فهرست

اخبار شهرستان ها

سرپرست شهرداری لواسان؛

کتاب و کتابخوانی همواره از مهمترین ملزومات فرهیختگی و استقلال فکر و اندیشه ی آحاد جامعه بوده است

قاسم کردی، سرپرست شهرداری لواسان طی پیامی از عموم علاقمندان جهت شرکت و حضور در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، قاسم کردی، سرپرست شهرداری لواسان، ضمن ایراد بیاناتی از مقام معظم رهبری، طی پیامی از عموم علاقمندان جهت شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
 وظیفه همه افراد فرهیخته و همه نهادهای فرهنگی کشور است که دراشاعه، گسترش و تقویت هرچه بیشتر مساله کتاب و کتابخوانی اهتمام ورزند و در یک کلام، همه درد آشنایان و دل آگاهان به منظور بسیج همگانی برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی بپاخیزند، تا هنگامه خجسته ای پیش آید که در آن، «کتاب» همه جا، برای همه کس و در همه وقت به وفور یافت شود و مطرح باشد ونیز هیچ کس در هیچ جا، هیچ بهانه ای برای کتاب نخواندن نداشته باشد.
   از بیانات  مقام معظم رهبری
متن پیام بدین شرح است:
کتاب و کتابخوانی همواره از مهمترین ملزومات فرهیختگی و استقلال فکر و اندیشه ی آحاد جامعه بوده است، نهاد کتابخانه های عمومی به عنوان مهمترین دستگاه و نهاد مروج کتاب در سالیان اخیر اقدامات قابل توجهی در خصوص افزایش اقبال خانواده های ایرانی به کتاب و کتابخوانی انجام داده است که برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان بزرگترین جشنواره کتابخوانی کشور با موضوع سیرة رضوی و پاسداشت ارزش‌های کریمان و کریمة اهل‌بیت عصمت و طهارت‌ علیهم‌السلام  یکی از مهمترین اقدامات این نهاد در این زمینه به شمار می آید.
این جشنواره که در سال جاری ششمین دوره خود را برگزار می کند با انتخاب منابع ارزشمند پیرامون زندگی و سیره ی عملی ائمه اطهار سلام الله علیهم و برگزاری بخش های ویژه اقشار مختلف سنی شامل بخش های گوناگونی چون مسابقات کتابخوانی مکتوب و آنلاین، مسابقات نقاشی ویژه کودکان، پویش رضوی و ... توانسته است نتایج در خور توجهی را جهت پربار کردن اوقات فراغت خانواده ها به دست بیاورد و می تواند زمینه حضور خانواده ها را با در نظر گرفتن سلایق و ذائقه های مختلف فراهم کند.
بدین وسیله ضمن تشکر از برگزارکنندگان این رویداد فرهنگی، از فرهیختگان، اهالی فرهنگ و خانواده های فهیم دعوت می شود با مراجعه به نشانی www.samakpl.ir با شرکت در این جشنواره از برکات معنوی و جوایز مادی این مسابقه بهره مند شوند.
 شایسته است عموم مردم فرهیخته، خصوصاً نهادهای فرهنگی و مردمی در برگزاری هر چه با شکوه تر این رویداد، همراهی و مساعدت لازم را داشته باشند و از بهره معنوی و حظ معرفتی آن مستفیض گردند. 
نسخه قابل چاپ