امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


با مشارکت بیش از ۱۲ هزار نفر از مردم شهرستان؛ برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی در پاکدشت معرفی شدند آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با تجلیل از ۱۸ برگزیده در شهرستان پاکدشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در شهرستان پاکدشت با حضور علی نیکنام، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران، هادی تمهیدی فرماندار، حجت الاسلام و المسلمین حسن لزومی امام جمعه پاکدشت، محمد کارخانه، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، حجت الاسلام محمدحسینی رئیس امور مساجد پاکدشت، محمد سیلسپور، رئیس آموزش و پرورش پاکدشت، جمعی  از کتابداران و فرهنگ‌دوستان صبح امروز(دوشنبه ۲۸ مرداد) در سالن آمفی تاتر کتابخانه امام جعفر صادق(ع) برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن لزومی امام جمعه پاکدشت در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره رضوی شهرستان ضمن تبریک فرا رسیدن عید بزرگ غدیر خم، اظهار کرد: رئیس اداره کتابخانه های عمومی پاکدشت و همکارانشان خالصانه در جهت ترویج کتابخوانی تلاش نمودند؛ با حضور آقای کارخانه، رئیس کتابخانه های عمومی کارهای فرهنگی متنوعی در سطح شهرستان در حال اجراست و اقدامات ترویجی کتابخوانی خوبی برگزار شده است، پاکدشت پیشینه فرهنگی اجتماعی خوبی دارد و در این مسیر طی چند وقت اخیر خوب تلاش نمودند.

امام جمعه شهرستان تصریح کرد: از اوایل ماه مبارک رمضان تا ماه گذشته رئیس اداره، مسئولین و کتابداران شهرستان به نیکی اقدامات تبلیغی جشنواره کتابخوانی رضوی را انجام دادند که نتیجه آن مشارکت  بیش از یازده هزارنفر در جشنواره رضوی  پاکدشت گردید و  این نشان دهنده اهمیت دادن به ارزش ها و  داشته های فرهنگی این شهرستان است.

امام جمعه پاکدشت گفت: این شهرستان شهدای بسیاری را اهدا نمود، بلاخره خون شهدا اثر می گذارد به هر حال  این فداکاری اثرات خود را در نظام اسلامی داشته، امروز شاهد اثر گذاری شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم در سطح جامعه هستیم.

علی نیکنام مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران ضمن تشکر از مشارکت حداکثری مردم پاکدشت در برگزاری جشنواره رضوی در این شهرستان گفت: پاکدشت جز شهرستان های ممتاز است جشنواره های بسیاری در این شهرستان برگزار می شود، برگزاری پرشور جشنواره کتابخوانی نشان دهنده وفاق و همبستگی میان مردم و مسئولان است.

وی بیان داشت: جشنواره رضوی با اهداف معنوی بسیاری برگزار گردید که از آن جمله می توان به نهادینه کردن سیره و روش زندگی امام هشتم(ع) و ائمه اطهار(ع) در زندگی نسل جدید اشاره نمود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران  افزود: از اردیبهشت ماه  نهمین جشنواره رضوی کار خود را آغاز نمود و در دهه کرامت به کار خود پایان داد در حوزه های مختلف پاکدشت خوب درخشید، بحث نقاشی، تصاویر بسیار زیبایی ارائه شد، نقاشی ها خودشان نمایشگاه خاص  را می طلبد.

هادی تمهیدی فرماندار شهرستان پاکدشت درمراسم اختتامیه نهمین جشنواره رضوی ضمن تبریک فرارسیدن بزرگترین عید مسلمین عید غدیرخم، اظهارکرد:از حضور و مشارکت همه شما در نهمین دوره جشنواره رضوی تقدیر و تشکر می کنم و خدا را شاکر هستیم که این توفیق نصیب مردم  پاکدشت شد تا بتوانند با حضور  باشکوه در این جشنواره معنوی آمار خوبی بر جای گذارند.

وی افزود: شرکت در این جشنواره های معنوی توفیق می خواهد که یک علتش  را به واسطه قرار گرفتن این شهرستان در کنار بزرگراهی که متبرک به نام امام رضا (ع)   است می دانیم. این یکی از افتخارات ماست  که زائران هشتمین نور امامت و ولایت برای زیارت از این شهرستان عبور می کنند و همه ما خاک پای زائرین امام رضا را طوطیای چشمان  خود می کنیم

تمهیدی بیان کرد: این حضور مشارکت به معنویت و ایمان قوی مردم باز می گردد و امروز شاهد کسب مقام خوب پاکدشت در میان دیگر شهرستان های استان تهران  هستیم. انصافا بنده از نزدیک شاهد فعالیت عزیزان در اداره کتابخانه های عمومی هستم  که چگونه مدیریت می کنند  وبی ادعا زحمت می کشیدند.

فرماندار شهرستان پاکدشت افزود: عنایت امام رضا(ع) و آل الله  نصیب ما گردید که امیدواریم این عنایت شامل حال ما و خانواده های ما و نسل های بعد از ما گردد تا بتوانیم زندگی آیندگانمان را در این مسیر معنوی و پر از خیر و برکت ترسیم نماییم.

در خاتمه از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان پاکدشت تقدیر شد؛ اسامی برگزیدگان به شرح زیر است:

علی ولی بغدادی؛ مجتبی شمرانی؛ مریم بوربور اژدری؛ زهره هدایتی؛ فرنوش لرنی؛ الهام کوه کن؛ طیبه کرمی؛ مائده طاهری؛ اسمعیل کوهزادی هیکوئی  ؛ نفیسه پازوکی قوهه؛ فرهاد حسینی؛ فاطمه علی عسگری  در بخش مکتوب در گروه سنی بزرگسال

مریم حسین زاده؛ زهرا جلمبادانی؛ مبینا پناهی در بخش مکتوب در گروه سنی نوجوان

فاطمه پناهی در بخش نقاشی رده سنی نوجوان

امیرمحمد عشرتی در بخش نقاشی رده سنی کودک

زینب احمدیان در بخش پویش فضای مجازی رده سنی کودک

نسخه قابل چاپ
بيشتر