فهرست

اخبار شهرستان ها

دعوت فرماندار رباط کریم از مردم در راستای حضور در جشنواره کتابخوانی رضوی

فرماندار شهرستان رباط کریم مردم شهرستان را به مشارکت گسترده در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت مجازی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخان های عمومی استان تهران ؛ نظام ملکشاهی،فرماندار شهرستان رباط کریم در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی به ویژه در ایام کرونا بیان کرد: کتاب، شاهراه رسیدن به بلندای قله دانایی است؛ شاهراهی که دستیابی به توفیقات را هموار می سازد. صرف زمان در حوزه کتابخوانی و ترویج فرهنگ کتابخوانی، در حقیقت، سرمایه گذاری مولد و زاینده است که ثمر آن، عاید نسل حال و آینده، می شود و همگان از این سرمایه گذاری منتفع خواهند شد.
فرماندار شهرستان در ادامه با اشاره به حضور شهروندان در جشنواره رضوی افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی مغتنم برای شناخت سبک زندگی امام رضا(ع) و نشر سیره نورانی و سعادت بخش آن امام همام در جامعه خواهد بود. چرا که این جشنواره از چند زاویه در گسترش کتابخوانی دارای نقش و اهمیت بسیار است.
ملکشاهی در ادامه با بیان اهمیت این حضور افزود: تقسیم بندی مخاطبان و اختصاص کتاب هایی برای رده های مختلف سنی در این جشنواره بسیار ارزشمند است. چراکه داشتن برنامه مطالعاتی برای اقشار و گروه های سنی متفاوت موجود در جامعه بسیار امر پسندیده و نیکویی است و از سوی دیگر باعث می شود که ادراک ذهنی مشترک در جامعه نسبت به واقعیت های اجتماعی شکل گیرد. همچنین رویکرد مذهبی جشنواره بسیار قابل توجه و تقدیر است
نسخه قابل چاپ