امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر صورت گرفت: اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه ها همزمان با آغاز دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ همزمان با آغاز دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه(س)؛ کتابخانه های عمومی استان با تقدیر از همکاران دوشیزه و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و جشن میزبان علاقمندان به کتاب شدند.

تقدیر از همکاران کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر

مجید جعفری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) و روز دختر، از همکاران دوشیزه ی کتابخانه های شهرستان تقدیر کرد.

مجید جعفری در دیدار با تعدای از کارکنان دوشیزه ی کتابخانه ها گفت: در دین مبین اسلام و مذهب تشیع، الگوهای جاودان بی شماری برای جوانان و دختران و پسران جامعه ما وجود دارند که باید برای آشنایی با افکار و سیره ی آنان بیش از پیش اهتمام ورزید.

وی افزود: حضرت فاطمه ی معصومه(س) یکی از سلاله های پاک چشمه ی زلال اهل بیت(ع) است که به حق سالروز میلادشان، در ایران اسلامی روز دختر نامگذاری شده است.

جعفری در این جلسه، با اهدای لوح از زحمات همکاران دختر این مجموعه تقدیر کرد.

جشن روز دختر در کتابخانه عمومی جوادالائمه(ع) شهرستان قدس برگزار شد

به همت سحر همامی کتابدار کتابخانه، با هدف تجلیل از مقام دختر و یادآوری جایگاه این قشر در جامعه و ترغیب کودکان و نوجوانان به ویژه دختران به حضور در کتابخانه و علاقه مند کردن آنها به کتاب و کتابخوانی، جشن ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، با حضور اعضای دختر کودک و  نوجوان در کتابخانه عمومی جوادالائمه(ع) شهرستان قدس برگزار شد.

در این برنامه که با استقبال پرشور بیش از ۲۰ نفر از اعضای دختر کودک و نوجوان برگزار شد کتاب «کاش تو را می دیدم» اثر مژگان شیخی معرفی و بلندخوانی شد؛ شعرخوانی و اهدای هدیه به دخترانی که نامشان معصومه بود از دیگر برنامه های برگزار شده بود.

گفتنی است کتاب «کاش تورا می دیدم» اثر مژگان شیخی قسمت هایی مهم و تاثیرگذار از زندگی حضرت فاطمه معصومه(س) می باشد؛ این کتاب با نثری روان و قابل فهم به شکل روایت داستانی، خوانندگان را با شرایط و زمان های روایت داستان آشنا می‌کند و همچنین سعی در ارایه تصویری دقیق از مجاهدت های حضرت فاطمه معصومه «س» در راه اعتلای دین خدا و حمایت های آن بزرگوار از امام هشتم(ع) در دوران خفقان ظلم دارد.

جشن روز دختر در بخش کودک کتابخانه مرکزی شهرستان قدس

همزمان با روز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س)، به همت سمیه اشتری کتابدار کودک کتابخانه مرکزی شهرستان قدس جشن گرامیداشت روز دختر در بخش کودک این کتابخانه برگزارشد.

در ابتدای برنامه سمیه اشتری کتابدار کودک کتابخانه به قصه گویی درباره زندگی حضرت معصومه(س) پرداخت سپس کتاب «فاطمه و فاطمه» اثر سید محمد مهاجرانی از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برای شرکت کنندگان شعرخوانی و درباره زندگی و معرفی شخصیت والای حضرت معصومه(س) مطالبی برای شرکت کنندگان بیان شد سپس کودکان به شعرخوانی پرداختند.

گفتنی است کتاب «فاطمه و فاطمه» به زبان شعر شباهت های حضرت فاطمه معصومه(س) را به جدشان حضرت فاطمه زهرا(س) را به مخاطب کودک آموزش می دهد؛ کل اثر یک منظومۀ ۵۶ بیتی است که هم مروری بر زندگی این دو بانوی بزرگوار دارد و هم درس های اخلاقی که از آنها باید فراگرفت را با زبانی کودکانه مرور کرده است.

برگزاری جشن روز دختر در کتابخانه عمومی امام علی(ع) روستای هفت جوی شهرستان قدس

به همت زینب محمدزاده پودینه مسئول کتابخانه، جشن ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، با حضور بیش از ۱۵ نفر از اعضای کودک و نوجوان دختر در کتابخانه روستایی امام علی(ع) شهرستان قدس برگزار شد.

این مراسم با هدف تجلیل از مقام دختر و یادآوری جایگاه این قشر در جامعه و ترغیب کودکان و نوجوانان به ویژه دختران به حضور در کتابخانه برگزار شد تا در پرتو این مکان فرهنگی گرایش این افراد به کتاب و کتابخوانی بیشتر شود.

در این مراسم که با استقبال گرم و پرشور اعضای کودک کتابخانه همراه بود، مسابقه نقاشی با موضوع دختران در خانواده و شعرخوانی برگزار شد.

گفتنی است در پایان به زیباترین نقاشی هدایایی به رسم یادبود اهدا شد. 

بيشتر
نسخه قابل چاپ