امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام شد؛ برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان تهران ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی به همت کتابداران و با حضور اقشار مختلف مردم در کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران،   ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی به همت کتابداران و با حضور اقشار مختلف مردم در کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد.

نشست قصه گویی و مسابقه نقاشی در روستای آدران شهرستان رباط کریم

به همت مهدی غلامی کتابدار کتابخانه سیار شهرستان رباط کریم، نشست قصه گویی و مسابقه نقاشی ویژه اعضای کودک در روستای آدران شهرستان رباط کریم برگزار شد.

در ابتدای مراسم زهرا کوثری از مربیان مهد کودک شهرستان و عضو فعال کتابخانه سیار، کتاب «غدیر کاملترین پیام» به روایت احتجاج طبرسی را برای کودکان قصه گویی کرد سپس کودکان با توجه به روایت های خوانده شده از کتاب و موضوع غدیرخم به ترسیم نقاشی پرداختند.

نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی علامه دهخدا شهرستان ری

کتابخانه عمومی علامه دهخدا با برگزاری نشست کتاب‌خوان، پذیرای جمعی از اعضاء و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی شد.

در این نشست، کتاب‌های «آوازهای نخوانده» نوشته ساسان ناطق، توسط الهه گوران؛ «زندگی در مه» نوشته یعقوب مرادی، توسط نرگس ملکی؛ «اسیر کوچک» نوشته حسین نیری، توسط فاطمه سادات عظیمی؛ «دوره ی درهای بسته» نوشته جابر تواضعی، توسط معصومه چهاردولی؛ «بانوان آزاده» نوشته فاطمه مصلح زاده، توسط راضیه محمدقلی زاده معرفی و تجربه خواندن آنها با اعضای کتابخانه و مخاطبین به اشتراک گذاشته شد.

نشست قصه گویی در کتابخانه شهید رجایی شهرستان اسلامشهر

به همت حسین علی ویردی، مسئول کتابخانه، نشست قصه گویی کتاب «ماجرای سپاه فیل (داستان حمله ابرهه به مکه)» با حضور تعدادی از اعضای فعال کودک در کتابخانه عمومی شهید رجایی روستای قاسم آباد شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در این نشست علی ویردی مسئول کتابخانه، به معرفی و قصه گویی کتاب «ماجرای سپاه فیل (داستان حمله ابرهه به مکه)» نوشته محمدرضا سرشار پرداخت سپس کودکان بخش هایی از کتاب را جمع خوانی کردند.

گفتنی است، ویرایش اول کتاب تحت عنوان «ماجرای سپاه پیل در حمله ابرهه و پیلان او به مکه» و برای گروه سنی (د) منتشر شده است.

نشست معرفی و جمع خوانی کتاب در شهرستان قرچک

نشست معرفی و بلندخوانی کتاب «امیر گل ها: نگاهی نو به زندگی و شخصیت امام علی(ع)» با حضور تعدادی از علاقه مندان در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک برگزار شد.

در ابتدای نشست، فائزه هداوند میرزایی کتابدار کتابخانه به معرفی کتاب «امیر گل ها: نگاهی نو به زندگی و شخصیت امام علی(ع)» نوشته حسین سیدی پرداخت سپس اعضای علاقه مند به جمع خوانی کتاب پرداختند در پایان درباره آن بحث و نتیجه گیری شد.

گفتنی است کتاب «امیر گل ها» جلد دوم از مجموعه چهارده جلدی «سیره کاربردی چهارده ‌معصوم(ع)» یا «سبک زندگی معصومین(ع)» است که کاندیدای جایزه کتاب سال ولایت شد. در این مجموعه سعی می‌شود مسایل مختلف زندگی از دیدگاه اهل بیت(ع) بیان شود و هدف این مجموعه پاسخ به این سئوال است که در روزگار امروز و برای انسان قرن بیست‌ویکم چگونه اهل بیت(ع) می‌توانند الگو باشند و چگونه آنها می‌توانند گرهی از زندگی مردم باز کنند.

نشست قصه گویی و جمع خوانی در کتابخانه سعدی شهرستان  شهریار

به همت مهرداد جدیدی مسئول کتابخانه و زهره سهرابی کتابدار، کتاب «امیر عدالت و سکوت: حضرت علی(ع)» با حضور تعدادی از اعضای کودک در بخش کودک کتابخانه عمومی سعدی اندیشه قصه گویی و جمع‌خوانی شد.

در این نشست زهرا عرشیا، از مادران فعال کتابخانه به معرفی و قصه گویی کتاب «امیر عدالت و سکوت: حضرت علی(ع)» نوشته مهدی مراد حاصلی پرداخت سپس حاضرین به جمع خوانی کتاب پرداختند.

مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی خوارزمی شهرستان پاکدشت

به همت پیمان مژده آور مسئول کتابخانه، مسابقه نقاشی با حضور تعدادی از اعضای کودک در کتابخانه عمومی خوارزمی شهرستان پاکدشت برگزار شد.

در این برنامه داستان حضرت ابراهیم (ع) و دستور ذبح فرزندش حضرت اسماعیل(ع) برای کودکان قصه گویی شد سپس مصادف با ماه ذی الحجه کتاب شریف مفاتیح الجنان که شامل ادعیه و نمازها و مناجات شیعیان است معرفی شد در پایان به حاضرین به عنوان عیدی یک کتاب کودک اهدا شد.

 

نسخه قابل چاپ
بيشتر