امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
باحضور مدیرکل امور مجلس و استان های نهاد؛ مراسم معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار برگزار شد مراسم تکریم علی افسری و معارفه رضایی نودهی با حضور حسام قربانعلی، مدیرکل امور مجلس و استان ها و علی نیکنام ،مدیر کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، مراسم تکریم علی افسری، رئیس سابق اداره کتابخانه های عمومی شهریار و معارفه زهرا رضایی با حضور حسام قربانعلی، مدیرکل امور مجلس و استان های نهاد؛ علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ روح انگیز یوسفی، رئیس اداره امور اجتماعی فرمانداری شهریار و مسئولان کتابخانه های عمومی شهرستان در اداره کتابخانه های عمومی شهریار برگزار شد.

در ابتدای این مراسم علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران گفت: در مدت کوتاه حضور آقای افسری در کسوت رئیس شهرستان، شاهد اتفاقات بسیار خوبی در سطح کتابخانه های شهریار بودیم؛ ساماندهی و توزیع نیروی انسانی شهرستان، اقدامات خوب فرهنگی در کتابخانه ها، پیگیری جشنواره کتابخوانی رضوی، برگزاری نشست های نقد و بررسی و معرفی کتاب از جمله کارهای مثبت وی در دوره خدمت بوده است و انشاالله بتوانیم از ظرفیت های این جوان متعهد و انقلابی در جایگاه مناسب دیگری استفاده کنیم.

وی افزود:خانم رضایی نیز که از خانواده کتابداران است، از همکاران جوان، منضبط و متخصص است. انشاالله این جایگزینی نیروی جوان مقدمه تحولاتی در حوزه اجرای برنامه‌ها با قوت و صلابت بیشتر باشد.

در ادامه حسام قربانعلی، مدیرکل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور، همبستگی و همگرایی را دو عامل مهم و اثر بخش در پیشبرد کارهای ارزشمند کتابخانه ها دانست و گفت: امیدوارم با حمایت مسئولان شهرستان به ویژه فرماندار و شهردار بتوانیم شاهد رشد بیش از پیش فضای کتابخانه ای و دانش عمومی در شهرستان و کشور باشیم. همبستگی و همگرایی شما باعث پیشرفت خواهد شد؛ پیشرفت شهرستان سبب پیشرفت استان و نهایتا پیشرفت کشور است.

وی افزود: امید است خانم رضایی با استفاده حداکثری از ظرفیت تمام همکاران، مشورت و برقراری ارتباط خوب با مسئولان و کتابداران گام های موثری در شهرستان بردارند.

در ادامه افسری به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در دوره خدمت در اداره کتابخانه های عمومی شهریار پرداخت و گفت: طی این چند ماه برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه ها برگزار شد. آمار نرم افزار سامان خود گواه روشنی بر افزایش چشمگیر اعضای کتابخانه های شهرستان است؛ جشنواره کتابخوانی رضوی نیز رشد قابل قبولی نسبت به سال های گذشته داشته و امروز شاهد حضور حداکثری کتابداران و اعضا در این جشنواره هستیم.

همچنین زهرا رضایی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهریار طی سخنانی گفت: از مدیرکل محترم مجلس و استان های نهاد و مدیرکل محترم استان به دلیل حسن اعتمادی که به بنده داشتند کمال تشکر را دارم. امیدوارم به یاری خدا و با همکاری تک تک شما عزیزان، اقدامات خوب و مثبت فرهنگی که در دوره تصدی آقای افسری در شهرستان آغاز شده است را با قوت بیشتری ادامه دهیم.

روح انگیز یوسفی، معاون اجتماعی فرماندار شهرستان نیز با بیان قول مساعد جهت پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه ها گفت: طی جلساتی که در هفته های گذشته با شهرداری ها داشتیم، انشاالله جلسات انجمن با حضور حداکثری اعضا برگزار خواهد شد و وصول سهم نیم درصد کتابخانه ها نیز در موعد مقرر انجام خواهد شد تا زمینه ساز اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و پویایی و نشاط کتابخانه های عمومی در سطح شهرستان شود.

در پایان مراسم با تقدیر از تلاش های علی افسری، حکم زهرا رضایی  به وی اعطا شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ