امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
با حضور جمع کثیری از کودکان برگزار شد: نشست ویژه کتابخوان رضوی در شهرستان شهریار نشست ویژه کتابخوان رضوی از کتاب۸ قصه از امام جواد (ع) با حضور نویسنده کتاب؛ حسین فتاحی با حضور پرشور کودکان و نوجوان در کتابخانه عمومی استاد شهریار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار و با مشارکت کتابخانه های عمومی استاد شهریار، کتابخانه عمومی شهریار،  ثامن الائمه،   امام علی (ع)، ایثار، محمد رهگذر، شهدای مدافع حرم وکتابخانه شهید قنبری نشست ویژه کتابخوان رضوی از کتاب"۸ قصه از امام جواد (ع) " با حضور حسین فتاحی؛ نویسنده کتاب در کتابخانه عمومی استاد شهریار شهرستان شهریار برگزار شد.

در این مراسم حسین فتاحی ضمن معرفی اثر، توضیحاتی در مورد نگارش کتاب و نحوه انتخاب پیامبر و تعیین امام، زندگی امام جواد (ع) و نحوه انتخاب ایشان به امامت را بیان کرد.

اصول و راههای نویسندگی از نکاتی بود که وی در این نشست به حاضرین ارائه کرد و گفت:این کتاب با زبانی ساده و صمیمی، به همراه تصاویر جذاب و رنگارنگ، مخاطب نوجوان را به میهمانی پیامبران و امامان(ع) می‌برد. زندگی امامان ما شیعیان، پُر از حادثه‌های پند آموز و جالب است و این حادثه‌ها ما را با زندگی آن بزرگواران آشنا می‌سازد.

در ادامه بخش هایی از کتاب توسط اعضا کودک خوانده شد. پخش کلیپ از فعالیت های کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار در جریان جشنواره کتابخوانی رضوی از بخش های دیگر این مراسم بود. در ادامه حاضرین در مراسم سوالات خود را از نویسنده کتاب پرسیدند.

هم چنین در این برنامه نمایشگاهی از نقاشی های کودکان از این کتاب برگزار شد  که حسین فتاحی و شرکت کنندگان در این مراسم از آن بازدید کردند.

در حاشیه این نشست هم چنین جلسه جمع خوانی و قصه گویی از کتاب "۸ قصه از امام جواد (ع) " برای اعضا کودک توسط فاطمه زمان پرور مسئول کتابخانه عمومی استاد شهریار برگزار گردید و از اعضا کودک نسبت به ثبت پویش از این کتاب اقدام شد.

در پایان مراسم از حسین فتاحی، نویسنده اثر  و اعضا ارائه دهنده کتاب با اهداء جوایز تقدیر به عمل آمد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ