امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

متون عمومي
متون عمومي


در حاشیه اختتامیه دوازدهمین دوره تئاتر لبخند استان تهران انجام شد؛ بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابخانه عمومی سیار یار مهربان ۱ پاکدشت سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز جمعه ۲۲ تیرماه از کتابخانه عمومی سیار یار مهربان ۱ در شهرستان پاکدشت بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر جمعه (۲۱ تیر)؛ در اختتامیه دوازدهمین دوره تئاتر لبخند استان تهران، ضمن حضور در کتابخانه سیار یار مهربان ۱ با محمد کارخانه، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاکدشت و منوچهر برزگر، مسئول این کتابخانه دیدار و گفتگو کرد.

 در این بازدید رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی پاکدشت به ارائه گزارشی از فعالیت های ۱۲ ساله اولین کتابخانه سیار نهاد پرداخت و گفت: این کتابخانه با یک هزار و ۷۰۰ عضو فعال روستایی، بیش از ۱۵  هزار نسخه کتاب دارد و در طول هفته  ۱۲ روستا را تحت پوشش خدمات فرهنگی خود قرار می دهد.

 وی تعامل خوب مسئول کتابخانه‌ سیار با کودکان و نوجوانان روستایی را عامل مهم در کتابخوان شدن بسیاری از آنها عنوان کرد و گزارشی از وضعیت ۱۲ روستای هدف خدمت رسانی کتابخانه سیار یار مهربان ۱ ارائه داد و به تشریح بازتاب فعالیت های فرهنگی کتابخانه سیار در روستاها پرداخت.

در ادامه منوچهر برزگر، مسئول کتابخانه سیار یار مهربان ۱  به بیان فعالیت های خود در طی این سالها و انجام برنامه های فرهنگی در روستاهای دور از مرکز و میان کوهی اشاره کرد و درباره جزئیات بیشتر فعالیتش افزود: من در طول هفته با کتابخانه سیاری که در یک اتوبوس طراحی شده است به ۱۲ روستا سر می‌زنم. خوشبختانه روستاییان استقبال خوبی از کتاب‌های این کتابخانه نشان داده‌اند و این باعث می‌شود که فعال‌تر در این حوزه گام برداریم

.

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز فعالیت کتابخانه های سیار را در زمینه افزایش سرانه مطالعه مفید ارزیابی کرد و  ابراز امیدواری نمود که تعداد کتابخانه‌های عمومی سیار  در سال های آینده افزایش یابد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ