امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
به مناسبت روز میلاد حضرت معصومه(س) برگزار شد: جشن های کتابخوانی در کتابخانه های عمومی استان همزمان با روز دختر؛میلاد حضرت معصومه(س)جشن های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ همزمان با میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر جشن های متنوع فرهنگی به همت کتابداران و با حضور پرشور اعضای کودک و نوجوان دختر در کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

برگزاری جشن روز دختر در کتابخانه عمومی مشارکتی روستای چیچکلو شهرستان اسلامشهر

به همت سجاد کشاورز مسئول کتابخانه، جشن ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، با حضور تعدادی از اعضای کودک و نوجوان دختر در کتابخانه مشارکتی روستایی  چیچکلوشهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در این برنامه که با استقبال  اعضای دختر کودک و نوجوان برگزار شد کتاب «فاطمه و فاطمه» اثر سید محمد مهاجرانی از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برای شرکت کنندگان شعرخوانی و درباره زندگی و معرفی شخصیت والای حضرت معصومه(س) مطالبی بیان شد سپس کودکان به شعرخوانی پرداختند.

گفتنی است کتاب «فاطمه و فاطمه» به زبان شعر شباهت های حضرت فاطمه معصومه(س) به جدشان حضرت فاطمه زهرا(س) را به مخاطب کودک آموزش می دهد؛ کل اثر یک منظومۀ ۵۶ بیتی است که هم مروری بر زندگی این دو بانوی بزرگوار دارد و هم درس های اخلاقی که از آنها باید فراگرفت را با زبانی کودکانه مرور کرده است.

قصه گویی و مسابقه نقاشی به مناسبت دهه کرامت در شهرستان شهریار

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار و با همکاری بسیج ناحیه مقاومت و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان شهریار به مناسبت دهه کرامت قصه گویی و مسابقه نقاشی در امامزاده اسماعیل این شهرستان برگزار شد.

در این برنامه که با استقبال کودکان همراه بود مریم محمدحسینی مسئول کتابخانه عمومی محمدرهگذر کتاب «کبوترها و آهوها» نوشته سید احمد میرزاده را برای کودکان بلندخوانی کرد سپس کودکان به نقاشی پرداختند.

در پایان از شرکت کنندگان با اهداء جوایز تقدیر به عمل آمد.

جشن ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر در کتابخانه عمومی شهید مطهری قرچک

همزمان با ولادت فرخنده کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و گرامیداشت روز دختر جشن روز دختر در بین اعضای دختر کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک برگزار شد.

در این مراسم که با استقبال گرم و پرشور دختران کودک و نوجوان عضو کتابخانه همراه بود فائزه میرزایی کتابدار کتابخانه به ارائه توضیحاتی درباره دهه کرامت، سیره و زندگانی امام رضا(ع) و خواهر گرامیشان حضرت معصومه(س) پرداخت و چندین کتاب در این خصوص معرفی شد.

گفتنی است قصه گویی، شعرخوانی جمعی و پرسش و پاسخ از دیگر برنامه های این جشن بود و در پایان از اعضای حاضر در جشن با اهداء گل تقدیر شد.

 معرفی و جمع خوانی کتاب در پایگاه بسیج مسجد مهدیه باقرآباد شهرستان قرچک

به مناسبت دهه کرامت و به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «بانوی ملکوت» و «کاش تو را می دیدم» با حضور کتابداران در پایگاه بسیج مسجد مهدیه باقرآباد شهرستان قرچک برگزار شد.

در ابتدای نشست کتاب «بانوی ملکوت» نوشته علی کریمی جهرمی، «کاش تو را می دیدم» نوشته مژگان شیخی  و «حریم ریحانه» نوشته نعیمه اسلاملو و جمعی از نویسندگان توسط فائزه هداوند میرزایی کتابدار کتابخانه معرفی و صفحاتی از آن بازخوانی شد سپس دختران نوجوان به بلندخوانی کتابها پرداختند در پایان درباره مطالب کتاب ها تبادل نظر و نتیجه گیری شد.

جشن روز دختر در کتابخانه عمومی علامه دهخدا شهرستان ری

همزمان با ایام دهه کرامت و میلاد مسعود عالمه آل محمد حضرت معصومه(س) و اتمام نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی، مراسم جشن روز دختر با حضور 40 نفر از دختران و مادران عضو در کتابخانه عمومی علامه دهخدا شهرستان ری برگزار شد.

راضیه محمد قلیزاده مسئول کتابخانه با اعلام این خبر گفت: این برنامه با هدف آشنایی دختران با زندگینامه حضرت معصومه(س) و یادگیری بصیرت آن حضرت و با خواندن اشعار در وصف آن بزرگوار برگزار شد.

وی افزود: معرفی شخصیت حضرت معصومه(س)، معرفی شهر قم، شعرخوانی، قصه گویی از کتاب "کاش تو را می دیدم" از جمله فعالیتهای نشست بود.

 گفتنی است در پایان به اعضایی که هم نام حضرت معصومه(س) بودند هدایایی تقدیم شد و برنامه با پذیرایی از اعضا به پایان رسید.

نشست جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت فرخ الدین قاسمی مسئول و صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه، همزمان با دهه کرامت نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی با حضور تعدادی از اعضای نوجوان در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد.

در ابتدای نشست صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه به مناسبت ماه ذی القعده و مصادف با دهه کرامت به ارائه توضیحاتی درباره تولد فرزندان امام موسی بن جعفر (ع)؛ حضرت معصومه(ع)، حضرت احمد بن موسی(ع) شاهچراغ و امام رضا(ع) پرداخت در ادامه اعضای نوجوان کتاب «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی را روانخوانی و روخوانی کردند.

نشست جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری شهرستان قرچک

به همت حمیدرضا آتیه کار کتابدار کتابخانه، همزمان با هفته عفاف و حجاب کتاب «حکمت حجاب» نوشته رضا کریمی با حضور فعال اعضاء در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری شهرستان قرچک معرفی و جمع خوانی شد.

در این نشست، ضمن معرفی کتاب و توضیحاتی درباره آن توسط آتیه کار کتابدار کتابخانه، اعضای کودک و نوجوان صفحاتی از کتاب را بلند خوانی کردند و در پایان درباره کتاب بحث و تبادل نظر شد.

گفتنی است این کتاب به بررسی برتری حجاب؛ صدور پوشش از نظر اسلام؛ احکام نگاه؛ زیبایی و آرایش می پردازد.

برگزاری جشن دهه کرامت در پارک کودک شهرستان شهریار

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این شهرستان جشن دهه کرامت در پارک کودک شهرستان شهریار برگزار شد.

در این برنامه که با حضور عموم مردم برگزار شد کتاب های «فاطمه و فاطمه» و «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی توسط ابوالفضل امیری مسئول کتابخانه سیار یار مهربان 6 برای کودکان بازخوانی شد در ادامه کودکان به نقاشی با موضوع امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و دهه کرامت پرداختند.

آشنا نمودن کودکان با سیره و زندگانی امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و دهه کرامت از طریق پرسش و پاسخ توسط روحانی حاضر در مراسم از بخش های دیگر این برنامه بود در پایان از شرکت کنندگان در مراسم با اهداء جوایزی تقدیر به عمل آمد.

 گفتنی است این برنامه در طول دهه کرامت در سطح شهرستان شهریار ادامه دار خواهد بود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ