امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی انجام شد؛ رونق جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه های عمومی استان تهران به همت کتابداران استان تهران، ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، به همت کتابداران استان، ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی با محوریت نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه‌های عمومی و مراکز فرهنگی- آموزشی این استان برگزار شد.

اجرای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در موسسه خیریه امام رضا(ع)

با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار و ملارد، نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور علی افسری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهریار؛ فیروزه یارمحمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی ملارد و جمعی از کتابداران در موسسه خیریه امام رضا(ع) ویژه معلولان و افراد تحت پوشش این موسسه برگزار شد.

در این برنامه داستانی از کتاب «۸ قصه از امام جواد(ع)» برای حاضرین بازخوانی شد. سپس معلولان و افراد دارای اختلال یادگیری و کم توان ذهنی به کشیدن نقاشی از داستان خوانده شده پرداختند.

جمع خوانی کتاب در کتابخانه شهید مطهری حسن آباد شهرستان ری

به همت رحیم طاهری، مسئول کتابخانه و با هدف معرفی سیره امامان معصوم، به ویژه سیره رضوی، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ایجاد علاقه و تشویق کودکان و نوجوانان به کتاب، نشست جمع خوانی کتاب «امام رضا علیه السلام» نوشته زهرا عبدی با حضور تعدادی از کودکان و نوجوانان در کتابخانه عمومی شهید مطهری حسن آباد شهرستان ری برگزار شد.

در ابتدای نشست رحیم طاهری، مسئول کتابخانه درباره نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و اهداف برگزاری آن و همچنین پیرامون زندگی امام رضا(ع) توضیحاتی ارائه کرد، سپس حاضرین به روخوانی و روانخوانی کتاب «امام رضا علیه السلام» پرداختند.

بلندخوانی و جمع‌ خوانی کتاب در کتابخانه عمومی شهید مطهری اسلامشهر

به همت جواهر مهدی پور، مسئول کتابخانه، کتاب «امام رضا علیه السلام» از منابع نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور اعضای کودک و نوجوان در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید مطهری معرفی و جمع خوانی شد.

در این نشست مهدی پور به ارائه توضیحاتی درباره نحوه شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت. سپس کتاب «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی، توسط اعضای کودک بلندخوانی و جمع خوانی شد. در ادامه برگه های نقاشی بین آنان توزیع شد و کودکان به نقاشی از داستان های خوانده شده پرداختند.

معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مدرسه دخترانه ایران فردا شهرستان قدس

به همت سمیه اشتری، کتابدار کودک کتابخانه مرکزی کتاب «راز آن بوی شگفت» اثر فریبا کلهر از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور تعدادی از دانش آموزان مدرسه دخترانه ایران فردا معرفی و جمع خوانی شد.

معرفی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کارگروه امور بانوان فرمانداری شهرستان ملارد

با حضور سمیه سادات پرپنجی حسینی، کتابدار کتابخانه، منابع، شیوه برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و چگونگی شرکت رده های مختلف سنی در مسابقه در کارگروه امور بانوان فرمانداری شهرستان ملارد معرفی و تشریح شد.

مسابقه نقاشی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به همت کتابدار کتابخانه امام خمینی شهرستان ری

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه عمومی امام خمینی شهرستان ری، در راستای ترویج سیره و فرهنگ رضوی و کتابخوانی، مسابقه نقاشی از کتاب «۸ قصه از امام جواد (ع)» با حضور  ۹۰ نفر از دانش آموزان سه کلاس پایه پنجم دبستان یاران مهدی(عج) برگزار شد.

در ابتدا لیلا سجادی پور، کتابدار کتابخانه به ارائه توضیحاتی درباره نحوه برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی (بخش نقاشی) پرداخت؛ سپس داستان هایی از کتاب «۸ قصه از امام جواد (ع)» خوانده شد و در پایان دانش آموزان به ترسیم نقاشی از این کتاب پرداختند.

جمع خوانی کتاب «فاطمه و فاطمه» در مدرسه شهید اسلامی شهرستان پاکدشت

مریم پیرویسی، کتابدار کتابخانه عمومی امام جعفرصادق(ع) پاکدشت ضمن برگزاری نشست جمع‌خوانی کتاب «فاطمه و فاطمه» در مدرسه شهید اسلامی درباره نحوه شرکت در جشنواره رضوی، زمان اتمام جشنواره و کتابخانه های مستقر در سطح شهرستان توضیحاتی ارائه کرد.

قصه گویی کتاب «۸ قصه از امام جواد(ع)» در کتابخانه شهید مطهری اسلامشهر

به همت جواهر مهدی پور، مسئول کتابخانه، نشست قصه گویی کتاب «۸ قصه از امام جواد(ع)» برای اعضای کودک در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در ابتدای نشست مهدی پور، مسئول کتابخانه به ارائه توضیحاتی درباره نحوه شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت؛ سپس کتاب «۸ قصه از امام جواد (ع)» نوشته حسین فتاحی به کودکان معرفی شد. در پایان کودکان به ترسیم نقاشی از داستان های مورد نظر خود پرداختند.

قصه گویی از کتاب «امام رضا(ع)» در مهد کودک شاهد شهرستان شهریار

به همت مریم خندانی، مسئول کتابخانه عمومی شهدای مدافع حرم شهریار، کتاب «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی در مهد کودک شاهد شهرستان شهریار معرفی و قصه گویی شد. سپس توضیحاتی درباره نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و منابع این جشنواره ارائه شد. در ادامه با توزیع برگه های نقاشی، کودکان به رسم نقاشی از موضوع کتاب پرداختند.

جمع خوانی کتاب «امام رضا(ع)» در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) شهرستان ری

به همت رضا عالی نیا، مسئول کتابخانه و با همکاری هاجر زبرجدی، مربی کلاس خلاقیت فرهنگسرا، با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی، کتاب «امام رضا(ع)» بازنویسی زهرا عبدی در بخش کودک کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) شهرستان ری معرفی و جمع خوانی شد.

در ابتدای نشست رضا عالی نیا، مسئول کتابخانه ضمن بیان اهمیت و جایگاه امام رضا(ع)، به معرفی تازه های کتاب کتابخانه در این موضوع ویژه مقطع سنی کودک پرداخت. سپس هاجر زبرجدی، مربی مهدکودک با همراهی تعدادی از کودکان به جمع خوانی کتاب «امام رضا(ع)» پرداخت و در پایان با اهدای کتاب از حضور کودکان تقدیر شد.

نشست کتابخوان با معرفی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهید اول چهاردانگه

به همت علی شقاقی، مسئول و فاطمه توکلی، کتابدار کتابخانه، نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور کودکان و نوجوانان در کتابخانه عمومی شهید اول شهر چهاردانگه شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در این نشست ۵ نفر از اعضا به معرفی کتاب پرداختند. محمد متین بهرامی با معرفی کتاب «درختی که بال درآورد» نوشته‌ مجید ملا محمدی؛ مهدی عامری با معرفی کتاب «راز آن بوی شگفت» نوشته‌ی فریبا کلهر؛ محمد جواد ابدان با معرفی کتاب «۸ قصه از امام جواد(ع)» نوشته‌ی حسین فتاحی؛ امیرعلی جوزی با معرفی کتاب «کبوترها و آهوها» نوشته‌ی سید احمد میرزاده و مهتاب نامنی با معرفی کتاب «فاطمه و فاطمه» نوشته‌ی محمد مهاجرانی تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

کارگاه نقاشی با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی پروین اعتصامی پاکدشت

به همت سیده مریم حسینی، مسئول کتابخانه عمومی پروین اعتصامی پاکدشت کارگاه نقاشی با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی و مفاهیم معنوی کتاب های «امام رضا علیه السلام»، «فاطمه و فاطمه» و «کبوتر ها و آهوها» در سالن کودک کتابخانه برپا شد.

معرفی منابع نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه خردسالان در مهد و پیش دبستانی شهر قصه شهرستان ورامین

به همت صغری شفقتی، کتابدار کتابخانه عمومی ولیعصر(عج)، نشست معرفی کتاب به منظور معرفی منابع نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه خردسالان در مهد کودک شهرقصه شهرستان ورامین برگزار شد.

در این برنامه اشعاری از کتاب «فاطمه و فاطمه» و «کبوترها و آهوها» خوانده شد و کودکان به بلندخوانی اشعار کتاب پرداختند. سپس برگه نقاشی بین شرکت کنندگان توزیع و نحوه شرکت در پویش مجازی برای کودکان تشریح شد.

جمع خوانی کتاب «امام رضا(ع)» در کتابخانه عطرگل محمدی شهرستان ری

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، کتاب «امام رضا(ع)» نوشته ی زهرا عبدی با حضور ۱۹ نفر از اعضای کودک در بخش کودک کتابخانه عمومی عطرگل محمدی شهرستان ری معرفی و جمع خوانی شد.

در ابتدای نشست، مینا رحمتی، مسئول کتابخانه به ارائه توضیحاتی پیرامون جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت. سپس کتاب «امام رضا(ع)» معرفی و جمع خوانی شد. در ادامه تعدادی از کودکان به بیان خلاصه کتاب پرداختند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ