امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


همزمان با ایام ماه محرم؛ کتابخانه‌های عمومی استان تهران میزبان برنامه‌های فرهنگی شدند به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)، کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان تهران برنامه های فرهنگی ویژه ای اجرا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)،  برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد.

جمع خوانی کتاب "حادثه روز دهم" در کتابخانه شهید مطهری قرچک

همزمان با عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت باعبدالله الحسین(ع)   نشست معرفی و جمع خوانی کتاب "حادثه روز دهم" بازآفرینی رضا شیرازی در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک برگزار شد.

در این نشست ضمن معرفی کتاب توسط علی کرم کرمی مسئول کتابخانه و خواندن بخش هایی از آن، هریک از نوجوانان نیز صفحاتی از کتاب را جمع خوانی کردند.

معرفی و جمع خوانی کتاب «تشنه لبان» در کتابخانه نظام آباد اسلامشهر

به همت ژیلا عبدی مسئول کتابخانه، کتاب «تشنه لبان» نوشته حمید گروگان بمناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با حضور اعضاء فعال کودک و نوجوان کتابخانه عمومی شهدای روستای نظام آباد شهرستان اسلامشهر معرفی و جمع‌خوانی شد.

گفتنی است کتاب «تشنه لبان» توسط حمید گروگان، نویسنده سرشناس کتاب‌های کودک و نوجوان با زبانی ساده و روان برای گروه سنی نوجوان به نگارش درآمده است و در واقع از کتابهای «مقتل» به شمار می‌رود که در آن وقایع کربلا و حماسه آفرینان عاشورا با ذکر نام و شیوه شهادت و شرح مطالب بیان شده است.


جمع خوانی کتاب "یک بال و دو پرنده" در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری قرچک

همزمان با ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) نشست معرفی و جمع خوانی کتاب "یک بال و دو پرنده" نوشته محبوبه زارع با حضور فعال اعضاء در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری قرچک برگزار شد.

در این نشست ضمن معرفی کتاب توسط ام لیلا رفیع پور مسئول کتابخانه و خواندن بخش هایی از آن، هریک از  اعضاء نیز صفحاتی از کتاب را جمع خوانی کردند.

 قصه گویی در کتابخانه عمومی امام علی(ع) شهریار

به همت مینا شاه بازاده کتابدار بخش کودک کتابخانه، نشست قصه گویی در کتابخانه عمومی امام علی(ع) شهرستان شهریار برگزار شد. در این نشست به مناسبت ایام ماه محرم کتاب "چرا او را حسین نامیدند؟ "  نوشته ابوالفضل هادی منش بلندخوانی شد و کودکان به نقاشی با موضوع آزاد پرداختند.

قصه گویی و جمع خوانی در کتابخانه اباصالح(عج) شهرستان اسلامشهر

به همت نیره زرقانی کتابدار کتابخانه، همزمان با ماه محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) کتاب «حسین بن علی سیدالشهدا(ع)» با حضور تعدادی از اعضای کودک در بخش کودک کتابخانه عمومی اباصالح(عج) قصه گویی و جمع‌خوانی شد.

در این نشست زرقانی، کتابدار کتابخانه به معرفی و قصه گویی کتاب «کتاب حسین بن علی سیدالشهدا(ع)» نوشته فاطمه بختیاری و زهرا یعقوبی پرداخت سپس حاضرین به جمع خوانی کتاب پرداختند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر