امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

متون عمومي
متون عمومي


گزارش دهه کرامت (7) برگزاری بیش از 20 برنامه متنوع در کتابخانه های پاکدشت همزمان با دهه کرامت به همت مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان پاکدشت بیش از 20 برنامه متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان پاکدشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛همزمان با فرا رسیدن دهه کرامت میلاد حضرت معصومه (س) و امام رضا(ع)،بیش از 20 برنامه متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان پاکدشت برگزار شد .

جمع خوانی کتاب « کبوترها و آهوها » در کتابخانه عمومی شیخ کلینی پاکدشت

به همت بهناز هداوند میرزایی کتاب کبوترها و آهو ها در کتابخانه عمومی شیخ کلینی  پاکدشت جمع خوانی شد. در این جلسه پس از خوانش کتاب اعضا خاطرات خود را از سفرهای پیشین خود به مشهد و دیدن بارگاه امام رضا (ع) بیان کردند.

جمع خوانی کتاب « امام رضا (ع) » در کتابخانه عمومی شیخ کلینی پاکدشت

در این برنامه که با استقبال اعضای پسر کودک و نوجوان کتابخانه شیخ کلینی برپا شد، کتاب امام رضا(ع)  اثر زهرا عبدی با موضوع معرفی نحوه زندگی و شخصیت والای امام رضا علیه السلام است جمع خوانی شد. در پایان از اعضا خواسته شد در مورد آنچه فرا گرفته‌ و درک کرده اند، مثال هایی در زندگی روزمره بیان کنند.

 بلندخوانی کتاب « فاطمه و فاطمه » در کتابخانه شیخ کلینی پاکدشت

 در این نشست کتاب فاطمه و فاطمه اثر سید محمد مهاجرانی از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برای شرکت کنندگان شعرخوانی شد و در مورد زندگی و اعضا خانواده و پدر و مادر حضرت معصومه (س) اطلاعات مختصری گفته شد. سپس کودکان به بلند خوانی اشعار کتاب پرداختند.

رو خوانی کتاب « ۸ قصه از امام جواد (ع) »در کتابخانه شیخ کلینی پاکدشت

کتاب ۸ قصه از امام جواد (ع) با حضور تعدادی از اعضا در کتابخانه شیخ کلینی پاکدشت روخوانی شد. این کتاب که دربردارنده قصه هایی از دوران کودکی امام جواد (ع) است، علم و مهربانی ایشان از همان زمان کودکی را متذکر می شود. شیوه درست کمک به نیازمندان، رفتار خوب و شایسته با مخالفان، نترسیدن از زورمندان و موضوعاتی از این قبیل محور داستان‌های این کتاب است که باعث شد این نشست به جلسه ای پویا و گفتگو محور تبدیل شود.

 قصه گویی کتاب « امام رضا (ع) » در بخش کودک کتابخانه عمومی باقرالعلوم پاکدشت

به گزارش طیبه چراغعلی مسئول کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) پاکدشت کتاب امام رضا اثر زهرا عبدی   در بخش کودک برای کودکان قصه گویی شد. پس از قصه گویی کتاب از بچه ها خواسته شد تا برداشت خودشان را از کتاب بیان کنند. همچنین از کسی که بهترین خلاصه را بیان کرد با جایزه ای تقدیر به عمل آمد.

برگزاری کارگاه نقاشی به مناسبت روز دختر در کتابخانه عمومی باقرالعلوم پاکدشت

همزمان با دهه کرامت و روز تولد حضرت معصومه (س) کارگاه نقاشی و رنگ آمیزی با حضور اعضای خردسال و کودک در سالن کودک کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) برپا شد. در پایان به بهترین نقاشی و رنگ آمیزی جایزه داده شد.

 برگزاری جشن دهه کرامت در کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) پاکدشت

به مناسبت دهه کرامت جشنی  برای اعضای کودک در سالن کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع)  برگزار شد. در این مراسم کتاب « فاطمه و فاطمه » شعرخوانی شد. سپس بچه ها اشعار دیگری که خودشان حفظ بودند را خواندند و فضای شاد و مفرحی ایجاد شد. در پایان نیز از آنها پذیرایی به عمل آمد.

برگزاری جشن دهه کرامت در کتابخانه عمومی شهید احمد پازوکی پاکدشت

به همت حسن خراسانی مسئول کتابخانه عمومی شهید احمد پازوکی جشن کودک ویژه دهه کرامت در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید احمد پازوکی پاکدشت برگزار شد. در این برنامه که با حضور اعضا کودک برگزار شد کتاب های فاطمه و فاطمه و امام رضا (ع) نوشته زهرا عبدی توسط حسن خراسانی مسئول کتابخانه برای کودکان خوانده شد و در ادامه کودکان به نقاشی با موضوع امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و دهه کرامت پرداختند.

 معرفی و جمع خوانی کتاب « داستانهایی از امام رضا (ع) » در مهد ریحانه الحسین (ع)  پاکدشت

 به مناسبت فرارسیدن ایام دهه کرامت و ولادت با سعادت امام رضا(ع) کتاب « داستانهایی از امام رضا (ع)» برای اعضای کودک مهد ریحانه الحسین (ع) پاکدشت بازخوانی شد. این کتاب حاوی داستان هایی از زندگی امام رضا و نوشته محمود پوروهاب است که انتشارات کتاب جمکران آن را برای گروه سنی ب و ج منتشر کرده است. در انتها مریم پیرویسی از بچه ها خواست تا برداشت های خود را از این کتاب برای سایر دوستانشان بیان کنند.

جلسه مطالعاتی کتاب « ماه غریب من » در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق (ع) پاکدشت

به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت با حضور مریم پیرسی و فاطمه سرلک کتابداران کتابخانه امام جعفر صادق (ع) پاکدشت کتاب ماه غریب من تالیف مجید ملامحمدی در بخش کودک کتابخانه این کتابخانه  معرفی و جمع خوانی شد.

 معرفی و جمع خوانی کتاب « مهارتهای ارتباط موثر در سیره امام رضا (ع) »در کتابخانه امام جعفر صادق(ع) پاکدشت

 به گفته مریم پیرویسی کتابدار کتابخانه امام جعفر صادق کتاب « مهارت‌های ارتباطی موثر در سیره امام رضا» نوشته علی جان فزا در این کتابخانه جمع خوانی شد. این کتاب در سه فصل به مهارت اساسی و مهمی که هر شخص در زندگی به آن نیاز دارد می پردازد. مهارت تصمیم گیری، مهارت تفکر خلاق، مهارت دوست یابی، مهارت فرزندپروری، مهارت تفکر انتقادی و ...  از جمله موارد مطرح شده در این کتاب است. گفتنی است این معرفی و جمع خوانی با حضور تعدادی از اعضاء دختر این کتابخانه برگزار شد.

معرفی و جمع خوانی کتاب «ماه غریب من» در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق (ع) پاکدشت

 به گفته مریم پیرویسی کتاب « ماه غریب من » نوشته مجید ملامحمدی در بخش کودک کتابخانه امام جعفر صادق علیه السلام معرفی و جمع خوانی گردید. این کتاب داستان زندگی نجمه خاتون مادر بزرگوار امام رضا (ع) را از جوانی تا ولادت امام رضا(ع) بیان می‌کند. فصل اول کتاب به ماجراهای قبل از ولایت عهدی اختصاص دارد و حرکت امام از مدینه به خراسان، وقایع بین راه، دیدارها و گفتگو با اهالی شهرهای مختلف ایران نیز در بخش سوم آمده است. مسئله ولایت عهدی و برخی مناظرات آن حضرت با علما و همچنین وقایع سیاسی و شهادت حضرت در فصل چهارم کتاب درج شده است. این معرفی با حضور تعدادی از اعضای نوجوان کتابخانه برگزار شد و مورد توجه بچه ها قرار گرفت.

 نشست معرفی در جمع خوانی کتاب « امام رضا(ع) » در کتابخانه عمومی شهید احمد پازوکی پاکدشت

 به همت فرشته ندافان کتابدار کتابخانه عمومی شهید احمد پازوکی کتاب امام رضا(ع) نوشته زهرا عبدی به اعضا معرفی شد. همچنین در این جلسه داستان‌های کوتاهی از این کتاب بلندخوانی گردید. این نشست با گرفتن عکس یادگاری به پایان رسید.

جلسه مطالعاتی کتاب « پیشوای مهر ( نگرش بر ابعاد زندگی امام هشتم ) »در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق (ع) پاکدشت

 به همت مریم پیرویسی و فاطمه سرلک کتابداران کتابخانه امام جعفر صادق (ع) کتاب پیشوای مهر نوشته سید حسین اسحاقی از انتشارات خادم الرضا با حضور تعدادی از اعضای کتابخانه خوانش شد. این کتاب با نگاهی جوان پسند و امروزی، سیری در زندگانی امام هشتم را در دستور کار خود قرار داده است و به تولد تا امامت، شرایط سیاسی و اجتماعی، شخصیت علمی،  پرورش شاگردان برجسته و درسهایی از وصیت اخلاقی و رفتاری امام رضا می پردازد.

- برگزاری نشست قصه گویی از کتاب « امام رضا (ع) » در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق (ع) پاکدشت

 کتاب امام رضا(ع)  شامل ۱۰ قصه با موضوع امام هشتم (ع) به زبان ساده برای بچه هاست که مریم پیرویسی بعضی از  این داستان‌ها را برای بچه‌ها قصه گویی کرد. قصه نماز باران از قصه‌های بود که مورد توجه بچه ها قرار گرفت و در مورد سرزمینی است که مدت های طولانی در آن باران نباریده و مردم از امام رضا خواستند تا دعا کنند و باران بیاید. گفتنی است این قصه ها مورد توجه اعضا قرار گرفت و آنها درخواست کردند داستان های دیگری نیز برایشان بازگو شد.

-معرفی و جمع خوانی کتاب « 8 قصه از امام جواد (ع) » در بخش کودک کتابخانه امام جعفر صادق (ع) پاکدشت

 با هدایت مریم پیرویسی کتابدار کتابخانه، کتاب« 8 قصه از امام جواد (ع) » در بخش کودک و با حضور اعضاء حاضر معرفی شد. پس از معرفی کتاب توسط کتابدار، اعضا به جمع خوانی و بلند خوانی آن پرداختند. در پایان داستان های کتاب همراه با تصاویرشان، توسط آنها نقد گردید و نقطه نظرات همه حضار درباره کل کتاب پرسیده شد. سپس اعضا به نقد نظرات یکدیگر پرداختند.

نشست جمع خوانی کتاب « داستانهایی از زندگی امام رضا» در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق (ع) پاکدشت

 با حضور مریم پیرویسی کتابدار حاضر در شیفت کتابخانه و در راستای ترویج فرهنگ رضوی همزمان با دهه کرامت کتاب داستانهایی از زندگی امام رضا علیه السلام نوشته محمود پوروهاب در بخش کودک کتابخانه جمع خوانی شد.

نشست کتابخوان کتابخانه ای در کتابخانه عمومی شهید آوینی پاکدشت

 به گزارش زهرا شستی مسئول کتابخانه عمومی شهید آوینی نشست کتابخوان کتابخانه ای رضوی با استفاده از منابع ثبتی موجود در این کتابخانه برگزار شد. در این نشست که اعضای بزرگسال کتابخانه در آن حضور داشتند، کتاب‌هایی همچون « ماه هشتم » ، «امام رضا و زندگی»، « دُر عصمت»، «کاش تو را میدیدم» و «ماه غریب من» توسط اعضا معرفی گردید.

 برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع دهه کرامت در کتابخانه عمومی شهید احمد پازوکی پاکدشت

 همزمان با دهه کرامت مسابقه نقاشی با مداد رنگی و با موضوع آشنایی اعضا با سیره معصومین خصوصاً حضرت امام رضا علیه السلام و ابراز علایق خود به آنان، در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید احمد پازوکی پاکدشت برگزار شد. در پایان از دو نفر از اعضا با اهدای هدیه تقدیر به عمل آمد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ