شهرستان قرچک؛استاد امیری فیروزکوهی در شهرستان فیروزکوه و احمد آباد مستوفی و شهید مطهری در شهرستان اسلامشهر هستند .
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران اعلام کرد: «اهدای کتاب، اهدای دانایی»توسط مردم و مسئولان، برگزاری نمایشگاه کتاب، برگزاری نشست کتابخوانی و نشست های نقد و بررسی و معرفی کتاب ، اجرا و همخوانی سرود با موضوع کتاب و...از جمله برنامه های این مراسم هستند که به صورت ویژه در این روز به همت مسئولین و کتابداران به اجرا در خواهد آمد.
زندوکیلی در پایان از تمامی مردم و مسئولان دعوت کرد در این روز با حضور در کتابخانه های مذکور میهمان کتابداران مهربان و زحمتکش استان تهران باشند.