فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با اعیاد مبارک شعبانیه در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق (ع) پاکدشت برگزار شد:

نشست نمایشنامه‌خوانی با محوریت کتاب بلند بالای ایل از نشر سوره مهر

به مناسبت اعیاد شعبانیه دو نمایشنامه از کتاب «بلند بالای ایل» نوشته مجید قاسم ‌زادگان جهرمی در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق (ع) پاکدشت اجرا گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، نشست نمایشنامه خوانی با محوریت کتاب «بلندبالای ایل» با حضور اکرم نادری رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی، بهزاد فراهانی مدیر حوزه هنری انقلاب اسلامی شهرستان پاکدشت، مرتضی علوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرامرز مولایی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری پاکدشت، اعضای کتابخانه‌های عمومی، کتابداران، کتابخوانان و علاقه مندان به  داستان، نمایش و تئاتر در سالن آمفی تئاتر کتابخانه عمومی امام جعفر صادق (ع) پاکدشت برگزار شد.
در این برنامه که با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی شهرستان پاکدشت، دفتر حوزه هنری و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پاکدشت برگزار گردید، دو نمایشنامه "پشت ویرانی همسایه" و "منورها تنها می سوزند"؛ با نمایشنامه‌خوانی هنرمندان: آزالیا پرستش، وحید گودرزی، محمدجواد صالحی و احمد روستایی اجرا شد.
گفتنی‌ است کتاب «بلند بالای ایل» شامل چهار نمایشنامه با عناوین دل‌آشوب، منورها تنها می سوزند، پشت ویرانی همسایه و بلند بالای ایل است، که نمایشنامه "منورها تنها می‌سوزند" داستان جوانی است که دانشجوی پزشکی است و به دنبال برادرش به آسایشگاه روانی می رود. در آنجا با دو جانباز مواجه می شود که یکی از آن‌ها دچار موج گرفتگی و همیشه درگیر جنگ است. دیگری نیز از ناحیه دو پا فلج و دچار فراموشی است، اما از یادگارهای جنگ که در ذهنش باقی مانده، نقاشی می کشد.
همچنین نمایشنامه "پشت ویرانی همسایه"، داستانی است که بین یک جانباز نقاش و همسرش رخ می‌دهد. مکان داستان منطقه جنگی در حال بازسازی در زمان صلح است و بر اساس طرح "همسایه های روبرو" از مسجد قاسم زادگان نوشته شده است.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ