امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
در راستای برگزاری باشکوه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛ جلسات هم اندیشی مسئولان دستگاه های اجرایی استان تهران برگزار شد جلسات هم اندیشی مسئولان دستگاه های اجرایی استان تهران با هدف برگزاری باشکوه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در این استان، برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، با هدف برگزاری باشکوه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و جلب مشارکت حداکثری مردم و مسئولان در این جشنواره نشست ها و جلسات متعددی به همت روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های استان تهران با مسئولان شهرستان ها برگزار شد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان

در دیدار آمنه بیات، رئیس اداره کتابخانه های عمومی با محمدرضا غضنفری، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قرچک، نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی جهت شرکت گسترده خانواده های مددجویان شهرستان تبیین و تشریح شد.

‌بیات، رئیس اداره کتابخانه های عمومی در این نشست گفت: امروز کتابخانه ها به پایگاه فرهنگی تبدیل شده و شاهد حضور اقشار مختلف و اجرای برنامه های متفاوت فرهنگی در این مراکز هستیم.

غضنفری، مدیر کمیته امداد قرچک با تاکید بر اینکه کتابخوانی موجب پیشرفت جامعه می شود، اظهار داشت: کتابخوانی و برگزاری چنین جشنواره هایی موجب ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش آگاهی افراد در جامعه می شود.

وی ضمن استقبال از نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از مساعدت و همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) قرچک جهت برگزاری باشکوه جشنواره در شهرستان خبر داد.

غضنفری با اشاره به فعالیت‌های متعدد کمیته امداد، افزود: برگزاری برنامه‌های فرهنگی از اولویت کاری در کمیته امداد است.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان

در راستای تبیین نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی سیده فهیمه اطهری، رئیس اداره کتابخانه ها با سرگردحسین حبیبی، جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس دیدار کرد.

‌در این مراسم سیده فهیمه اطهری به تشریح و تبیبن نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و گفت: حرکت در مسیر زندگی ائمه اطهار(علیهم السلام) ضامن موفقیت بشراست. امروز وظیفه ما در معرفی زندگی، شخصیت و رهنمودهای ائمه اطهار بیش از گذشته است و می بایست در این حوزه با پیش بینی برنامه هایی نظیر جشنواره کتابخوانی رضوی در مسیر شناساندن ایشان به جوانان و نوجوانان گام برداریم.

وی نقش دستگاه ها و نهادهای اجرایی در این حوزه را بسیار اثرگزار عنوان کرد و خواستار همکاری ناحیه مقاومت در برگزاری این جشنواره شد.

حبیبی، جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس با استقبال از این جشنواره، برای مشارکت در برگزاری آن اعلام آمادگی کرد.

دیدار سرپرست اداره کتابخانه های عمومی رباط کریم با رئیس عقیدتی سیاسی ارتش ۰۲ شهید انشائی شهرستان

الهه زارعین، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی رباط کریم در دیدار با هادی طالب زاده، رئیس عقیدتی سیاسی ارتش ۰۲ شهید انشائی به تشریح نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و درباره شیوه های شرکت در مسابقه و جلب مشارکت حداکثری مردم شهرستان و برگزاری هر چه بهتر جشنواره رضوی بحث و گفتگو کرد.

طالب زاده، رئیس عقیدتی سیاسی ارتش ۰۲ شهید انشائی ضمن استقبال از جشنواره کتابخوانی رضوی در خصوص شرکت کارکنان ارتش و خانواده های آن ها در مسابقه قول مساعد داد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با رئیس اداره مخابرات

آمنه بیات، رئیس اداره کتابخانه های عمومی قرچک با علی درزی، رئیس اداره مخابرات در خصوص اجرای نهمین جشنواره رضوی دیدار و گفتگو کرد.

درزی در این دیدار ضمن تاکید بر نقش کتاب در توسعه فرهنگی جامعه اظهار داشت: اداره مخابرات در راستای تبیین و تبلیغ جشنواره رضوی و شرکت کارکنان در مسابقه اهتمام خواهد ورزید.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با فرمانده سپاه شهرستان

سیده فهیمه اطهری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس به همراه مسئولان کتابخانه های عمومی با سرهنگ فیاض اللهیاری، فرمانده سپاه شهرستان قدس دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار اطهری با تشریح کامل روند برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، بر لزوم معرفی و اطلاع رسانی موثر و و استفاده از ظرفیت سپاه شهرستان قدس در برگزاری این جشنواره تاکید کرد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را اشاعه و ترویج فرهنگ منوّر رضوی، گسترش کتابخوانی ومطالعه کتب مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین(ع) به ویژه امام رضا علیه السلام، شناسایی، معرفی و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان کتاب های مرتبط با فرهنگ رضوی و کمک به انتشار و تولید این آثار دانست.

سرهنگ فیاض اللهیاری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و سپاه شهرستان قدس با اشاره به برگزاری دوره های قبل جشنواره رضوی، برای مشارکت در این دوره نیز اعلام همکاری کرد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان

سیده فهیمه اطهری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس طی دیدار با سجاد صداقت، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد شهرقدس ضمن انعقاد تفاهم نامه همکاری اداره کتابخانه ها با دانشگاه آزاد اسلامی، به تشریح و تببین نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و خواستار همکاری دانشگاه جهت تبلیغ جشنواره در بین اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه شد.

سجاد صداقت، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد شهرقدس با استقبال از همکاری با اداره کتابخانه ها برای مشارکت در برگزاری جشنواره رضوی اعلام آمادگی کرد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با دهیار داودآباد

آمنه بیات، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با حضور در دهیاری داودآباد و کتابخانه قشلاق دوم با علیرضا احمدی، دهیار داودآباد در خصوص برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک به ارائه توضیحاتی درباره منابع جشنواره کتابخوانی رضوی و تشریح شیوه های شرکت در مسابقه و منابع آن پرداخت. سپس در خصوص اجرای جشنواره ملی رضوی در شهرستان تبادل نظر شد و احمدی دهیار، داودآباد جهت همکاری و جلب مشارکت بیشتر مردم قول مساعد داد.

در پایان بیات از کتابخانه روستای قشلاق دوم دهیاری داودآباد بازدید به عمل آورد و در رابطه با همکاری های مشترک به‌ویژه در خصوص نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بحث و گفتگو شد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان دماوند با رئیس جمعیت هلال احمر

در راستای برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، حسین محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی با سعید طاهری، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار محمدی با اشاره به اهمیت و ارزش جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از اقدامات ارزشمند فرهنگی، مذهبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور است و حضور و همراهی دستگاه ها، نهادها و سازمان ها در این جشنواره موفقیت و پیشبرد اهداف مقدس این مسابقه بزرگ ملی را در پی دارد.

سعید طاهری، رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص مشارکت کارکنان این سازمان و اعضای خانواده آن ها اعلام آمادگی کرد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های شهرستان ری با رئیس اداره بهزیستی شهرستان

با هدف افزایش تعامل و همکاری‌ها در حوزه ترویج کتابخوانی و برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در میان مددجویان علی اکبر قربانی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان ری با مینا رجائی، رئیس اداره بهزیستی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار علی اکبر قربانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ری ضمن معرفی کتابخانه های عمومی شهرستان به تشریح برنامه های فرهنگی این اداره پرداخت.

قربانی با اشاره به وجود ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه بر ضرورت توسعه همکاری‌ها خصوصا ترویج فرهنگ مطالعه و برگزاری مسابقات کتابخوانی در میان مددجویان بهزیستی تاکید کرد.

در ادامه مینا رجائی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری ضمن قدردانی از مشارکت فعال کتابخانه ها در برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و مسابقات کتابخوانی بر لزوم گسترش و تداوم این برنامه ها تاکید کرد و با اشاره به سرای احسان شهرستان گفت: سرای احسان ری حدود ۴۰۰ بیمار دارد که از لحاظ جسمی و ذهنی در سلامت کامل هستند ولی از لحاظ روانی نیاز به حمایت دارند. اجرای جشنواره کتابخوانی رضوی با ماهیت معنوی و توسل به امامان معصوم (ع) بی شک تاثیرات معنوی بسیار زیاد در روحیه بخشی به این عزیزان خواهد داشت.

وی با اعلام اینکه ۳۰ مهد کودک با ۱۸۶ کودک و نوجوان تحت پوشش این مرکز است، افزود: برگزاری برنامه های فرهنگی مانند قصه گویی، جمع خوانی کتاب و برنامه های سرگرم کننده دیگر می تواند برای این کودکان انجام گیرد.

رجائی ضمن استقبال از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و تاکید بر اجرای برنامه های مشترک بین دو سازمان گفت: همکاری کتابخانه ها با مرکز در ترویج فرهنگ کتابخوانی و پرکردن اوقات فراغت اعضای مرکز مفید خواهد بود.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با رئیس شورای اسلامی شهرستان

سیده فهیمه اطهری، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قدس با حسین چناقچی، رئیس شورای اسلامی شهرستان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار اطهری با اشاره به اهمیت و ارزش جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از اقدامات ارزشمند فرهنگی، مذهبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور است و حضور و همراهی دستگاه ها، نهادها و سازمان ها در این جشنواره موفقیت و پیشبرد اهداف مقدس این مسابقه بزرگ ملی را در پی دارد.

وی ضمن بیان اهداف ارزشی نهاد از برگزاری این جشنواره، به میزان مشارکت و استقبال مردم طی سال های گذشته اشاره کرد و این استقبال چشمگیر را نشانه علاقه و ارادت مردم به اهل بیت(ع) به ویژه امام رضا(ع) و خاندان پاک و مطهر ایشان دانست.

اطهری خواستار همکاری شورای اسلامی شهرستان در جهت برگزاری باشکوه این جشنواره شد.

در پایان حسین چناقچی، رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس برای فراهم کردن زمینه مشارکت کارکنان و اطلاع رسانی به مردم، اعلام آمادگی کرد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با معاون اجتماعی فرمانداری شهرستان

آمنه بیات، رئیس اداره کتابخانه های عمومی با هدف تشریح و تبیین جشنواره کتابخوانی رضوی با مهین صغیری، معاون اجتماعی فرمانداری و زهرا شهسواری، کارشناس امور اجتماعی فرمانداری قرچک دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار در  خصوص همکاری بیشتر برای اجرای هرچه بهتر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و شرکت حداکثری عموم مردم بحث و گفتگو شد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با رئیس اداره بهزیستی شهرستان

آمنه بیات، رئیس اداره کتابخانه های عمومی با حمیدرضا نعمتی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان قرچک دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای دیدار بیات، رئیس اداره کتابخانه های عمومی به تشریح نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و خواستار مساعدت اداره بهزیستی شد.

سپس حمیدرضا نعمتی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان گفت: اداره بهزیستی شهرستان قرچک در راستای ترویج و اشاعه سیره و زندگی ائمه اطهار(ع) و برگزاری هر چه باشکوه تر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی همراهی و مشارکت لازم را خواهد داشت.

بيشتر
نسخه قابل چاپ