امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

متون عمومي
متون عمومي


به همت کتابداران صورت پذیرفت؛ استقبال شهروندان استان تهران از برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی همزمان با هفته پایانی تیر ماه، ویژه برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران،  همزمان با هفته پایانی تیرماه، ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی  همچون نشست های قصه گویی، معرفی کتاب، جمع خوانی در کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد که مورد استقبال شهروندان این استان قرار گرفت.

معرفی و بازخوانی کتاب در اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر

با حضور تعدادی از کتابداران، کتاب "مهارتهای ارتباط موثر در سیره امام رضا (ع) " توسط جواهر مهدی پور مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری در اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر معرفی و بازخوانی شد .

گفتنی است کتاب مهارت تصمیم گیری، مهارت تفکر انتقادی، مهارت تفکر خلاق، مهارت دوست یابی، مهارت فرزندپروری و مهارت خانوادگی از جمله موارد مطرح شده در این کتاب است.

نشست قصه گویی کتاب در کتابخانه اقبال لاهوری

به همت ام لیلا رفیع پور مسئول کتابخانه، در ادامه سلسسله نشست های قصه گویی کتاب برای کودکان، با هدف کمک به پرورش قدرت بیان و خلاقیت و اعتماد به نفس در کودکان، مراسم قصه گویی کتاب «قصه زندگی امام رضا(ع) : مرغابی های مهمان» نوشته مجید ملامحمدی با حضور اعضای کودک در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری شهرستان قرچک برگزار شد.

گفتنی است در کتاب قصه‌ی زندگی امام رضا(ع) داستان‌های شیرین پیرامون کرامت، سخاوت، صبر، رأفت و مهربانی امام رضا(ع) بیان شده است؛ در این کتاب داستان هایی از جمله: شاعر اهل بیت، روز باشکوه، هجده دانه خرما، ضامن آهو، مرغابی های مهمان و... و. تعریف شده است.

نشست جمع خوانی کتاب در کتابخانه فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا

به همت سکینه الیکائی مسئول کتابخانه، نشست جمع خوانی و روان خوانی کتاب «درختی که بال درآورد» با حضور تعدادی از اعضای نوجوان در کتابخانه عمومی فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا برگزار شد.

در این نشست سکینه الیکائی کتابدار کتابخانه به معرفی کتاب «درختی که بال درآورد» پرداخت در ادامه کودکان به جمع خوانی و روان خوانی کتاب پرداخت.

برگزاری نشست کتابخوان کتابخانه ای در کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت فرخ الدین قاسمی مسئول و صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه، نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور علاقه مندان در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد.

در این نشست شش نفر به ارائه کتابهای خوانده شده خود پرداختند؛ در این نشست تجربه خواندن کتابهای «مهارت‌های‌ ارتباط موثر در سیره امام رضا(ع) علیه‌السلام» نوشته علی جانفزا، توسط: زهره حصاری؛ «فصل فیروزه ای» نوشته محبوبه زارع، توسط: الهه آقایی؛ «تضادهای درونی ما» نوشته کارن هورنی، توسط: کبری سمیعی؛ «آبنبات هل دار» نوشته مهرداد صدقی، توسط: مونا مرادی؛ «ماجراهای شگفت انگیز هری پاتر» نوشته جی کی رولینگ، توسط زینب کلکویی؛ «سبک شناسی» نوشته سیروس شمیسا، توسط علی وطن پرست به اشتراک گذاشته شد.

برگزاری نشست قصه خوانی در کتابخانه شهید مطهری شهرستان ری 

به همت رحیم طاهری مسئول کتابخانه و با دعوت از جمعی از اعضای کانون فرهنگی تربیتی شهید آوینی، بخش هایی از کتاب «قصه های خوب برای بچه های خوب» نوشته مهدی آذریزدی در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان ری قصه خوانی شد.

در ابتدای نشست رحیم طاهری مسئول کتابخانه به معرفی شخصیت مرحوم مهدی آذریزدی پرداخت سپس بخش هایی از کتاب را قصه خوانی کرد در ادامه حاضرین از بخش های مختلف کتابخانه بازدید کردند و از مادران خواسته شد فرزندان خود را بیشتر با کتاب و مطالعه آشنا کنند.

گفتنی است کتاب "قصه های خوب برای بچه های خوب" یکی از کتابهای سودمند چاپ شده برای کودک می باشد که توسط مهدی آذریزدی (برنده جایزه یونسکو) نوشته شده است؛ در این کتابها داستان های قدیمی و افسانه های ایرانی از کتب قدیمی مانند کلیله و دمنه، مثنوی، گلستان و سابر کتب به نثری ساده برای کودکان نوشته شده است.

برگزاری مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی شهدای اسلام آباد شهرستان ری

به همت بهرام شجاعی مسئول کتابخانه، مسابقه نقاشی با حضور جمعی از اعضاء و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی شهدای اسلام آباد شهرستان ری برگزار شد.

گفتنی است در پایان به برگزیده مسابقه نقاشی جایزه ای اهدا شد و از اعضاء پذیرایی به عمل آمد.

برگزاری نشست کتابخوان ویژه بانوان در کتابخانه عمومی باباطاهر تهران

به همت مژگان طافی مسئول کتابخانه، در سلسله نشست های سه شنبه های خواندنی کتابخانه باباطاهر در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در میان بانوان و مادران مراجعه کننده، اولین نشست کتابخوان ویژه بانوان با حضور تعدادی از اعضاء و ساکنین محله در کتابخانه عمومی باباطاهر شهر تهران برگزار شد.

گفتنی است در این نشست کتابهای «بابانظر» نوشته حسن بیضایی، توسط: زینب دانشی، «دا» نوشته سیده زهرا حسینی، توسط: مژگان طافی، «چگونه خود را باور کنیم» نوشته گیل لیندن فیلد، توسط: آسیه آصفی؛ «چشم هایش» نوشته بزرگ علوی، توسط: شکوفه کریمی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

 برگزاری نشست قصه‌خوانی در مهد کانون رضوان شمیرانات

به همت مریم ملکوتی، مسئول و فائزه مهرزاد، کتابدار کتابخانه عمومی شهید باهنر، نشست قصه‌خوانی از کتاب «فاطمه و فاطمه» تالیف سید محمد مهاجرانی با حضور تعدادی از کودکان در مهدکودک کانون رضوان تجریش برگزار شد.

برگزاری کلاس آموزش مهارتهای زندگی در کتابخانه عمومی شهید رجایی ملارد

با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد و اداره بهزیستی شهرستان و انجمن حقوق شهروندی، کلاس آموزش مهارتهای زندگی توسط علی حسنعلی، پزشک و روانشناس در کتابخانه عمومی شهید رجایی شهرستان ملارد برگزار شد.

بیست و ششمین نشست کتابخوان کتابخانه ولیعصر(عج) شهرستان ورامین

به همت لیلا فاطمی کلش کتابدار کتابخانه، بیست و ششمین نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور جمعی از اعضای فعال و علاقمند در کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) شهرستان ورامین برگزار شد.

در این نشست، کتاب های «جز از کل» اثر استیو تولتز، توسط شادی میش مست، «خنده در تاریکی» اثر ولادیمیر ناباکوف، توسط طاهره عباسی؛ «مردی در تبعید ابدی» اثر نادر ابراهیمی، توسط محمد امین بختیاری و داستان «پس پرده» اثر آنا گاوالدا، توسط شیرین میش مست؛ «عقاید یک دلقک» اثر هاینریش بل، توسط مصطفی ولی زاده و «راز موتور سیکلت من» اثر رولد دال، توسط منصوره سادات طباطبایی معرفی شدند.

ایستگاه نقاشی و قصه گویی در کتابخانه مسجد اعظم قلعه نو شهرستان ری

به همت افسانه کورگلی مسول کتابخانه مسجد اعظم قلعه نو ایستگاه نقاشی و قصه گویی ویژه کودکان در کتابخانه برگزار شد.

در ابتدای برنامه دو قصه از زندگی امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) بیان شد سپس کودکان به نقاشی داستان ها پرداختند در ادامه به بهترین نقاشی جایزه اهدا شد.

هدف از برگزاری این ایستگاه نقاشی آشنایی کودکان با استفاده از قصه و نقاشی با زندگی امام رضا (س)   و حضرت معصومه (س) بوده است.

برگزاری جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی شهدای امامی امین جلیل آباد شهرستان پیشوا

به همت فاطمه شیری مسئول کتابخانه با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشنایی آنان با زندگی معصومین(ع) و تشویق به مطالعه و افزایش آگاهی این قشر کتاب «نماز باران» جمع خوانی شد.

در ابتدای نشست فاطمه شیری کتابدار کتابخانه به معرفی کتاب "نماز باران"تالیف مژگان شیخی پرداخت و سپس کتاب توسط کودکان جمع خوانی شد. این برنامه با استقبال پرشور بیش از ۱۹ نفر از اعضاء کودک برگزار شد

بيشتر
نسخه قابل چاپ