فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف افزایش مشارکت مردمی در جشنواره رضوی 1400 انجام شد:

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی و کتابداران شهرستان پاکدشت با رئیس اداره آموزش و پرورش

در راستای اطلاع رسانی بهتر و با هدف افزایش مشارکت مردمی در جشنواره رضوی، محمد کارخانه رییس اداره کتابخانه های عمومی پاکدشت به همراه جمعی از کتابداران با سید اصغر میرقاسمی رئیس اداره آموزش و پرورش دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، محمد کارخانه رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاکدشت و سید اصغر میرزا قاسمی رئیس اداره آموزش و پرورش این شهرستان در خصوص ایجاد زمینه های بیشتر فرهنگی-آموزشی دیدار و گفتگو کردند.
  این نشست با حضور منوچهر برزگر ؛مسئول کتابخانه عمومی سیار یار مهربان 1، حسن خراسانی مسئول کتابخانه عمومی شهید احمد پازوکی خاتون آباد، سیده مریم حسینی مسئول کتابخانه عمومی پروین اعتصامی فیلستان و امید قاسمی خجسته کتابدار کتابخانه سیار یار مهربان 1 و محمد اسدی معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش برگزار شد.
 
در این دیدار سید اصغر میر قاسمی رئیس اداره آموزش و پرورش پاکدشت در خصوص همکاری های فی ما بین قول مساعد داد و مقرر گردید طی بخشنامه ای به کلیه مدارس شهرستان، مفاد و نحوه همکاری این دو اداره اطلاع رسانی گردد.
وی تاکید کرد:  فعالیت‌های این دو اداره در راستا و هم جهت با یکدیگر است و فعالیت‌های فرهنگی اجرا شده توسط کتابداران در کتابخانه‌های عمومی، می‌تواند مکمل بسیار خوبی برای آموزش دانش آموزان توسط معلمان در مدارس باشد و راه را برای زندگی و تصمیم گیری های بهتر کودکان و نوجوانان هموار سازد.
 رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گفت:  به زودی تفاهم نامه ای محلی بین  اداره کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش جهت همکاری‌های بیشتر، طبق تفاهم‌نامه اصلی منعقد شده بین وزارت آموزش و پرورش و نهاد کتابخانه‌های عمومی، امضا می گردد.
محمد کارخانه افزود:در پایان این نشست مقرر شد با توجه به اولویت جشنواره رضوی در این ایام کنونی، اداره آموزش و پرورش در خصوص اطلاع رسانی و معرفی جشنواره از طریق کانال ها و سایت های مرتبط با این اداره اقدام نماید و همچنین سیستم دانش آموزی شاد دانش آموزان را نسبت به شرکت در جشنواره رضوی تشویق و ترغیب نماید.
در پایان این نشست بر همکاری‌های بیشتر در خصوص عضویت دانش آموزان به صورت نیم بها در کتابخانه های عمومی، شرکت دانش آموزان و معلمان در جشنواره فرهنگی رضوی، ایجاد بسترهای مناسب جهت حضور کتابداران در مدارس پس از ایام کرونا و ترویج فرهنگ مطالعه مفید و کتابخوانی توسط کتابداران در مدارس تاکید کرده و به تبادل نظر پرداختند.
نسخه قابل چاپ