امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 


با حضور فرماندار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر برگزار شد با محوریت نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی،جلسه انجمن کتابخانه های عمومی اسلامشهر با حضور فرماندار شهرستان بگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، اولین جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر درسالجاری با هدف برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، با حضور مسعود مرسلپور فرماندار، امیر یقین لو بخشدار احمدآباد مستوفی، الهام السادات نگارنده بخشدار مرکزی، مجید جعفری رئیس اداره کتابخانه های عمومی و سایر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در ابتدای جلسه مسعود مرسلپور، فرماندار اسلامشهر ضمن تشکر از اعضای جلسه، از تمامی ارگان ها، ادارات، بخشداریها، دهیاری ها و اعضای جلسه انجمن کتابخانه های عمومی درخواست کرد تا در برگزاری مسابقه بزرگ جشنواره رضوی مشارکت کنند.

مرسلپور با بیان اهمیت و نقش مطالعه در زندگی مردم گفت: باید در زمینه توسعه کتاب و کتابخوانی، خلاقیت و برنامه ریزی مدونی داشته باشیم تا در مسیر تحقق اهداف فرهنگی قرار بگیریم.

فرماندار شهرستان اسلامشهر آمار فعلی سرانه مطالعه را زیبنده شهرستان ندانست و با اشاره به مطالبه عمومی برای توسعه کتابخوانی توسط دانشگاه ها و مسئولین شهرستان، از ادارات فرهنگی-آموزشی و شهرداران و بخشداران و دهیاران خواست با جدیت بیشتری به ترویج کتابخوانی ورود پیدا کنند و موانع موجود را با همت و تلاش بیشتری مرتفع ساخته و بسترها را فراهم کنند.

در ادامه مجید جعفری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان به ارائه گزارش وضعیت برگزاری جلسات انجمن در سال ۹۷ پرداخت و فراخوان نهمین جشنواره کتابخوان رضوی را برای اعضای انجمن تبیین کرد.

جعفری با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: این جشنواره با هدف ترویج سیره و فرهنگ رضوی، آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با سبک و شیوه زندگی رضوی برگزار می شود.

در ادامه هر یک از اعضای انجمن به بیان نظرات و پیشنهادات خود پیرامون دستور کار جلسه پرداختند و تصمیماتی در راستای بهبود وضعیت کتابخانه ها و میزان مطالعه در شهر و اطلاع رسانی جشنواره رضوی ارائه دادند.

گفتنی است همکاری تمامی دستگاه ها در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، پرداخت نیم درصد شهرداریها به حساب انجمن کتابخانه ها، راه اندازی کانال الکترونیکی ویژه مسابقه کتابخوانی، راه اندازی ایستگاه کتابخوانی در اتوبوس های شهری، برنامه ریزی جهت برگزاری کلاس های فرهنگی برای جوانان در فصل تابستان از سوی اداره کتابخانه های شهرستان، خرید کتاب برای تقویت منابع کتابخانه های عمومی شهرستان از جمله مصوبات نشست بود.

.

بيشتر
نسخه قابل چاپ