امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
در پیامی؛ فرماندار دماوند مردم را به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند طی پیامی مردم را به شرکت در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند در پیامی مردم این شهرستان را به شرکت در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن این پیام بدین شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

جشنواره کتابخوانی رضوی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و شناساندن فرهنگ رضوی و بهره مندی از سیره پاک ائمه اطهار به ویژه هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت علی ابن موسی الرضا(ع) از طریق مطالعه سیره ایشان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

در ادبیات تربیتی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) همواره نکات بسیار مثبتی وجود دارد و بسیاری از موارد با این معارف حقیقی و ناب قابل اثبات است.

این جشنواره علاوه بر ترویج فرهنگ کتابخوانی به آشنایی با جنبه های مختلف شخصیت و زندگی امام رضا(ع) و بسط و گسترش فرهنگ اسلامی کمک شایانی می کند و برگزاری هر ساله این جشنواره امری پسندیده است.

مشارکت تمامی اقشار جامعه از سنین مختلف از جمله کودکان، نوجوانان و خانواده ها با رویکردی مناسب و هدفمند به منظور تسری جریان کتابخوانی به عمق جامعه از نکات حائز اهمیت برگزاری این جشنواره است.

اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، با پیوستن به پویش کتاب‌خوان این جشنواره از تمام مردم فرهیخته شهرستان دماوند دعوت می کنم که در این برنامه فرهنگی و مذهبی مشارکت کنند. امیدوارم با همکاری تمام ادارات و مردم این جشنواره باشکوه تر از سنوات گذشته برگزار شود.

مجید صفری

فرماندار شهرستان دماوند

بيشتر
نسخه قابل چاپ