فهرست

اخبار شهرستان ها

با هدف معرفی کتاب های مفید به شهروندان در فضای مجازی صورت گرفت :

نهمین نشست کتابخوان مجازی شهرستان پاکدشت با حضور شرکت کنندگان از سه استان

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاکدشت و کتابخانه عمومی پروین اعتصامی ؛نهمین نشست کتابخوان مجازی با حضور فعال شرکت کنندگانی از استان های تهران، فارس و گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، نهمین نشست کتابخوان مجازی شهرستان پاکدشت با حضور پنج نفر از کتابخوانان شهرهای پاکدشت، آباده، رشت و با اجرای سیده مریم حسینی مسئول کتابخانه عمومی پروین اعتصامی در پلتفرم اسکای روی برگزار شد. در نهمین نشست کتاب های " قانون پنج ثانیه" نوشته مل رابینز،  " کتاب دزد " نوشته مارکوس زوساک ، "باغ خرمالو" نوشته هادی کریمیان، کتاب " گرگ بد گنده" اثر آرون بلیبی و "کدو قلقه زن" اثر مهدی مردانی معرفی شد‌.

در ابتدای نشست طاهره جمشیدی کتابدار کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) شهرستان پاکدشت به معرفی کتاب « قانون پنج ثانیه » پرداخت. جمشیدی اظهار داشت: کتاب حاضر نوشته مل رابینز، از سری کتابهای روانشناسی انگیزشی و به طور جزئی تر با موضوع شجاعت است. شجاعتی از نوعی متفاوت تر که نویسنده نام آن را تحمیل خود و یا میل و اشتیاق به عمل میداند. حتی عملی بسیار جزئی، که مهم عمل کردن به آن است.
کتابدار کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) شهرستان پاکدشت در ادامه افزود: مل رابینز ابزار مفیدی را در کتاب قانون ۵ ثانیه معرفی می کند که در همه زمینه های زندگی کاربرد دارد. قانون ۵ ثانیه می تواند در هر لحظه از زندگی روزمره و در مواجهه با دشواری، عدم قطعیت و ترس موثر واقع شود. این قانون ممکن است در بهبود وضعیت سلامت، افزایش بهره وری و مقابله با تاخیر کاری کمک کند. رابینز به شجاع شدن ما و بیرون رفتن از منطقه راحتی کمک میکند و از همه مهم تر او توضیح میدهد که کنترل و تغییر ایجاد کردن آسان است.
سپس بردیا قربانی یکی از شرکت کنندگان حاضر از استان فارس شهر آباده به معرفی کتاب « گرگ بد گنده » از مجموعه کتاب های چهار سابقه دار نشر هوپا پرداخت و مطالعه این مجموعه کتاب را به کودکان و نوجوانان توصیه کرد.
سپس علی خانی عضو کودک کتابخانه پروین اعتصامی پاکدشت به معرفی کتاب « کدو قلقله زن » اثر مهدی مردانی پرداخت.
در ادامه کلیپ دعوت به کتابخوانی مژده لواسانی، مجری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد. وی در این کلیپ از مخاطبین خواست که به پویش ۲۰:۲۰ بپیوندند و ساعت ۲۰ هر شب، ۲۰ دقیقه مطالعه کنند.
سپس مهناز وفاکیش مهمان شرکت کننده از  شهر آباده استان فارس به معرفی کتاب « کتاب دزد» پرداخت‌.
در انتها پریا قاسمی نوجوان کتابخوان از شهر رشت، استان گیلان به معرفی کتاب « باغ خرمالو» نوشته هادی حکیمیان پرداخت. پریا قاسمی در معرفی این کتاب ابراز داشت: « باغ خرمالو» رمانی جذاب با بیانی خودمانی است که از زاویه یک نوجوان،  ایران دهه بیست را معرفی می کند. داستان را نوجوانی روایت می کند که نه حتی یک بار شاه را ملاقات کرده و نه از سیاست سر در می آورد ، اما در یک باغ و به طور ناگهانی با رضا شاه مواجه می شود.
گفتنی است از نکات قابل توجه نهمین نشست کتابخوان مجازی شهرستان پاکدشت، شرکت مادر و فرزندی کتابخوان از شهر آباده استان فارس بود.

 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ