امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


با تقدیر از برگزیدگان؛ ملارد میزبان جشنواره کتابخوانی رضوی شد آیین اختتامیه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، با تقدیر از ۳۸ برگزیده در شهرستان ملاردبرگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان ملارد با حضور امیر ابراهیم رسولی، مشاور دبیرکل؛ علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ محمدرضا یزدانیار، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان ملارد؛ فیروزه یارمحمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد؛ علیرضا رئیس اوژن، رئیس شورای اسلامی شهرصفادشت؛ محمدعلی کریمی، شهردار صفادشت؛ سیدعلی حسینی، رئیس شورای اسلامی شهر صفادشت؛ فخرالدین آیینه وند، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ملارد و محمدرضا قربانی، معاون فرهنگی دفتر امام جمعه شهرستان ملارد برگزار و از برگزیدگان نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان ملارد تقدیر به عمل آمد.

یارمحمدی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان ملارد پس از خوش آمدگویی و تشکر از مسئولین بخش ملارد و صفادشت گفت: جشنواره رضوی در شهرستان ملارد با ۷۲۰۰ شرکت کننده  و با رشد ۲.۵ برابری همراه بوده است.

علی نیکنام، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران در ابتدای سخنانش گزارشی از اقدامات صورت گرفته درخصوص نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ارائه کرد و گفت: جلسات هم اندیشی و هم افزایی این دوره از جشنواره از اردیبهشت امسال آغاز شد، جلسات متعددی با مسئولین کتابخانه ها و کتابداران در سطح استان برگزار شد و روسای ادارات شهرستان نیز در جلسات انجمن و دیگر نشست های شهرستان به معرفی و تبلیغ جشنواره پرداختند.

وی افزود: از ابتدا من و همکارانم در کتابخانه ها اعتقاد راسخ داشتیم جشنواره رضوی امسال نیز همانند سالهای گذشته پرشور برگزار خواهد شد، مگر می شود اسم امام رضا(ع) مطرح شود و مردم ایران ارادت نداشته باشند.

نیکنام تصریح کرد: امروز شاهد آمار بیش از دو و نیم برابری در خصوص جشنواره رضوی در استان هستیم، حضور حداکثری مشارکت مردم در استان جای تشکر دارد؛ سال های گذشته اختتامیه به صورت استانی برگزار می شد و امسال به دلیل استقبال پرشور مردم و حضور و همراهی خوب مسئولین اختتامیه جشنواره به صورت شهرستانی صورت گرفت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب تاکید کرده اند که در گام دوم انقلاب به اخلاق و معنویت در زندگی باید توجه بیشتر شود و تحقق این امر از مسیر کتاب و مطالعه به خصوص تامل در آثار بزرگان دین بخصوص ائمه و امامان معصوم(ع) صورت خواهد پذیرفت.

وی گفت: شهرستان ملارد امسال نیز همچون پارسال خوب درخشید؛ جا دارد از فرماندار، امام جمعه، دیگر مسئولین شهرستان تا مردم تشکر کنم که با انگیزه در این جشنواره شرکت کردند و اکثر مسئولین شهرستان در خصوص دعوت مردم به شرکت در جشنواره نیز پیام ارسال کرده اند.

نیکنام افزود: حضور پرشور کودکان در این سالن نشان از توجه ویژه والدین به کتابخوانی است و رشد چند برابری میزان شرکت کنندگان در شهرستان به خصوص در مسابقه نقاشی رده سنی کودک جشنواره خود گواه صادقی بر این حضور است.

وی در پایان  گفت:از عزیزان کتابدار و مسئولین تشکر می کنم بخصوص از شهردار محترم آقای کریمی که همیشه همراه کتابداران و کتابخانه ها در این شهرستان بوده اند.

در ادامه محمد امین فتاحی برگزیده کشوری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بیان کرد :من در سن شش سالگی با پشتیبانی والدینم در کلاس های حافظ خوانی در کتابخانه شهید آوینی شرکت کردم و با مراجعه هر روزه به کتابخانه علاقه مند و ترغیب به کتب مذهبی شدم.

امیر ابراهیم رسولی، مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: امروز در مکانی دور هم جمع شده ایم که برای کتاب است و مزین به اسم امام رضا(ع)   است، باید از این فرصت استفاده کنیم و حداقل به خودمان انرژی مثبت دهیم.

وی افزود: فضای مجازی در زندگی همه ما غلبه دارد و کاری که باید کرد ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است؛ باید برایش ارزش قائل شد. یکی از اقدامات ترویجی؛ برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و معرفی برگزیدگان است.

دکتر رسولی تصریح کرد: امروز از حضور برگزیده کشوری و صحبت های وی در این مراسم لذت بردم. گفته های این نوجوان که سرشار از انرژی و امید بود خود بهترین اقدام در راستای ترویج و تبلیغ کتابخوانی است به این کودکان باید کمک کرد تا استعدادشان تقویت شود تا به رشد و بالندگی برسند.

وی افزود: درخصوص جشنواره کتابخوانی رضوی حرف بسیار است اما شرکت بیش از یک میلیون نفر در این دوره جشنواره نشان از پشت سرگذاشتن مسیر خوب است. ما  می کوشیم تا فضای فرهنگی را برای همین کودکان که امروز با شوق و انرژی و امید در این مراسم حضور دارند تقویت کنیم. اگر کودکان را تشویق کنیم هم در رشد فرهنگی کودکان موثر است و هم در رشد فرهنگی کشور.

وی در پایان سخنانش گفت: برگزاری آیین اختتامیه با این کیفیت خوب و حضور پرشور کودکان و مسئولین جای تشکر دارد، وقتی آنقدر انگیزه در شهرستان وجود دارد باید توجه ویژه ای به آن کرد.

در این مراسم از ۳۸ نفر از برگزیدگان شهرستان ملارد در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر به عمل آمد.

برگزیدگان بخش چهارگزینه‌ای نوجوان

مینا محمد علی زاده، محمد پیکار، امیر رستمی، زهره عسگری، فاطمه خدایی، آرمین رضایی، زهرا آلایی، نیما رضا نصب

برگزیدگان بخش چهار گزینه‌ای بزرگسال

امید اردهی، زینب صفری، امیر مهدی رمزی، الهام فتحی، مرضیه حسنی، لیلا اصفهانی، الهه مقدم، سولماز فریدنیا، سید ضیا  ذوالنوری، خدیجه احمدی، فاطمه کلهر، محمدرضا قربانی، حسین سلیمی، پروانه برازنده، معصومه یاری، معصومه سر سلطانیان، غلام شاهسون، محمد علی کریمی، هاشم محمدی

برگزیدگان بخش پویش کودک

ریحانه کرمی

برگزیدگان بخش پویش نوجوان

امیر حسین رجب زاده، عاطفه بیات

برگزیدگان بخش پویش بزرگسال

مرضیه فلاحتی، ناصر انصاری، رضا سلیمی

برگزیدگان بخش نقاشی کودک

سما محمدزاده

برگزیدگان بخش نقاشی نوجوان

مهرنوش خزایی، آناهیتا خزایی، فاطمه بنایی و فاطمه یوسفی

نسخه قابل چاپ
بيشتر