امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
با هدف حضور حداکثری مردم در جشنواره کتابخوانی رضوی صورت گرفت؛ دیدار روسای ادارت شهرستان های استان تهران با سازمان ها همزمان با برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی روسای شهرستان های استان تهران با مدیران سازمان ها دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهران، در راستای برگزاری باشکوه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و حضور حداکثری علاقمندان کتاب در جشنواره؛ روسای ادارات شهرستان های استان در دیدارهای جداگانه با مدیران ادارات و سازمانهای فرهنگی و آموزشی  ضمن تشکر از مسئولان فرهنگی به دلیل همکاری ویژه در برگزاری ششمین، هفتمین و هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، به تشریح مراحل اجرایی نهمین دوره این جشنواره و جلب مشارکت آنها در برگزاری جشنواره پرداختند.

دیدار حسین محمدی رئیس اداره کتابخانه های عمومی با فاطمه خانزادی رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند

در این دیدار محمدی با اشاره به اهمیت و ارزش جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: همه ما ارادت ویژه ای نسبت به ائمه اطهار(ع) علی الخصوص به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) داریم جشنواره کتابخوانی رضوی هم یکی از اقدامات ارزشمند فرهنگی، مذهبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که حضور و همراهی دستگاه ها، نهادها و سازمان ها در این جشنواره را می طلبد تا سیره، زندگی نامه و شخصیت ائمه(ع) به آحاد مردم معرفی شود.

وی افزود: اجرای بندهای تفاهم نامه منعقد شده فی مابین سازمان بهزیستی و نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این خصوص و مشارکت در اجرای فعالیت‌های مشترک بین دو ارگان ما را در رسیدن به اهداف تعیین شده رهنمون خواهد ساخت.

در ادامه خانزادی رئیس اداره بهزیستی شهرستان ضمن ارائه گزارش از فعالیت‌های سازمان بهزیستی و جامعه هدف آن سازمان، فعالیتهای فرهنگی را زیربنای دیگر فعالیت‌ها دانست و گفت: پرداختن به سیره رضوی مورد استقبال همه مردم ایران است.

گفتنی است براساس هماهنگی صورت گرفته با روابط عمومی اداره بهزیستی مقرر شد پوستر و اطلاعیه جشنواره برای جامعه تحت پوشش و کلیه کارکنان ارسال شود تا با مشارکت حداکثری در این جشنواره کتابخوانی سهیم باشیم.

دیدار رییس اداره کتابخانه های شهرستان ری با رییس اداره بهزیستی شهرستان

با هدف تعامل و همکاری‌ها در حوزه ترویج کتابخوانی و برگزاری مسابقات جشنواره کتابخوانی رضوی در میان مددجویان علی اکبر قربانی رییس اداره کتابخانه های شهرستان ری با مینا رجائی رییس اداره بهزیستی شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار علی اکبر قربانی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ری ضمن معرفی کتابخانه های عمومی شهرستان به تشریح برنامه های فرهنگی این اداره پرداخت.

قربانی با اشاره به وجود ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه بر ضرورت توسعه همکاری‌ها خصوصا ترویج فرهنگ مطالعه و برگزاری مسابقات کتابخوانی در میان مددجویان بهزیستی تاکید کرد.

در ادامه مینا رجائی رییس اداره بهزیستی شهرستان ری ضمن قدردانی از مشارکت فعال کتابخانه ها در برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و مسابقات کتابخوانی بر گسترش و تداوم این برنامه ها تاکید نمود و با اشاره به سرای احسان شهرستان گفت: سرای احسان ری حدود ۴۰۰ بیمار دارد که از لحاظ جسمی و ذهنی در سلامت کامل هستند ولی از لحاظ روانی نیاز به حمایت دارند اجرای جشنواره کتابخوانی رضوی با ماهیت معنوی و توسل به امامان معصوم که دارد بی شک تاثیرات معنوی بسیار زیاد در روحیه بخشی به این عزیزان خواهد داشت.

وی با اعلام اینکه ۳۰ مهد کودک با ۱۸۶ کودک و نوجوان بین ۰ تا ۱۸ سال تحت پوشش این مرکز می باشد افزود: برگزاری برنامه های فرهنگی مانند قصه گویی، جمع خوانی کتاب و برنامه های سرگرم کننده دیگر می تواند برای این کودکان انجام گیرد.

رجائی ضمن استقبال از جشنواره کتابخوانی رضوی و تاکید بر اجرای برنامه های مشترک بین دو سازمان گفت: همکاری کتابخانه ها با مرکز در ترویج فرهنگ کتابخوانی و پرکردن اوقات فراغت اعضای مرکز مفید می باشد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با رئیس شورای اسلامی شهرستان

سیده فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قدس با حسین چناقچی رئیس شورای اسلامی شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار اطهری با اشاره به اهمیت و ارزش جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از اقدامات ارزشمند فرهنگی، مذهبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور است و حضور و همراهی دستگاه ها، نهادها و سازمان ها در این جشنواره موفقیت و پیشبرد اهداف مقدس این مسابقه بزرگ ملی را در پی دارد.

وی ضمن بیان اهداف ارزشی نهاد از برگزاری این جشنواره، به میزان مشارکت و استقبال مردم طی سال های گذشته اشاره کرد و این استقبال چشمگیر را نشانه علاقه و ارادت مردم به اهل بیت(ع) به ویژه امام رضا(ع) و خاندان پاک و مطهر ایشان دانست.

اطهری خواستار همکاری شورای اسلامی شهرستان در جهت برگزاری باشکوهتر این جشنواره نسبت به سال قبل شد.

در پایان حسین چناقچی رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس برای فراهم کردن زمینه مشارکت کارکنان و اطلاع رسانی به مردم، اعلام آمادگی کرد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با دهیار داودآباد

آمنه بیات رئیس ادره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با حضور در دهیاری داودآباد و کتابخانه قشلاق دوم با علیرضا احمدی دهیار داودآباد در خصوص نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک به ارائه توضیحاتی درباره منابع جشنواره کتابخوانی رضوی و تشریح شیوه های شرکت در مسابقه و منابع آن پرداخت سپس در خصوص اجرایی نمودن جشنواره ملی رضوی در شهرستان تبادل نظر شد و احمدی دهیار داودآباد جهت همکاری و جلب مشارکت بیشتر مردم قول مساعد داد.

در پایان بیات از کتابخانه روستای قشلاق دوم دهیاری داودآباد بازدید به عمل آورد و در رابطه با همکاری های مشترک به‌ویژه در خصوص نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بحث و گفتگو شد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان دماوند با رئیس جمعیت هلال احمر

در راستای اجرایی کردن نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، حسین محمدی رئیس اداره کتابخانه های عمومی با سعید طاهری رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار محمدی با اشاره به اهمیت و ارزش جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از اقدامات ارزشمند فرهنگی، مذهبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور است و حضور و همراهی دستگاه ها، نهادها و سازمان ها در این جشنواره موفقیت و پیشبرد اهداف مقدس این مسابقه بزرگ ملی را در پی دارد.

سعید طاهری رئیس جمعیت هلال احمر ضمن استقبال از این دیدار از مشارکت کارکنان و اعضای خانواده، بخش داوطالبان جمعیت هلال احمر و دیگر بخشها براساس هماهنگی های صورت گرفته با واحد روابط عمومی جمعیت از اطلاع رسانی برای این جشنواره اعلام آمادگی کرد.

هم اندیشی درخصوص نحوه برگزاری جشنواره کتابخوانی ملی رضوی در شهرستان ملارد

اولین جلسه هم اندیشی درخصوص نحوه برگزاری جشنواره کتابخوانی ملی رضوی با هدف نشر سیره رضوی در جامعه با حضور علیرضا رئیس اوژن رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد، فیروزه یارمحمدی رئیس اداره کتابخانه های عمومی، نماینده بخشداری صفادشت و مسئولین کتابخانه های عمومی بخش صفادشت در کتابخانه عمومی امام رضا(ع) شهرستان ملارد برگزار و در خصوص شیوه اجرای این جشنواره و جلب حداکثری مردم جهت شرکت در مسابقه بحث و گفتگو شد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان

سیده فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس طی دیدار با سجاد صداقت معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد شهرقدس ضمن انعقاد تفاهم نامه همکاری اداره کتابخانه ها با دانشگاه آزاد اسلامی به تشریح و تببین نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و خواستار همکاری دانشگاه جهت تبلیغ جشنواره در بین اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه شد.

گفتنی است دکتر سجاد صداقت معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد شهرقدس با استقبال از همکاری با اداره کتابخانه ها برای همکاری در جشنواره رضوی اعلام آمادگی کرد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی قرچک با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان

در راستای اجرایی شدن نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی قرچک با بهروز مشتاق رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی ضمن تشکر از همکاری همیشگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، در خصوص نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه های اجرایی در سطح شهرستان توضیحاتی ارائه کرد و خواستار همکاری این اداره در برگزاری هر چه بهتر جشنواره رضوی شد.

در ادامه مشتاق رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ضمن تأکید بر اهمیت جشنواره رضوی و استمرار آن، اظهار داشت: رسالت کتابخانه های عمومی ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه است که اصلی ترین رویکرد در این زمینه ترویج فرهنگ و معارف اسلامی و ائمه اطهار(ع) است.

 وی افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی می تواند زمینه ساز آشنائی کودکان، نوجوانان و جوانان با لذت کتابخوانی شده و این اقشار آینده ساز را با فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت بیش از پیش آشنا کند.

گفتنی است در این جلسه در خصوص همکاری و تعامل بیشتر برای اجرای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تبادل نظر شد.

نشست مشترک  اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر با  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان

همزمان با برگزاری نهمین دوره مسابقه سراسری کتابخوانی رضوی از سلسله جشنواره امام رضا(ع)، نشست مشترکی با حضور مجید جعفری رئیس اداره کتابخانه های عمومی، محسن خواجه وند سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد و درخصوص هماهنگی ها وهم افزایی ها جهت استفاده از تمام ظرفیت شهرستان برای حضور حداکثری عموم مردم بحث و تبادل نظر شد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان قدس با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان

سیده فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی با حسین کشاورزیان رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان قدس، بنفشه رفیعی مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر و محسن عسگری عضو شورای شهرقدس دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که  اطهری با اشاره به اهمیت و ارزش جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از اقدامات ارزشمند فرهنگی، مذهبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور است و حضور و همراهی دستگاه ها، نهادها و سازمان ها در این جشنواره موفقیت و پیشبرد اهداف مقدس این مسابقه بزرگ ملی را در پی دارد.

حسین کشاورزیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس با اشاره به نقش جشنواره کتابخوانی رضوی در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و سنت اهل بیت و به ویژه سیره و روش زندگانی امام هشتم شیعیان گفت: این جشنواره زمینه ساز آشنایی کودکان، نوجوانان و جوانان با لذت کتابخوانی شده و آنان را بیش از پیش با فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت آشنا می کند.

وی ضمن استقبال از جشنواره کتابخوانی رضوی درخصوص اجرای هر چه بهتر این جشنواره در سطح شهرستان اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است در این دیدار که با حضور بنفشه رفیعی مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر و محسن عسگری عضو شورای شهر برگزار شد درباره شیوه های اطلاع رسانی و اجرای جشنواره رضوی تبادل نظر شد و درخصوص اهدای جایزه به ده نفر هر کدام به مبلغ یک میلیون ریال قول مساعد داده شد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی دماوند با معاون اداره آموزش و پرورش شهرستان

در راستای اجرایی شدن نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی حسین محمدی رئیس اداره کتابخانه های عمومی با سعید شمس معاون پرورشی، میثم خراسانی کارشناس فرهنگی و افسانه علی طاوسی کارشناس بسیج دانش آموزی اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا حسین محمدی رئیس اداره کتابخانه های عمومی ضمن تشکر از همکاری آموزش و پرورش در اجرای برنامه های فرهنگی و نشست های کتابخوان، درباره نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه های اجرایی سطح شهرستان توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان این دیدار دو مسئول در خصوص اجرا نمودن جشنواره سراسری کتابخوانی به ارائه نظرات پرداختند و معاون آموزش و پرورش ضمن آمادگی خود و مجموعه‌ آموزش و پرورش جهت همکاری و جلب مشارکت بیشتر کارکنان و دانش آموزان و پایگاه تابستانی  قول مساعد داد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی قرچک با رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان

در راستای اجرایی شدن نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی با غلامرضا بختیاری رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان قرچک دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی ضمن تشکر از همکاری آموزش و پرورش در اجرای برنامه های فرهنگی و نشست های کتابخوان، درباره نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه های اجرایی سطح شهرستان توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان این دیدار دو مسئول در خصوص اجرا نمودن جشنواره سراسری کتابخوانی به ارائه نظرات پرداختند و رئیس آموزش و پرورش ضمن آمادگی خود و مجموعه‌ آموزش و پرورش جهت همکاری و جلب مشارکت بیشتر کارکنان و دانش آموزان  قول مساعد داد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی

مجید جعفری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر به منظور برگزاری باشکوه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حجت الاسلام سید محسن بلند نظر رئیس سازمان و تبلیغات شهرستان اسلامشهر دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام بلند نظر، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این نشست ضمن بیان اینکه ترویج فرهنگ مطالعه موجب پیشرفت جامعه می‌شود، اظهار داشت: برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی می‌تواند موجب جذب مخاطب به محیط کتابخانه شود.

سید محسن بلندنظر برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را موجب تقویت روح مطالعه در شهرستان دانست و گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی موجب توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی می‌شود.

در ادامه مجید جعفری رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسلامشهر با اشاره به این مطلب که ترویج سیره ائمه اطهار (ع) از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی است، اظهار داشت: گام برداشتن برای برگزاری چنین جشنواره‌هایی توفیق الهی است.

وی با بیان اینکه مردم شهرستان در سال گذشته استقبال خوبی از جشنواره کتاب‌خوانی رضوی داشتند، خاطر نشان کرد: امیدوارم امسال نیز در برگزاری نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی شاهد استقبال خوب همشریان عزیز باشیم.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با فرمانده سپاه شهرستان

سیده فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس به همراه مسئولین کتابخانه های عمومی با سرهنگ فیاض اللهیاری فرمانده سپاه شهرستان قدس دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که با حضور سرهنگ فیاض اللهیاری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و سپاه شهرستان قدس، سرگرد حسین حبیبی جانشین فرماندهی، سمیه مافی مسئول بسیج جامعه زنان ناحیه مقاومت شهرستان قدس برگزار شد، اطهری رئیس اداره کتابخانه های شهرستان با تشریح کامل روند برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، بر معرفی و اطلاع رسانی موثر و هرچه بیشتر و تعامل و استفاده از ظرفیت سپاه شهرستان قدس در برگزاری این جشنواره تاکید کرد.

 وی هدف از برگزاری این جشنواره را اشاعه و ترویج فرهنگ منوّر رضوی، گسترش کتابخوانی ومطالعه کتب مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین(ع) به ویژه امام رضاعلیه السلام، شناسایی، معرفی و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان کتابهای فرهنگی مرتبط با فرهنگ رضوی و کمک به انتشار و تولید این آثار دانست.

سرهنگ فیاض اللهیاری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و سپاه شهرستان قدس با اشاره به برگزاری دوره های قبل جشنواره رضوی در این دوره نیز اعلام همکاری کرد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با رئیس اداره مخابرات

آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی قرچک با علی درزی رئیس اداره مخابرات در خصوص اجرایی کردن نهمین جشنواره رضوی دیدار و گفتگو کرد.

درزی در این دیدار ضمن تاکید بر نقش کتاب در توسعه فرهنگی جامعه اظهار داشت: اداره مخابرات در راستای تبیین و تبلیغ جشنوار ه رضوی و شرکت کارکنان در مسابقه اهتمام خواهد ورزید.

دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اسلامشهر با رئیس اداره کتابخانه های شهرستان

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اسلامشهر در خصوص حضور حداکثری دانش آموزان شاهد و ایثارگر وکارکنان بنیاد اسلامشهر در نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی قول مساعد داد.

در نشست مشترک مجید جعفری رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسلامشهر با شاهین عسگریان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اسلامشهر که با حضور کارشناسان کتابخانه‌های عمومی اسلامشهر در دفتر رئیس بنیاد اسلامشهر برگزار شد مقرر شد خانواده های شاهد و ایثارگر در نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی که توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی امام رضا(ع) در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فرهنگ کتاب خوانی و مطالعه کتاب های مرتبط با سیره ائمه معصومین برگزار می گردد شرکت نمایند.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با رئیس آموزش و پرورش شهرستان

سیده فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس در راستای تبیین نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با صادق محمدی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای دیدار سیده فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس به تشریح فراخوان نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی پرداخت و با بیان اهداف ارزشی نهاد از برگزاری این جشنواره، به میزان مشارکت و استقبال مردم طی سال های گذشته اشاره کرد و این استقبال چشمگیر را نشانه علاقه و ارادت مردم به اهل بیت(ع) به ویژه امام رضا(ع) و خاندان پاک و مطهر ایشان دانست.

سپس صادق محمدی رئیس آموزش و پرورش شهرستان قدس، با قدردانی از زحمات اطهری در عرصه ترویج کتابخوانی در مدارس و طرح تقدیر از معلمین و فعالان فرهنگی در کتابخانه ها و تعامل کتابخانه ها با آموزش و پرورش گفت: همه دستگاه‌ها و ادارت در کنار هم متولی امور فرهنگی هستند و فعالیت واحدهای فرهنگی باعث جذب دانش آموزان به کتابخوانی و مسابقات کتابخوانی شده است.

وی ضمن ابراز خرسندی از همکاری و تعامل خوب اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس آمادگی اداره آموزش و پرورش جهت همکاری در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و اطلاع رسانی جشنواره کتابخوانی رضوی در بین دانش آموزان و معلمان را اعلام کرد.

در پایان از زحمات معلمین و رابطین فرهنگی اداره آموزش و پرورش با کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با اهدای لوح

قدردانی شد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرستان

آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با علیرضا یوسفی معاون فرهنگی شهرداری درخصوص ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و اطلاع رسانی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بحث و گفتگو کرد.

بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک در این دیدار ضمن تبیین، تشریح  و دعوت به شرکت در این جشنواره اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم به عنوان سفیران امام رضا(ع) در ترویج فرهنگ منور رضوی و سیره ائمه معصومین(ع) گام برداریم.

یوسفی معاون فرهنگی شهرداری قرچک با اشاره به اهمیت جشنواره رضوی، از برگزاری جشنواره فرهنگی معنوی کتابخوانی رضوی اظهار خرسندی کرد و از استقبال آن در بین کارکنان و خانواده های آنان و شرکت در این مسابقه فرهنگی خبر داد.

دیدار سرپرست اداره کتابخانه های عمومی رباط کریم با رئیس عقیدتی سیاسی ارتش ۰۲ شهید انشائی شهرستان

الهه زارعین سرپرست اداره کتابخانه های عمومی در دیدار با هادی طالب زاده رئیس عقیدتی سیاسی ارتش ۰۲ شهید انشائی به تشریح مسابقه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و درباره شیوه های شرکت در مسابقه و جلب مشارکت حداکثری مردم شهرستان و برگزاری هر چه بهتر جشنواره رضوی بحث و گفتگو کرد.

گفتنی است طالب زاده رئیس عقیدتی سیاسی ارتش ۰۲ شهید انشائی ضمن استقبال از جشنواره کتابخوانی رضوی درخصوص شرکت کارکنان ارتش و خانواده های آنها در مسابقه قول همکاری و مساعدت داد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان

در راستای تبیین نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی سیده فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه ها با سرگردحسین حبیبی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس

دیدار کرد.

در این مراسم سیده فهیمه اطهری به تشریح و تبیبن نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و معرفی سیره و سبک زندگی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و حضرت جوادالائمه(ع) را از اقدامات ارزشمند مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی کشور برشمرد و گفت: حرکت در مسیر زندگی ائمه اطهار(علیهم السلام) ضامن موفقیت بشراست و یادآور شد: امروز وظیفه ما در معرفی زندگی، شخصیت و رهنمودهای ائمه اطهار بیش از گذشته است و می بایست در این حوزه با پیش بینی برنامه هایی نظیر جشنواره کتابخوانی رضوی در مسیر شناساندن ایشان به جوانان و نوجوانان گام برداریم.

وی نقش دستگاه ها و نهادهای اجرایی در این حوزه را بسیار اثرگزار عنوان کرد و خواستار همکاری ناحیه مقاومت در برپایی این جشنواره شد.

سرگرد حسین حبیبی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس با استقبال از این جشنواره با ابلاغ به حوزه های تحت پوشش برای برگزاری جشنواره رضوی اعلام آمادگی کرد.

دعوت عمومی به شرکت در جشنواره کتابخوان رضوی مسئولین شهرستان اسلامشهر

مجید جعفری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر در دیدار با رئیس اداره ورزش و جوانان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اسلامشهر ضمن دعوت به شرکت در نهمین دوره جشنواره مسابقه کتابخوانی رضوی اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم به عنوان سفیران امام رضا(ع) در ترویج فرهنگ منور رضوی و سیره ائمه معصومین (ع) گام برداریم .

آرمیان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر نیز با اشاره به برنامه های فرهنگی اداره ورزش و جوانان، از اجرای جشنواره فرهنگی معنوی کتابخوانی رضوی در بین کارکنان و ورزشکاران استقبال و تاکید بر شرکت در این مسابقه فرهنگی نمود.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان

در دیدار آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی با محمدرضا غضنفری مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قرچک، نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی جهت شرکت گسترده خانواده های مددجویان شهرستان تبیین و تشریح شد.

بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی در این نشست گفت: امروز کتابخانه ها به پایگاه فرهنگی تبدیل شده و شاهد حضور اقشار مختلف و اجرای برنامه های متفاوت فرهنگی در این مراکز هستیم.

غضنفری مدیر کمیته امداد قرچک با تاکید بر اینکه کتابخوانی موجب پیشرفت جامعه می شود اظهار داشت: کتابخوانی و برگزاری چنین جشنواره هایی موجب ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش آگاهی افراد در جامعه می شود.

وی ضمن استقبال از نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از مساعدت و همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) قرچک جهت هرچه باشکوه تر برگزار شدن این جشنواره در شهرستان خبر داد.

غضنفری با اشاره به فعالیت‌های متعدد کمیته امداد افزود: برگزاری برنامه‌های فرهنگی از اولویت کاری در کمیته امداد است.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با امام جمعه شهرستان

در راستای برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با امام جمعه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار سیده فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با حضور در دفترحجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس به تشریح و تبیین نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و با تاکید بر تاثیر امام جمعه در مدیریت فرهنگی شهرستان، خواستار رهنمودها و حمایت ایشان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و تبلیغ نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی  شد.

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این دیدار ضمن تاکید بر جایگاه و ارزش والای کتاب در زندگی انسان، آشنایی با منش ائمه معصوم علیه‌السلام از همکاری و مشارکت در فعالیت‌های جشنواره رضوی و اختصاص سه کمک هزینه سفر به مشهد مقدس معادل سه میلیون ریال برای هر سفر خبر داد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با رئیس اداره بهزیستی شهرستان

در راستای اجرایی شدن نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی با حمیدرضا نعمتی رئیس اداره بهزیستی شهرستان قرچک دیدار و گفتگو کرد

در ابتدای دیدار بیات، رئیس اداره کتابخانه های عمومی به تشریح نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و خواستار مساعدت اداره بهزیستی شد.

سپس حمیدرضا نعمتی رئیس اداره بهزیستی شهرستان گفت: اداره بهزیستی شهرستان قرچک نهایت همراهی، تلاش و مشارکت را از طریق کلیه مراکز دولتی و غیردولتی و مهدهای کودک شهری و روستایی تحت نظارت در راستای ترویج و اشاعه سیره و زندگی ائمه اطهار(ع) و برگزاری هر چه باشکوهتر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با نهاد کتابخانه های عمومی انجام خواهد داد.

دیدار سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم با شهردار شهرستان

الهه زارعین سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم طی دیدار با سید محمد میرزمانی شهردار شهرستان رباط کریم به معرفی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و تبیین اهداف نهاد کتابخانه ها در گسترش فرهنگ رضوی و سیره ائمه اطهار در زندگی روزمره و آشنایی همه اقشار جامعه با سبک زندگی، زندگینامه و طرز بینش و رفتار امام رضا (ع) و اهل بیت ایشان پرداخت.

میرزمانی شهردار شهرستان رباط کریم ضمن استقبال از جشنواره کتابخوانی رضوی بر همکاری و مشارکت کارمندان و خانواده های آن ها در جشنواره اعلام آمادگی کرد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با معاون اجتماعی فرمانداری شهرستان

آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی با هدف تشریح و تبیین جشنواره کتابخوانی رضوی با مهین صغیری معاون اجتماعی فرمانداری و زهرا شهسواری کارشناس امور اجتماعی فرمانداری قرچک دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار بر تعامل و همکاری بیشتر در خصوص اجرایی کردن هرچه بهتر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و شرکت حداکثری عموم مردم بحث و گفتگو شد.

دیدار سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم با رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان

الهه زارعین سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم با سیدهاشم حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رباط کریم دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار زارعین با اشاره به اهمیت و ارزش جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از فعالیت های عمده و مهم  نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای گسترش فرهنگ کتابخوانی و همچنین ترویج فرهنگ رضوی و آشنایی عموم مردم با زندگی ائمه اطهار(ع) و سبک زندگی ایشان است و همکاری و مشارکت سازمان ها و نهادهایی مثل اداره ورزش و جوانان می تواند در تحقق این امر نقش مؤثری داشته باشد.

زارعین با اشاره به باشگاه های ورزشی سطح شهر و تنوع گروه های سنی مخاطب این باشگاه ها خواستار همکاری حداکثری و اطلاع رسانی جشنواره کتابخوانی رضوی به این قشر و کارمندان اداره ورزش و جوانان شد.

در ادامه حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رباط کریم ضمن استقبال از این جشنواره، درخصوص مشارکت کارکنان و خانواده ها و همکاری در برگزاری مسابقات جشنواره رضوی اعلام آمادگی کرد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ