امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 


با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد: نشست مشترک شورای اداری استان با روسای ادارت کتابخانه های عمومی شهرستان ها دومین نشست مشترک شورای اداری استان با روسای ادارت کتابخانه های عمومی شهرستان ها در سال 98 با حضور علی نیکنام مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، دومین نشست مشترک شورای اداری استان تهران با روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان ها در سال 98 با حضور علی نیکنام مدیر کل کتابخانه های عمومی تهران، روسا و کارشناسان اداره کل و روسای ادارات شهرستان ها در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های استان تهران برگزار شد.

در ابتدای جلسه صبا صدرایی کارشناس انجمن های اداره کل درباره دستور کار جلسه توضیحاتی را مطرح کرد سپس علی نیکنام مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تشکر از همکاری روسای شهرستانها و کتابداران در برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی خواستار برگزاری برنامه های مناسبتی در همه شهرستان ها شد و گفت:برنامه ریزی جهت برگزاری نشست ها مناسبتی امری مهم و ضروری است این امر می تواند در یک شهرستان به صورت استانی اجرا شود و بقیه شهرستان ها در اجرای این برنامه مشارکت داشته باشند.

وی در ادامه به برگزاری جلسات انجمن شهرستان ها پرداخت و گفت: انجمن ها را به سوی برنامه ریزی سوق دهید و ضمن بیان برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت در جلسات، گزارشی از اجرای این برنامه ها را در ابتدای جلسات ارائه کنید تا فرمانداران و اعضای انجمن در جریان اجرای امور قرار گیرند و اشتیاق بیشتری برای همکاری با کتابخانه ها داشته باشند.

وی در ادامه به برنامه های هفته کتاب و خرید تجهیزات پرداخت و گفت: سعی کنید با کمترین هزینه بیشترین بهره برداری از منابع مالی را داشته باشید و در بحث خرید دقت کنید و خرید تجهیزات مهم را در اولویت قرار دهید؛ توجه و استفاده بهینه از ظرفیت و امکانات موجود و صرفه جویی در هزینه ها از وظایف تمامی همکاران است.

سپس نیکنام در خصوص تفریق بودجه، پیگیری راه اندازی کتابخانه سیار، دریافت نیم درصد شهرداری ها و سی درصد همکاران و پیگیری مباحث عمرانی مطالبی را بیان کرد.

وی درخصوص 4موضوع تکریم ارباب رجوع، امانتدار بودن، عفاف و حجاب و اهمال در امور مربوطه و کار که از سوی سید وحید رضا معزی رئیس اداره حراست بیان شده بود خواستار همکاری و بیان نظرات همه همکاران استان شد و نتیجه گیری در این خصوص را به جلسه بعد موکول کرد. 

در ادامه نسرین احمدیار رئیس امور مالی، داریوش نادری رئیس اداری، داود ایمانی کیا، رئیس اداره همکاری ها و مشارکت ها، سید وحیدرضا معزی رئیس اداره حراست، مریم تاجیک کارشناس مسئول روابط عمومی و هوشیار لاریجانی کارشناس امور کتابخانه ها به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات و مواردی در حوزه کاری خود پرداختند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ