فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت کتابدار کتابخانه عمومی فردوسی برگزار شد:

فعالیتهای فرهنگی آموزشی در فضای مجازی کتابخانه

به همت سکینه الیکائی کتابدار کتابخانه عمومی فردوسی، فعالیتهای فرهنگی_آموزشی در بستر فضای مجازی کتابخانه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت  سکینه الیکائی کتابدار کتابخانه فعالیتهای متنوع فرهنگی_آموزشی از جمله قصه گویی  کتاب، کاردستی، خوانش تصویری و معرفی کتاب به صورت فیلم در بستر فضای مجازی کتابخانه صورت گرفت.

قصه گویی کتاب آلوچه و سنگ و گوجه فرنگی و میوه ی سبز

سکینه الیکائی در معرفی و قصه گویی دو کتاب " آلوچه و سنگ  " و "گوجه فرنگی و میوه ی سبز"گفت :کودکان زیر سن پیش دبستانی  با شنیدن این قصه ها وارد دنیای خیالیشان می شوند. به اشیا اطرافشان جان می دهند و با آنها بازی می کنند و می خندند و در نهایت به کتاب و کتابخوانی علافمند تر می شوند ... 

آموزش ساخت کاردستی حلزون

به همت سکینه الیکائی کتابدار کتابخانه آموزش ساخت کاردستی حلزون با کاغذ رنگی، چسب و قیچی،   مرحله به مرحله انجام شد.   گفتنی است این کاردستی آسان و در عین حال زیبا  با کمک وسایل ساده برای گروه سنی ۵ تا ۷ سال انجام شد.

خوانش تصویری دو کتاب  "کفش و جوراب و شلوار شیمو شده ورزشکار" و"  شیمو چراغ جیک و جیک همه توی ترافیک "

خوانش تصویری کتاب " کفش و جوراب و شلوار شیمو شده ورزشکار  "با شعرهای : مهری ماهوتی  و کتاب " شیمو چراغ جیک و جیک همه توی ترافیک   "با شعرهای : محمد کاظم مزینانی، انتشارات پنجره توسط سکینه الیکائی کتابدار کتابخانه مهیا گردید. این کتاب مناسب کودکان زیر سن پیش دبستانی و پیش دبستانی می باشد و به کودکان مهارت های اجتماعی  و فردی را یاد می دهد. والدین با خواندن این کتاب برای کودکان به صورت غیر مستقیم مفاهیم مهم زندگی را به او می آموزند.

معرفی کتاب "عروس دریایی"

 کتاب " عروس دریایی   "نوشته الی بنجامین ، انتشارات افق؛ توسط باران حصاری عضو فعال کتابخانه به صورت فیلم ویدویی انجام گردید. این کتاب مخصوص رده سنی نوجوانان و در مورد دوستی های پایدار و عمیق  می باشد. همچنین ماجراجویی و کشف تا پایان کتاب خواننده را مشتاق مطالعه نگه می دارد.

نسخه قابل چاپ