امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


با حضور اعضای کتابخانه؛ نشست های متنوع فرهنگی در کتابخانه برگزار شد به همت کتابداران؛ نشست های متنوع فرهنگی همچون جمع خوانی، معرفی و بلند خوانی کتاب؛ با حضور اعضای فعال در کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت مسئولین و کتابداران استان؛ نشست های متنوع فرهنگی همچون معرفی، بلند خوانی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

معرفی وجمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی شهید فتوحی شعار ورامین

به همت صغری شفقتی کتابدار کتابخانه، به مناسبت آغاز ماه محرم با هدف ترویج فرهنگ حسینی کتاب «۱۰ قصه ی عاشورایی برای بچه ها» با حضور ۱۲ نفر از اعضای گروه سنی کودک معرفی و جمع خوانی شد.

شفقتی در معرفی این کتاب گفت: در این کتاب ۱۰ شخصیت تاثیرگذار در واقعه عاشورا که در این واقعه موثر بودند و شهید شدند به عنوان محور این قصه ها انتخاب شده و برای مخاطبان کودک در گروه سنی "ج" نوشته شده اند؛ در این نشست داستان «امام حسین (ع) و علی اصغر» جمع خوانی شد.

دومین نشست کتابخوان کتابخانه ای ویژه نوجوانان در کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) ورامین برگزار شد

صغری شفقتی، کتابدار کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) ورامین، از برگزاری دومین نشست کتابخوان کتابخانه ای ویژه دختران نوجوان در کتابخانه عمومی ولیعصر ورامین خبر داد.

وی هدف از برگزاری این نشست را ترویج کتاب و کتابخوانی و ترغیب نوجوانان به مطالعه برشمرد و گفت: نشست‌های کتاب‌خوان کتابخانه‌ای با هدف افزایش ضریب کتابخوانی و مطالعه در جامعه و سهولت بهره‌مندی آحاد مردم از منابع اطلاعاتی برگزار شد.

در این نشست کتاب های  «چشم هایش» اثر بزرگ علوی معرفی کننده مائده ازنایی؛ «عشق سالهای وبا» اثر گابریل گارسیا مارکز معرفی کننده ستاره گلپور؛ «۲۵ اصل کلیدی موفقیت» جک کانفیلد معرفی کننده زینب غلام نژاد؛ «کوری» اثرژوزه ساراماگو معرفی کننده هانیه محمود زاده؛ «سو و شون» سیمین دانشور معرفی کننده صغری شفقتی به اشتراک گذاشته شد.

بلندخوانی خطبه غدیر در کتابخانه عمومی عطر گل محمدی شهرستان ری

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، در راستای ترویج مطالعه و آشنایی بیشتر با غدیر، کتاب «خطابه غدیر» نوشته محمدباقر انصاری با حضور ۱۰ نفر از بانوان در کتابخانه عمومی عطر گل محمدی شهرستان ری بلندخوانی شد.

در این برنامه پس از قرائت هر یک از ۱۱ بخش خطبه غدیر، توضیحات تکمیلی ارائه شد سپس پرسش هایی بین حاضرین در ارتباط با این خطبه توزیع شد.

بازدید کودکان مهد و پیش دبستانی امام علی (ع) از بخش کودک کتابخانه امام علی (ع) شهرستان شهریار

به همت ثریا قلندری مسئول و مینا شاه بازاده کتابدار بخش کودک کتابخانه امام علی(ع) کودکان مهد و پیش دبستانی امام علی (ع) از بخش کودک کتابخانه بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید ابتدا بخش های مختلف کتابخانه و هم چنین فعالیت های جانبی بخش کودک، نحوه ثبت نام، امانت و گروه های سنی مختلف به کودکان توضیح داده شد در ادامه بخش هایی از نشریه «نبات کوچولو» برای کودکان قصه گویی و شعرخوانی شد.

گفتنی است این برنامه با استقبال کودکان همراه بود.

نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی امام علی(ع) روستای هفت جوی شهرستان قدس

کتابخانه عمومی امام علی(ع) روستای هفت جوی شهرستان قدس با برگزاری نشست کتاب‌خوان، پذیرای جمعی از اعضای کتابخانه شد.

به همت زینب محمدزاده پودینه مسئول کتابخانه، نشست کتاب‌خوان با حضور جمعی از اعضاء در کتابخانه عمومی امام علی(ع) روستای هفت جوی شهرستان قدس برگزار شد.

در این نشست، کتاب‌های «علی از زبان علی» نوشته سید جعفرشهیدی، توسط ثریا میرزایی؛ «برادر داستانهایی از زندگی حضرت محمد و علی» نوشته نقی سلیمانی، توسط محدثه وحیدی سیار؛ «ماه در چاه» نوشته شهرام شفیعی، توسط سمیه  غریبی؛ «آینده از دیدگاه امیرالمومنین(ع)» نوشته ابوالحسن ارمغان، توسط مهدیه رنجبر؛ «اکمال دین در غدیر حقیقتی انکارناپذیر» نوشته سیدمحمد یثربی، توسط منصوره محمودی معرفی و تجربه خواندن آنها با دیگر اعضای کتابخانه و مخاطبان به اشتراک گذاشته شد.

نشست جمع خوانی در کتابخانه شهید مصطفی خمینی اسلامشهر

 نشست جمع خوانی و خوانش گروهی کتاب «خطبه غدیر» نوشته محمدرضا واحدی با حضور جمعی از اعضای کتابخانه شهید مصطفی خمینی شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

گفتنی است در بخشی از کتاب می خوانیم: «ای مردم! چه کسی سزاوارتر از شماست به خودتان؟ گفتند: خداوند و رسول او... فرمود: بدانید هرکه من مولای اویم، علی نیز مولای اوست. خداوندا! کسی که ولایتش را بپذیرد دوست داشته باش و دشمنش را دشمن بدار و کسی که او را رها می کند، خوار ساز».

نسخه قابل چاپ
بيشتر