امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


برگزاری نشست نقد و بررسی کتاب « خاطرات خانه ابری » در شهرستان پاکدشت به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاکدشت، نشست نقد و بررسی کتاب «خاطرات خانه ابری» در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق (ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، نشست نقد و بررسی کتاب «خاطرات خانه ابری» با حضور بهنام ناصح نویسنده، محمدرضا شرفی خبوشان منتقد، کتابداران، اعضای کتابخانه های عمومی و سایر علاقمندان به کتاب و فرهنگ در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق (ع)  شهرستان پاکدشت برگزار شد.

در این مراسم که با حضور بیش از ۳۰ شرکت کننده برگزار شد محمدرضا شرفی خبوشان نقد را برای درک بهتر اثر مفید و سازنده دانست و گفت: برگزاری جلسه نقد و بررسی در کتابخانه های عمومی، نشان از زنده بودن آثار دارد.

شرفی خبوشان افزود: اینکه شهرستان پاکدشت جلسه نقد و بررسی را در کتابخانه برگزار کرده است، نشانه زنده بودن این اثر و دیگر آثار انتخابیست، چرا که در قفسه کتابی را برای مطالعه انتخاب می کنید که امروز نویسنده آن نیز در کنار شما نشسته و به پرسش های شما پاسخ می دهد و این همان جریان پویش فرهنگی در یک قلب فرهنگی به نام کتابخانه است که می بایست بیشتر به آن پرداخت.

منتقد کتاب افزود: کتاب خاطرات خانه ابری، با گره زدن زمان تاریخی به رمانی زیبا باعث ایجاد پرسش های متعدد در ذهن مخاطب گردیده که نشان می دهد این کتاب عمیقاً با ذهن مخاطبان ارتباط برقرار کرده است و خواننده تا پایان کتاب نتوانسته از خواندن دست بکشد و کتاب را بر زمین بگذارد.

بهنام ناصح نویسنده کتاب خانه ابری ضمن تشکر از کارکنان اداره کتابخانه های عمومی پاکدشت برای برگزاری این نشست، از حضور پرشور علاقمندان در این نشست اعلام رضایت کرد و گفت: این که کتاب مورد توجه دوستان واقع شده باعث خوشحالی است و این نشان از تلاش مسئولان حوزه فرهنگی در این شهرستان دارد.

ناصح افزود: حضور مسئولانی چون معاون شهردار و شرکت وی در جلسه نقد و بررسی کتاب، مسئله ی دیگریست که برای نخستین بار شاهد آن بوده ام و این برایم بسیار خوشحال کننده و مایه مسرت است.

نسخه قابل چاپ
بيشتر