امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

بيشتر
متون عمومي


 
بيشتر
به همت کتابداران کتابخانه های عمومی استان تهران انجام شد؛ برگزاری برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان با حضور کودکان و نوجوانان به همت کتابداران کتابخانه های عمومی استان تهران، نشستهای کتابخوانی با حضور کودکان، نوجوانان و جوانان در موضوعات متنوع در کتابخانه های عمومی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، به همت کتابداران کتابخانه های عمومی استان تهران، برنامه های فرهنگی همچون جمع خوانی، بلندخوانی ،مسابقات نقاشی و نشست های کتابخوان با موضوعات متنوع در کتابخانه های عمومی  با حضور کودکان و نوجوانان و جوانان تشکیل شد.

بلند خوانی کتاب در کتابخانه عمومی عطر گل محمدی شهرستان ری

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، کتاب «من امام رضا را دوست دارم» از سری مجموعه "من اهل بیت را دوست دارم" اثر غلامرضا حیدری ابهری با حضور تعدادی از کودکان در کتابخانه عمومی عطر گل محمدی شهرستان ری بلند خوانی شد.

گفتنی است این کتاب به بیان زندگینامه امام رضا(ع) و سفر ایشان به مرو می پردازد و خصوصیات و ویژگی های آن بزرگوار را در سن کودکی بیان می کند.

نشست جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی شهدای اسلام آباد شهرستان ری

به همت بهرام شجاعی مسئول کتابخانه، نشست جمع خوانی کتاب «ده قصه از امام رضا(ع) برای کودکان» به روایت مژگان شیخی با حضور جمعی از اعضاء و علاقه‌مندان در کتابخانه عمومی شهدای اسلام آباد شهرستان ری برگزار شد.

در ابتدای نشست رویا فرزام یکی از اعضای کتابخانه یک داستان از کتاب را بلندخوانی کرد سپس ملیکا زمانی دیگر عضو کتابخانه داستان «یک درس تازه» را بلندخوانی کرد در ادامه حاضرین به جمع خوانی دیگر داستان های کتاب پرداختند.

برگزاری نشست قصه گویی و مسابقه نقاشی در شهرستان رباط کریم

به همت مهدی غلامی کتابدار کتابخانه سیار شهرستان رباط کریم، نشست قصه گویی و مسابقه نقاشی برای اعضای خردسال در روستای آدران شهرستان رباط کریم برگزار شد.

در ابتدای نشست، تعدادی از اعضای فعال کتابخانه سیار قصه ها و داستان های خوانده شده خود را به اشتراک گذاشتند؛ سپس یکی از اعضای نوجوان قصه ای از کتاب «درختی که بال درآورد» نوشته مجید ملامحمدی را برای سایرین بازخوانی کرد در ادامه مهدی غلامی کتابدار کتابخانه سیار کتاب «امام رضا علیه السلام» نوشته زهرا عبدی را قصه گویی کرد در پایان حاضرین به نقاشی و تصویرسازی از داستان های شنیده شده پرداختند.

برگزاری نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی کوثر شهرستان ری

کتابخانه عمومی کوثر با برگزاری نشست کتاب‌خوان، پذیرای جمعی از اعضای بسیج محله بهشتی و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی شد.

در این نشست، کتاب‌های «فصل فیروزه» نوشته محبوبه زارع، توسط حدیث رستگار، کتابدار کتابخانه؛ «در عصمت» نوشته علی اشرف عبدی، توسط اکرم زینعلی؛ «ابوالفضل نهضت رضوی» نوشته محمدرضا سنگری، توسط زهرا آزادی نیا؛ «سیره تقوی» نوشته جواد محدثی توسط عذرا نادی؛ «مهارتهای ارتباط موثر در سیره امام رضا(ع)» نوشته علی جانفزا و علی خیاط، توسط عاطفه عبدی؛ «نگاهی به زندگی و ولایتعهدی امام رضا(ع)» نوشته محمدعلی امینی، توسط فهیمه مظلومی، معرفی و تجربه خواندن آنها با اعضای کتابخانه و مخاطبین به اشتراک گذاشته شد.

گفتنی است، سلسله نشست‌های کتابخوان با هدف علاقه‌مند کردن تمامی اقشار جامعه به کتاب و کتابخوانی و بهره مندی علاقه مندان به مطالعه از منابع مطالعاتی در کتابخانه‌ها، سرای محله، بسیج و مدارس  برگزار می‌شود.

برگزاری نشست قصه گویی در کتابخانه سعدی شهرستان شهریار

به همت مهرداد جدیدی مسئول کتابخانه و زهره سهرابی کتابدار کتابخانه، نشست قصه گویی کتاب «ماجرای سپاه فیل (داستان حمله ابرهه به مکه)» با حضور تعدادی از اعضای فعال کودک در کتابخانه سعدی شهرستان شهریار برگزار شد.

در این نشست زهرا عرشیا از مادران فعال کتابخانه به معرفی و قصه گویی کتاب «ماجرای سپاه فیل (داستان حمله ابرهه به مکه)» نوشته محمد رضا سرشار پرداخت سپس کودکان بخش هایی از کتاب را جمع خوانی کردند.

گفتنی است ویرایش اول کتاب تحت عنوان «ماجرای سپاه پیل در حمله ابرهه و پیلان او به مکه» و برای گروه سنی (د) منتشر شده است.

برگزاری نشست قصه گویی در کتابخانه عمومی اباصالح(عج) اسلامشهر

به همت سولماز حسین زاده مسئول و فریبا روشن کتابدار کتابخانه، نشست قصه گویی از کتاب «مژده گل: داستان هایی از زندگی امام رضا علیه السلام» نوشته محمود پوروهاب با حضور تعدادی از اعضای کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی اباصالح(عج) شهرک گلدسته شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

گفتنی است مجموعه کتاب داستانی «مژده گل» در بردارنده داستان‌های کوتاهی از چهارده معصوم(علیهم السلام) برای گروه سنی کودک و نوجوان است که به قلم محمود پوروهاب و مجید ملامحمدی به چاپ رسیده است؛ این کتاب در غالب داستان کودکان و نوجوانان را با زندگی امام رضا(علیه السلام) آشنا می سازد.

جمع خوانی کتاب در مرکز خیریه معلولین امام رضا(ع) شهرستان شهریار

همزمان با هفته بهزیستی زهرا رضایی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار در مرکز خیریه معلولین امام رضا(ع) شهرستان حضور یافت.

در این برنامه کتاب «روباه زرنگ و بز نادان: خواستن توانستن است» نوشته عبدالرحمن زرندی جمع خوانی شد سپس حاضرین به نقاشی با موضوع آزاد پرداختند در پایان هدایایی بین شرکت کنندگان توزیع شد.

برگزاری نشست حافظ شناسی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات  

به همت مریم ملکوتی مسئول و کتابداران کتابخانه، نشست حافظ شناسی توسط مهسا پیروزفر کارشناس ارشد ادبیات نمایشی و با حضور جمعی از اعضاء در کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات برگزار شد.

گفتنی است بررسی شیوه بیان در اشعار سعدی و حافظ، بررسی و مقایسه بهره گیری از صنایع لفظی و صنایع معنوی در اشعار حافظ و سعدی و خوانش و توضیحاتی درباره غزل های شماره ۱۴۶، ۱۴۷و ۱۴۸از دیوان حافظ از مباحث مطروحه بود.

برگزاری نشست قصه گویی در پیش دبستانی سرای محله بهشتی شهرستان ری

در ادامه سلسسله نشست های قصه خوانی کتاب برای کودکان، نشست قصه گویی برای کودکان با حضور حدیث رستگار کتابدار کتابخانه عمومی کوثر و ۱۲ نفر از کودکان در پیش دبستانی سرای محله بهشتی شهرستان ری برگزار شد.

در این مراسم که با استقبال مدیر سرای محله، مربی پیش دبستانی و کودکان برگزار شد، حدیث رستگار کتابدار کتابخانه  داستان «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی را که به معرفی زندگی امام هشتم شیعیان پرداخته برای کودکان بازخوانی کرد.

گفتنی است نشست های قصه خوانی کتاب برای کودکان هر ماه در پیش دبستانی سرای محله بهشتی و کتابخانه عمومی کوثر شهرستان ری برگزار خواهد شد.

قصه گویی کتاب در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید مطهری اسلامشهر

به همت جواهر مهدی پور مسئول کتابخانه، نشست قصه گویی از کتاب «گوجه فرنگی و میوه سبز» نوشته ی طاهره خردور با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین اعضای خردسال کتابخانه عمومی شهید مطهری برگزار شد.

در این نشست پس از قصه گویی کتاب از خردسالان خواسته شد تا برداشت خود را از کتاب بیان کنند.

گفتنی است در پایان با اهدای جایزه از خرسالی که بهترین خلاصه را بیان کرد تقدیر شد.

نشست حافظ خوانی در کتابخانه عمومی شهدای امامه شمیرانات

به همت زهره درزی مسئول کتابخانه، با هدف ایجاد انگیزه و پرورش توانایی و مهارت اعضاء، نشست حافظ خوانی توسط مریم بابائی و با حضور تعدادی از اعضای علاقه مند در کتابخانه عمومی شهدای امامه شهرستان شمیرانات برگزار شد.

جمع‌خوانی غزل شماره ۱ حافظ، تفسیر عرفانی و معنای ظاهری ابیات به همراه ارائه شاهد برای هر بیت و پاسخ به پرسش های حاضرین درخصوص این ابیات از مهمترین فعالیت های این جلسه بود.

گفتنی است نشست حافظ خوانی تا پایان تابستان هر هفته چهارشنبه ها ساعت ۱۵ در کتابخانه عمومی شهدای امامه شهرستان شمیرانات برگزار می شود.

نشست معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی کوثر شهرستان ری

به همت حدیث رستگار کتابدار کتابخانه، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «در عصمت» نوشته علی اشرف عبدی با حضور ۶ نفر از اعضای دانش آموز در کتابخانه عمومی کوثر شهرستان ری برگزار شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ