امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

بيشتر
متون عمومي


 
بيشتر
با هدف غنی سازی اوقات فراغت برگزار شد: کلاس های متنوع فرهنگی-آموزشی در کتابخانه های عمومی استان به منظور غنی سازی اوقات فراغت اعضای فعال کتابخانه ها کلاس های متنوع آموزشی در کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ با هدف غنی سازی اوقات فراغت اعضای کودک و نوجوان کتابخانه ها دوره های آموزشی متنوع به میزبانی کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.
سومین جلسه کارگاه آموزش مهارت های زندگی ویژه نوجوانان در کتابخانه شهید چمران بهارستان

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، سومین جلسه کارگاه آموزش مهارت های زندگی ویژه نوجوانان با حضور تعدادی از اعضای نوجوان در دو گروه مجزای دختران و پسران در کتابخانه عمومی شهید چمران شهرستان بهارستان برگزار شد.

در این کارگاه که با هدف آموزش مهارت همفکری، تقسیم کار و تعهد به نقش برگزار شد با کمک سه بخش اصلی داستان، بازی و تمرین آموزش هایی ارائه شد.

کلاس آموزش داستان نویسی در کتابخانه عمومی شهید محلاتی شمیرانات

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس آموزش داستان نویسی با حضور تعدادی از هنرجویان توسط شهین عالی، کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی در کتابخانه عمومی شهید محلاتی شمیرانات برگزار شد.

در ابتدای نشست توضیحاتی درباره کتابهای کودک و نوجوان قبل و بعد از اسلام از کتاب «مبانی ادبیات کودک و نوجوان» نوشته محمدرضا سرشار بیان شد سپس عناصر، شخصیت ها و کشمکش های داستان سوره الفیل توضیح داده شد

در پایان درباره درگیری در داستان از کتاب «تاملی دیگر در باب داستان» نوشته لارنس پرین؛ ترجمه محسن سلیمانی مطالبی بیان شد و درگیری انسان با انسان، انسان با طبیعت و انسان ضد خودش بحث و بررسی شد.

کلاس آشنایی با تاریخ اسلام در کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات

به همت مریم ملکوتی مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس آشنایی با تاریخ اسلام با حضور جمعی از اعضای کتابخانه توسط عذرا مرزوقی کارشناس علوم حوزوی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات برگزار شد.

در این جلسه درباره وقایع از مکه تا کربلا و ورود امام حسین علیه السلام به کربلا و بستن آب به روی امام علیه السلام و اصحابش در روز 6 محرم و وقایع روز تاسوعا بحث و گفتگو شد.

سومین جلسه آموزش مهارتهای زندگی در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت اداره کتابخانه های عمومی و اداره بهزیستی شهرستان پیشوا و کانون ادبی حافظ کتابخانه عمومی پانزده خرداد، سومین جلسه آموزش مهارتهای زندگی توسط آسیه ملک دار رئیس اورژانس اجتماعی شهرستان در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد

در این جلسه که با حضور اعضای بزرگسال برگزار شد مهارت جراتمندی شامل مروری بر سبک های ارتباطی، تعریف جرات مندی، دلایل جرات مند نبودن و مراحل رفتار جرات مندانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

گفتنی است آموزش مهارتهای زندگی در روزهای چهارشنبه ساعت 30/16 برگزار می شود و شرکت در جلسات رایگان و برای عموم آزاد است.

برگزاری سومین و چهارمین جلسه تفسیر قرآن کریم در کتابخانه عمومی شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین

سومین و چهارمین جلسه قرآن کریم با محوریت سوره مبارکه نور توسط حجت الاسلام والمسلمین اصغر رجبی محقق و پژوهشگر علوم قرآنی و نهج البلاغه با حضور تعدادی از بانوان عضو فعال در کتابخانه عمومی شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین برگزار شد.

در این جلسات آیات 7 تا 20 سوره مبارکه نور تفسیر شد؛ رجبی در تفسیر این آیات که برمبنای تفسیر المیزان علامه طباطبایی صورت می گیرد به ماجرای افک در آیه 11 سوره مبارکه نور اشاره کرد و نقل های شیعه و اهل سنت و دلایل صحیح بودن و رد نقل قول های متفاوت را از منظر دو فرقه بررسی کرد.

همچنین در این جلسات به غیبت و بهتان در آیه 16 و تفاوت آن دو، موعظه و شرایط آن با توجه به آیه 17 و حب گناه و عذاب آن و علل فحشا و تفاوت حد و تعزیر با توجه به آیات 18، 19 و 20 توضیحاتی ارائه شد.

دومین جلسه کارگاه آموزش داستان نویسی در کتابخانه جوادالائمه(ع) شهرستان قدس

دومین جلسه کارگاه آموزش داستان نویسی توسط پروانه سراوانی از نویسندگان بومی شهرقدس و جمعی از اعضاء در کتابخانه عمومی جوادالائمه(ع) شهرستان قدس برگزار شد.

در ابتدای جلسه شرکت کنندگان به مرور محتوای سوژه در داستان و چگونگی جذب ایده داستانی پرداختند در ادامه یکی از شرکت کنندگان به داستانخوانی پرداخت و نحوه ی درستی کاربرد سوژه در داستان خوانده شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است این کارگاه با استقبال اعضای کودک و نوجوان کتابخانه روزهای یکشنبه از ساعت 10 الی 12 برگزار می شود.

کلاس آموزش خوشنویسی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات

به همت مریم ملکوتی مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس آموزش مقدماتی خوشنویسی(خط تحریری و خط درشت) با استقبال جمعی از اعضای علاقمند توسط سیدکمال بنی لوحی دارای مدرک کارشناسی ادبیات و درجه فوق ممتاز خوشنویسی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان شمیرانات برگزار شد.

گفتنی است راه یافتن اعضاء ثابت به دوره های تکمیلی خط درشت و خط تحریری، سرمشق به هنرجویان در سطح خط درشت و خط تحریری، تدریس جزوه شماره 4 ترم سوم با انتخاب شعر از اشعار حکیم فردوسی و شعرای دیگر، ارائه سر فصل هاو سر مشق های جدید به اعضاء کلاس و آموزش خط نستعلیق و خط تحریری به اعضاء سرفصل ها و مباحث ارائه شده در کلاس بود.

آموزش روخوانی و روان خوانی قرآن کریم همراه با قصه های قرآنی در کتابخانه فردوسی طارند بالا شهرستان پیشوا

به همت سکینه الیکائی مسئول کتابخانه، کلاس آموزشی روخوانی و روان خوانی جزء سی قرآن کریم همراه با قصه گویی قصه های قرآنی با حضور کودکان عضو کتابخانه توسط الهام تاجیک در کتابخانه عمومی فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا برگزار شد.

در ابتدای کلاس تاجیک مربی کلاس درباره قرآن و اهمیت صحیح خواندن آن با کودکان صحبت کرد سپس کودکان حاضر سوره هایی از جزء سی قرآن کریم که حفظ بودند را تلاوت کردند و مربی کلاس به رفع ایرادات آنها پرداخت و درباره معنی سوره توضیحاتی ارائه کرد سپس سه سوره کوتاه جز سی قرآن کریم به صورت گروهی روخوانی شد در ادامه یکی از قصه های قرآنی برای کودکان قصه گویی شد.

گفتنی است این کلاس آموزشی یکشنبه هر هفته در کتابخانه عمومی فردوسی شهرستان پیشوا برگزار می شود.

کلاس آموزش خوشنویسی در کتابخانه عمومی شهدای نیکنام‌ده شمیرانات

به همت فاطمه جمالیان مسئول کتابخانه، کلاس آموزش خوشنویسی با حضور تعدادی از اعضای علاقمند توسط سیدکمال بنی لوحی در کتابخانه عمومی شهدای نیکنام‌ده شمیرانات برگزار شد.

در این کلاس که در سه سطح مقدماتی، پیشرفته تحریری و خط درشت نستعلیق برگزار شد جزوه شماره 2 و 3 اشعار حکیم فردوسی تدریس شد.

دوازدهمین جلسه کارگاه آموزش داستان نویسی در کتابخانه مرکزی شهرستان قدس

دوازدهمین جلسه کارگاه آموزش داستان نویسی با حضور جمعی از علاقه مندان توسط پروانه سراوانی از نویسندگان بومی شهرستان در کتابخانه مرکزی شهرستان قدس برگزار شد.

در ابتدای جلسه شرکت کنندگان با مفهوم ایده و سوژه در داستان و راه های یافتن آن آشنا شدند در ادامه شرکت کنندگان با موضوعات جلسات قبل داستانخوانی کردند و عناصر داستان تحلیل و بررسی شد.

گفتنی است کارگاه آموزش داستان نویسی در دومین سال فعالیت خود که با استقبال فراوانی مواجه است روزهای سه شنبه از ساعت 17 الی 19 در کتابخانه مرکزی شهرستان قدس برگزار می شود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ