امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


علی نیکنام خبر داد؛ رشد ۲.۵ برابری مشارکت تهرانی ها در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران از رشد ۲.۵ برابری میزان مشارکت مردم استان تهران در جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه‌های استان و دبیر استانی نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی با اشاره به برگزاری موفق و تاثیرگذار جشنواره گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور متولی برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی است و در این راستا، با تلاش و همت همه همکاران کتابخانه‌ها و ستاد اداره کل، نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در تهران برگزار شد.

مشارکت بیش از ۲.۵ برابری مردم در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به سال گذشته

علی نیکنام با بیان اینکه میزان مشارکت در نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی نسبت به دوره گذشته رشد ۲.۵ برابری داشته است، گفت: سال گذشته تعداد ۲۴ هزار و ۸۴۹ نفر در هشتمین دوره شرکت کردند که با تلاش کتابداران، میزان مشارکت مردمی در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به  ۶۰ هزار و ۷۰۸ نفر رسیده است که از این تعداد ۳۱ هزار و ۴۶۵ نفر به صورت مکتوب، ۲۹ هزار و ۱۴۱ نفر به صورت آنلاین و ۱۵۵۶ نفر به صورت خانوادگی شرکت کردند.

همچنین  ۲۶۴۵ نفر در بخش پویش شرکت کردند که در این بخش سال گذشته تنها ۱۴۶ نفر مشارکت داشتند؛ حضور کودکان نیز در جشنواره قابل توجه بود. سال گذشته ۵ هزار و ۷۱۹  کودک و امسال ۱۳ و ۲۵۰ کودک در مسابقه نقاشی جشنواره حضور داشتند.

برگزاری آیین اختتامیه شهرستانی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: به منظور ارج نهادن به شرکت کنندگان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی امسال برای اولین بار اختتامیه به صورت شهرستانی برگزار خواهد شد؛ بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته ۸ شهرستان استان تهران شامل تهران، ملارد، پاکدشت، پیشوا، رباط کریم، فیروزکوه، شهر قدس و قرچک میزبان اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی خواهند بود.

نسخه قابل چاپ
بيشتر