امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


با هدف جلب مشارکت حداکثری مردم در جشنواره کتابخوانی رضوی صورت گرفت؛ دیدار روسای ادارت کتابخانه های عمومی شهرستان های تهران با سازمان های فرهنگی همزمان با برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی روسای ادارت کتابخانه‌های عمومی شهرستان های تهران با مدیران جمعی از سازمان های فرهنگی این استان دیدار و گفتگو کردند.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهران، در راستای برگزاری باشکوه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و حضور حداکثری علاقمندان کتاب در جشنواره کتابخوانی رضوی، روسای ادارات شهرستان های استان در دیدارهای جداگانه با مدیران ادارات و سازمان های فرهنگی و آموزشی ضمن تشکر از مسئولان فرهنگی به دلیل همکاری ویژه در برگزاری ششمین، هفتمین و هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، به تشریح مراحل اجرای نهمین دوره این جشنواره و جلب مشارکت آن ها پرداختند.

دیدار حسین محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی با فاطمه خانزادی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند

در این دیدار حسین محمدی با اشاره به اهمیت و ارزش جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: همه ما ارادت ویژه ای نسبت به ائمه اطهار(ع) علی الخصوص به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) داریم. جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از اقدامات ارزشمند فرهنگی، مذهبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که حضور و همراهی دستگاه ها، نهادها و سازمان ها در این جشنواره را می طلبد تا سیره، زندگی نامه و شخصیت ائمه(ع) به آحاد مردم معرفی شود.

وی افزود: اجرای بندهای تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان بهزیستی و نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این خصوص و مشارکت در اجرای فعالیت‌های فرهنگی، ما را در رسیدن به اهداف تعیین شده یاری می کند.

در ادامه خانزادی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های سازمان بهزیستی و جامعه هدف آن سازمان، فعالیت های فرهنگی را زیربنای دیگر فعالیت‌ها دانست و گفت: پرداختن به سیره رضوی مورد استقبال همه مردم ایران است.

گفتنی است، براساس هماهنگی صورت گرفته با روابط عمومی اداره بهزیستی مقرر شد پوستر و اطلاعیه جشنواره برای جامعه تحت پوشش و تمانی کارکنان ارسال شود.

هم اندیشی درخصوص نحوه برگزاری جشنواره کتابخوانی ملی رضوی در شهرستان ملارد

اولین جلسه هم اندیشی درخصوص نحوه برگزاری جشنواره کتابخوانی ملی رضوی با هدف نشر سیره رضوی در جامعه با حضور علیرضا رئیس اوژن، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد؛ فیروزه یارمحمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی؛ نماینده بخشداری صفادشت و مسئولان کتابخانه های عمومی بخش صفادشت در کتابخانه عمومی امام رضا(ع) شهرستان ملارد برگزار و در خصوص شیوه اجرای این جشنواره و جلب حداکثری مردم جهت شرکت در مسابقه بحث و گفتگو شد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی قرچک با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان

در راستای اجرای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی آمنه بیات، رئیس اداره کتابخانه های عمومی قرچک با بهروز مشتاق، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا آمنه بیات، رئیس اداره کتابخانه های عمومی ضمن تشکر از همراهی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، در خصوص نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه های اجرایی در سطح شهرستان توضیحاتی ارائه کرد و خواستار همکاری این اداره در برگزاری هر چه بهتر جشنواره کتابخوانی رضوی شد.

در ادامه مشتاق، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ضمن تأکید بر اهمیت جشنواره رضوی و استمرار آن، اظهار داشت: رسالت کتابخانه های عمومی ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه است که اصلی ترین رویکرد در این زمینه ترویج فرهنگ و معارف اسلامی و سیره زندگی ائمه اطهار(ع) است. جشنواره کتابخوانی رضوی می تواند زمینه ساز آشنایی کودکان، نوجوانان و جوانان با لذت کتابخوانی شده و این اقشار آینده ساز را با فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت بیش از پیش آشنا کند.

گفتنی است در این جلسه در خصوص همکاری و تعامل بیشتر برای اجرای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تبادل نظر شد.

نشست مشترک  اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان

همزمان با برگزاری نهمین دوره مسابقه سراسری کتابخوانی رضوی، نشست مشترکی با حضور مجید جعفری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی و محسن خواجه وند، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. در این جلسه درخصوص شیوه استفاده از ظرفیت شهرستان برای جلب عموم مردم به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی بحث و تبادل نظر شد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان قدس با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان

سیده فهیمه اطهری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی با حسین کشاورزیان، رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان قدس؛ بنفشه رفیعی، مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر و محسن عسگری، عضو شورای شهر قدس دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار اطهری با اشاره به اهمیت و ارزش جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از اقدامات ارزشمند فرهنگی، مذهبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور است و حضور و همراهی دستگاه ها، نهادها و سازمان ها در این جشنواره موفقیت و پیشبرد اهداف مقدس این مسابقه بزرگ ملی را در پی دارد.

حسین کشاورزیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس با اشاره به نقش جشنواره کتابخوانی رضوی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و سنت اهل بیت(ع) و به ویژه سیره و روش زندگانی امام هشتم شیعیان گفت: این جشنواره زمینه ساز آشنایی کودکان، نوجوانان و جوانان با لذت کتابخوانی شده و آنان را بیش از پیش با فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت(ع) آشنا می کند.

وی ضمن استقبال از جشنواره کتابخوانی رضوی درخصوص اجرای هر چه بهتر این جشنواره در سطح شهرستان اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است در این دیدار در خصوص شیوه های اطلاع رسانی و اجرای جشنواره رضوی تبادل نظر شد و در خصوص اهدای جایزه به ده نفر هر کدام به مبلغ یک میلیون ریال قول مساعد داده شد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی دماوند با معاون اداره آموزش و پرورش شهرستان

حسین محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی با سعید شمس، معاون پرورشی؛ میثم خراسانی، کارشناس فرهنگی و افسانه علی طاوسی، کارشناس بسیج دانش آموزی اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا حسین محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی ضمن تشکر از همکاری آموزش و پرورش در اجرای برنامه های فرهنگی و نشست های کتابخوان، درباره نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه های اجرایی در سطح شهرستان توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان این دیدار معاون آموزش و پرورش از آمادگی این مجموعه جهت همکاری و جلب مشارکت بیشتر کارکنان و دانش آموزان و پایگاه تابستانی در جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی قرچک با رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان

آمنه بیات، رئیس اداره کتابخانه های عمومی با غلامرضا بختیاری، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان قرچک دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا آمنه بیات، رئیس اداره کتابخانه های عمومی ضمن تشکر از همکاری آموزش و پرورش در اجرای برنامه های فرهنگی و نشست های کتابخوان، درباره نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه های اجرایی سطح شهرستان توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان این دیدار رئیس آموزش و پرورش ضمن آمادگی خود و مجموعه‌ آموزش و پرورش، جهت همکاری و جلب مشارکت بیشتر کارکنان و دانش آموزان  قول مساعد داد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی

مجید جعفری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر به منظور برگزاری باشکوه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حجت الاسلام سید محسن بلند نظر، رئیس سازمان و تبلیغات شهرستان اسلامشهر دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام بلند نظر، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این نشست ضمن بیان اینکه ترویج فرهنگ مطالعه موجب پیشرفت جامعه می‌شود، اظهار داشت: برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی می‌تواند موجب جذب مخاطب به محیط کتابخانه شود.

سید محسن بلندنظر برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را موجب تقویت روح مطالعه در شهرستان دانست و گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی موجب توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی می‌شود.

در ادامه مجید جعفری، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسلامشهر با اشاره به این مطلب که ترویج سیره ائمه اطهار(ع) از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی است، اظهار داشت: گام برداشتن برای برگزاری چنین جشنواره‌هایی توفیق الهی است.

وی با بیان اینکه مردم شهرستان در سال گذشته استقبال خوبی از جشنواره کتاب‌خوانی رضوی داشتند، خاطرنشان کرد: امیدوارم امسال نیز در برگزاری نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی شاهد استقبال خوب همشریان عزیز باشیم.

دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اسلامشهر با رئیس اداره کتابخانه های شهرستان

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اسلامشهر در خصوص مشارکت حداکثری دانش آموزان شاهد و ایثارگر و کارکنان بنیاد اسلامشهر در نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی قول مساعد داد.

در نشست مشترک مجید جعفری، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسلامشهر با شاهین عسگریان، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اسلامشهر که با حضور کارشناسان کتابخانه‌های عمومی اسلامشهر در دفتر رئیس بنیاد اسلامشهر برگزار شد، مقرر شد خانواده های شاهد و ایثارگر در نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی شرکت کنند.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با رئیس آموزش و پرورش شهرستان

سیده فهیمه اطهری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس در راستای تبیین نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با صادق محمدی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای دیدار سیده فهیمه اطهری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس به تشریح فراخوان نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی پرداخت و با بیان اهداف ارزشی نهاد از برگزاری این جشنواره، به میزان مشارکت و استقبال مردم طی سال های گذشته اشاره کرد و این استقبال چشمگیر را نشانه علاقه و ارادت مردم به اهل بیت(ع) به ویژه امام رضا(ع) و خاندان پاک و مطهر ایشان دانست.

سپس صادق محمدی، رئیس آموزش و پرورش شهرستان قدس، با قدردانی از زحمات اطهری در عرصه ترویج کتابخوانی در مدارس و طرح تقدیر از معلمان و فعالان فرهنگی در کتابخانه ها و نیز تعامل کتابخانه ها با آموزش و پرورش گفت: همه دستگاه‌ها و ادارت در کنار هم متولی امور فرهنگی هستند و فعالیت واحدهای فرهنگی باعث جذب دانش آموزان به کتابخوانی و مسابقات کتابخوانی شده است.

وی ضمن ابراز خرسندی از همکاری و تعامل خوب اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس، آمادگی اداره آموزش و پرورش جهت همکاری در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و اطلاع رسانی جشنواره کتابخوانی رضوی در بین دانش آموزان و معلمان را اعلام کرد.

در پایان از زحمات معلمان و رابطین فرهنگی اداره آموزش و پرورش با کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با اهدای لوح قدردانی شد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرستان

آمنه بیات؛ رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با علیرضا یوسفی، معاون فرهنگی شهرداری در خصوص ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و اطلاع رسانی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بحث و گفتگو کرد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک در این دیدار ضمن تبیین، تشریح و دعوت به شرکت در این جشنواره اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم به عنوان سفیران امام رضا(ع) در ترویج فرهنگ منور رضوی و سیره ائمه معصومین(ع) گام برداریم.

یوسفی، معاون فرهنگی شهرداری قرچک با اشاره به اهمیت جشنواره رضوی، از برگزاری جشنواره فرهنگی معنوی کتابخوانی رضوی اظهار خرسندی کرد و از استقبال کارکنان و خانواده های آنان از این مسابقه فرهنگی خبر داد.

دعوت عمومی به شرکت در جشنواره کتابخوان رضوی  توسط مسئولان شهرستان اسلامشهر

مجید جعفری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر در دیدار با رئیس اداره ورزش و جوانان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اسلامشهر ضمن دعوت به شرکت در نهمین دوره جشنواره مسابقه کتابخوانی رضوی اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم به عنوان سفیران امام رضا(ع) در ترویج فرهنگ منور رضوی و سیره ائمه معصومین (ع) گام برداریم .

آرمیان، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر نیز با اشاره به برنامه های فرهنگی اداره ورزش و جوانان، از اجرای جشنواره فرهنگی- معنوی کتابخوانی رضوی در بین کارکنان و ورزشکاران استقبال کرد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با امام جمعه شهرستان

در راستای برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار سیده فهیمه اطهری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با حضور در دفترحجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس به تشریح و تبیین نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و با تاکید بر تاثیر امام جمعه در مدیریت فرهنگی شهرستان، خواستار حمایت ایشان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و تبلیغ نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی  شد.

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در این دیدار ضمن تاکید بر جایگاه و ارزش والای کتاب در زندگی انسان و لزوم آشنایی با منش ائمه معصوم علیه‌السلام، از همکاری و مشارکت در فعالیت‌های جشنواره کتابخوانی رضوی و اختصاص سه کمک هزینه سفر به مشهد مقدس معادل سه میلیون ریال برای هر سفر خبر داد.

دیدار سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم با شهردار شهرستان

الهه زارعین، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم طی دیدار با سید محمد میرزمانی، شهردار شهرستان رباط کریم به معرفی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و تبیین اهداف نهاد کتابخانه ها در گسترش فرهنگ رضوی و سیره ائمه اطهار پرداخت.

میرزمانی، شهردار شهرستان رباط کریم ضمن استقبال از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، از شرکت کارمندان و خانواده های آن ها در این جشنواره خبر داد.

دیدار سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم با رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان

الهه زارعین، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم با سیدهاشم حسینی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رباط کریم دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار زارعین با اشاره به اهمیت و ارزش جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از فعالیت های عمده و مهم نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای گسترش فرهنگ کتابخوانی و همچنین ترویج فرهنگ رضوی و آشنایی عموم مردم با زندگی ائمه اطهار(ع) و سبک زندگی ایشان است. همکاری و مشارکت سازمان ها و نهادهایی مثل اداره ورزش و جوانان می تواند در تحقق این امر نقش مؤثری داشته باشد.

زارعین با اشاره به باشگاه های ورزشی سطح شهر و تنوع گروه های سنی مخاطب این باشگاه ها خواستار همکاری حداکثری و اطلاع رسانی جشنواره کتابخوانی رضوی به این قشر و کارمندان اداره ورزش و جوانان شد.

در ادامه حسینی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رباط کریم ضمن استقبال از این جشنواره، در خصوص مشارکت کارکنان و خانواده ها و همکاری در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام آمادگی کرد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر