امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ: اشاعه سیره اهل بیت(ع) سبب رواج فرهنگ ایثار و شهادت می شود مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی علاوه بر کمک به اشاعه سیره ائمه (س)، در گسترش و انتشار فرهنگ ایثار و شهادت نیز اثرگذار خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، در راستای برگزاری باشکوه جشنواره کتابخوانی رضوی علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه اسماعیل جانعلی پور، معاون اداره کل با نادر نصیری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ دیدار و گفتگو کرد.

نادر نصیری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ آمادگی این سازمان را برای مشارکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام کرد.

نصیری بیان کرد: برنامه های متعدد فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید ویژه کارکنان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا برگزار می شود و این گروه ها نیز به صورت پراکنده در مناطق مختلف استان تهران فعالیت می کنند.

وی سپس به اهمیت کتابخوانی به ویژه با موضوع اهل بیت علیهم السلام اشاره کرد و افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی را باید فرصتی مغتنم برای غنی سازی اوقات فراغت و ارتقای سطح تربیت مذهبی جوانان، نوجوانان و خانواده ها بدانیم و آن را به بهترین شکل اجرا کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: مایه خرسندی است که این جشنواره به برکت آل محمد، در خانواده های معظم شهدا و ایثارگران اجرا شود. ما اطلاع رسانی این جشنواره را با برنامه ریزی مناسب در زیرمجموعه های خود خواهیم داشت و ادارات و افراد تحت پوشش را به صورت منسجم برای شرکت در این مسابقه ملی و پراهمیت دعوت می کنیم.

علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران اظهار داشت: هدف از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، افزایش تقویت مبانی دینی و فرهنگی با تمسک به فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت است.

وی این جشنواره را امری مهم و گسترده در سطح ملی و بین المللی عنوان کرد و افزود: با الگوبرداری از سیره خاندان پیامبر به ویژه امام رضا (ع) و کریمه اهل بیت (ع) و همچنین با مطالعه کتب ارزشمند و معرفی شده در جشنواره  کتابخوانی رضوی، می توانیم به بهبود کیفیت زندگی و اعتلای جایگاه خانواده در جامعه کمک کنیم.

اسماعیل جانعلی پور، معاون مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران نیز عنوان کرد: این اداره کل بر مبنای احساس نیاز جامعه و همچنین توان و بضاعت خود، خدمات فرهنگی در راستای گسترش فرهنگ مطالعه و آموزه های دینی ارائه می دهد.

وی گفت: اجرای باشکوه این جشنواره در استان تهران به مشارکت مردمی و ورود همه نهادها، دستگاه ها و ... بستگی دارد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ