فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت 22 اسفند سالروز بزرگداشت شهدا برگزار شد؛

دیدار با خانواده شهیدان مدافع حرم در پیشوا

به مناسبت 22 اسفند سالروز بزرگداشت شهدا رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پیشوا به همراه کتابداران با خانواده شهیدان مدافع حرم دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به مناسبت 22 اسفند سالروز بزرگداشت شهدا محمد کارخانه یوسفی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پیشو به همراه محمد رضا مهابادی عضو محفل ادبی و جمعی از کتابداران با خانواده شهید عباس احسانی و شهید غلامرضا جعفری از شهدا مدافع حرم پیشوا  دیدار و گفتگو کرد.
محمد کارخانه یوسفی در  دیدار با همسر شهید عباس احسانی شهید مدافع حرم  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار گفت:تکریم خانواده شهدا وظیفه همه ماست و همه ما مدیون این عزیزان هستیم و موظفیم یاد و خاطرات شهدا را احیا کنیم و  به پاس قدردانی از فداکاری های خانواده معظم شهدا و جانفشانی های عزیزانشان، راه شهدا و امام شهدا را با بصیرت و درس گرفتن از شهدا و تبعیت از فرمایشات ولی فقیه ادامه دهیم.
سپس همسر شهید درباره نحوه شهادت و محل شهادت ایشان گفت:همسرم در سال 1395 در سوریه به شهادت رسیدند و دارای سه فرزند دختر می باشندزمانی که ایشان به شهادت رسیدند فرزندشان دوساله بودند و حدود هفت سال از شهادت ایشان می گذرد.

 همچنین در دیدار با خانواده شهید غلامرضا جعفری شهید مدافع حرم ؛.همسر شهیدگفت: ایشان در سال 1395 در یکی از روستاهای شهر حلب سوریه به شهادت رسیدند و دارای سه فرزند دختر می باشند.
وی در ادامه سخنانش  از خاطرات شهید زمانی هنگام رفتن به جبهه مطالبی را بیان نمود و گفت: .شهید جعفری تا آذر 1400مفقودالاثر بودند و در آذر سال 1400 جنازه شهید را از سوریه به ایران منتقل و در امامزاده موسی بن جعفر به خاک سپردند.

در پایان دیدار مدارک لازم جهت ثبت نام در کتابخانه گرفته شد و به پاس زحمات شهدا هدایایی اهدا گردید.
در ادامه به مناسبت روز بزرگداشت شهدا محمد کارخانه یوسفی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پیشو به همراه محمد رضا مهابادی عضو محفل ادبی و جمعی از کتابداران بر سر مزار شهدا گمنام حضور رسانده و مزار شهدا را گلباران کردند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ