امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


به همت کتابداران استان تهران؛ کارگاه های متنوع آموزشی در کتابخانه های عمومی استان برگزار شد با حضور اعضای فعال کارگاه های متنوع آموزشی در رده های سنی متنوع در کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ کارگاه های متنوع آموزشی همچون حفظ نهج البلاغه، مهارت های زندگی، نقاشی و...به همت مسئولین و کتابداران در کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

برگزاری ششمین جلسه مقدمه ای بر حافظ شناسی در کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت فرخ الدین قاسمی مسئول و صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه و با همکاری کانون ادبی حافظ، ششمین جلسه از جلسات مقدمه ای بر حافظ شناسی با تدریس دکتر مجتبی اعتمادی نیا پژوهشگر و مدرس دانشگاه فرهنگیان با حضور اعضای فعال و علاقه مندان به شعر در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد.

گفتنی است در این جلسه درباره مغالطه در باب شعر حافظ و مهمترین ویژگی های عرفانی شعر حافظ بحث و بررسی شد.

برگزاری جلسه آموزش «ازدواج سالم و پایدار» در کتابخانه شهید مطهری قرچک

به همت علی کرم کرمی مسئول کتابخانه با همکاری شبکه بهداشت و درمان، در راستای اجرای برنامه های متنوع آموزشی- فرهنگی، جلسه آموزش «ازدواج سالم و پایدار» با هدف توامندسازی و ارتقاء آگاهی و نگرش مثبت به ازدواج با حضور اعضای علاقه مند در کتابخانه عمومی شهید مطهری قرچک برگزار شد.

در این برنامه فاطمه علیپور کارشناس شبکه بهداشت و درمان به بیان مطالبی درباره اهمیت ازدواج از جمله: شناخت های ضروری پیش از ازدواج، باورهای نادرست، اثرات سودمند ازدواج، عوارض ازدواج دیرهنگام، معیارهای همسرگزینی مناسب و سن مناسب ازدواج، ارتباط ازدواج با سلامت روان، خودمراقبتی، مثبت اندیشی، سلامت اجتماعی و عاطفی، انگیزه های نامناسب برای ازدواج و ... پرداخت.

گفتنی است در پایان کتاب های «دانستنی‌های ازدواج سالم» و «ازدواج مثبت ۱۸» بین حاضرین توزیع و به پرسش های آنان پاسخ داده شد.

ششمین جلسه آموزش نقاشی ویژه کودکان در کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت فرخ الدین قاسمی مسئول و صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه، ششمین جلسه نقاشی ویژه کودکان سنین ۵ تا ۸ سال توسط زینب جعفری مدرس کلاس در کتابخانه عمومی پانزده خرداد برگزار شد.

در ابتدای جلسه زینب جعفری مدرس کلاس، نقاشی های جلسه قبل کودکان را مورد بررسی قرار داد و برای گروه «الف» نقاشی در سطح پیشرفته و جزئیات بیشتر و برای گروه «ب» نقاشی با ترکیب اشکال هندسی در سطح بالاتر و پیشرفته تر نسبت به جلسه قبل آموزش داده شد.

گفتنی است کلاس آموزش نقاشی هر هفته روزهای چهارشنبه برگزار می شود.

چهارمین جلسه کارگاه شاهنامه خوانی در کتابخانه عمومی علامه رازی ورامین

چهارمین جلسه کارگاه شاهنامه خوانی (تفسیر و خوانش متن) با حضور دکتر اکرم باروطی مدرس و فعال فرهنگی در حوزه ادبیات و جمعی از علاقمندان به شاهنامه خوانی در کتابخانه عمومی علامه قطب الدین رازی شهرستان ورامین برگزار شد.

در این جلسه پیرو جلسات پیشین استاد به خوانش ابیات باقی مانده از داستان ضحاک پرداخت و به درخواست اعضاء اسطوره شناسی و رمزگشایی از داستان ضحاک از دیدگاهای مختلف بیان شد.

هفتمین جلسه آموزش مهارتهای زندگی در کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت اداره کتابخانه های عمومی و اداره بهزیستی شهرستان پیشوا و کانون ادبی حافظ، هفتمین جلسه آموزش مهارتهای زندگی با حضور تعدادی از اعضاء توسط آسیه ملک دار رئیس اورژانس اجتماعی و مدرس کلاس در کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد.

در این جلسه مهارت های پیشگیری از افسردگی بیان شد و درباره افسردگی و پیشگیری از افسردگی، تفکر دوقطبی، افکار دوقطبی، عزت نفس، سوء استفاده های عاطفی از افراد و مباحث شناخت های منفی، انگیزه آسیب دیده و هدف گذاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است جلسه پایانی مهارت های زندگی در هفته آینده به پرسش های مخاطبین و آزمون پایانی جهت کسب مدرک دوره اختصاص دارد.

برگزاری کلاس آموزش خوشنویسی در کتابخانه عمومی شهدای نیکنام‌ده شمیرانات

به همت فاطمه جمالیان مسئول کتابخانه، کلاس آموزش خوشنویسی با حضور جمعی از علاقمندان با تدریس سیدکمال بنی لوحی در کتابخانه عمومی شهدای نیکنام‌ده شهرستان شمیرانات برگزار شد.

برگزاری ششمین و هفتمین جلسه تفسیر قرآن کریم در کتابخانه شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین

ششمین و هفتمین جلسه قرآن کریم با محوریت سوره مبارکه نور با تدریس حجت الاسلام والمسلمین اصغر رجبی محقق و پژوهشگر علوم قرآنی و نهج البلاغه و با حضور بانوان عضو فعال در کتابخانه عمومی شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین برگزار شد.

در این جلسات آیات ۳۱ الی ۴۵ سوره مبارکه نور بر مبنای تفسیر المیزان علامه طباطبایی تفسیر شد و آیات حجاب و احکام محرم و نامحرم (آیات ۳۱ و ۳۲) و آیه ۳۵ مشهور به آیه نور شرح داده شد سپس مطالبی پیرامون واقعه غدیرخم و آیات نازل شده درباره غدیر بیان شد.

گفتنی است جلسات  تفسیر قرآن کریم روزهای دوشنبه از ساعت ۹:۴۵ الی ۱۱:۱۵ با تدریس حجت الاسلام والمسلمین اصغر رجبی و با حضور بانوان در کتابخانه عمومی شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین برگزار می شود.

نسخه قابل چاپ
بيشتر