فهرست

اخبار شهرستان ها

در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد:

نشست مجازی شاهنامه خوانی در شهرستان پاکدشت

در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ؛ نشست مجازی شاهنامه خوانی با حضور اعضاي فعال کتابخانه هاي عمومي در شهرستان پاکدشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، نشست مجازی شاهنامه خوانی با اجراي فرامرز مولایی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری پاکدشت، و سارا عباسی، رومینا پازوکی، محیا ابراهیمی و ماهرخ علیدادی از اعضای کانون ادبی سیمرغ در پاکدشت برگزار شد.
در ابتداي نشست فرامرز مولایی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری پاکدشت به ذکر جايگاه شاهنامه در ادبيات و فرهنگ ملي ايران پرداخت و عنوان کرد:  شاهنامه تنها یک اثر حماسی و یک کتاب نیست. بلکه شاهنامه نماينده یک ملت، فرهنگ و تمدن است. فردوسی بزرگ نیز به آیین های ایران زمین وابستگی بسیار داشته و در پاسداشت این جشن ها و آیین ها می‌کوشیده است.
سپس سارا عباسی به خوانش بخشی از ابیات شاهنامه که با محوریت تولد سهراب پرداخت و با لحنی حماسی این ابیات را خواند.
در ادامه رومینا عباسی به معرفی شخصیت سیندخت پرداخت. زنی که در شاهنامه پیام آور صلح و مروج دانایی و خردمندی است و دارای نقش سیاسی و اجتماعی در شاهنامه است.
همچنين کلییپی از دکتر قنبرعلی کرمانی شاعر و مولف بومی شهرستان پاکدشت پخش شد
سپس محیا ابراهیمی در مورد تهمینه دختر شاه سمنگان، همسر رستم، ابیات انتخابي از شاهنامه را خواند. در انتها ماهرخ علیدادی در مورد دوران پادشاهی و ستمگری های ضحاک به شاهنامه خوانی پرداخت.
گفتنی است این نشست در فضای مجازی اسکای روم برگزارشد و با استقبال خوب اهالی کتاب روبرو گرديد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ