فهرست

اخبار شهرستان ها

در بستر فضای مجازی کتابخانه ولایت قرچک انجام شد؛

معرفی کتاب«سلام بر ابراهیم جلد اول: زندگینامه و خاطرات شهید ابراهیم هادی»

به همت لیلا شهرکی، مسئول کتابخانه عمومی ولایت معرفی کتاب«سلام بر ابراهیم» در بستر فضای مجازی کتابخانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، به همت لیلا شهرکی  مسئول کتابخانه عمومی ولایت قرچک  معرفی کتاب «سلام بر ابراهیم» اثر جمعی از نویسندگان، انتشارات شهید ابراهیم هادی در بستر فضای مجازی کتابخانه برای اعضاء و علاقمندان برگزار شد.
مسئول کتابخانه ولایت در معرفی کتاب گفت: «سلام بر ابراهیم» کتابی است که در قالب زندگینامه ای مختصر و ۶۹ خاطره درباره شهید بزرگوار و مفقود الاثر «ابراهیم هادی» منتشر شده است. این نوشتار حاصل بیش از پنجاه مصاحبه از خانواده، یاران و دوستان آن شهید است که همگی نگارنده را در گردآوری این مجموعه ارزشمند یاری رساندند.
شهرکی در ادامه این معرفی افزود: شهید هادی در یکم اردیبهشت ماه سال ۳۶ دیده به جهان گشود و پس از بیست و هفت سال زندگی پر فراز و نشیب، در عملیات والفجر مقدمّاتی در منطقه فکه، بیست و دوم بهمن سال ۶۱ به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و همانطور که از خداوند می خواست، پیکر پاکش در کربلای فکه گمنام ماند.
وی درپایان بیان داشت: این مجموعه در نهایت بی آرایشی به توصیف بزرگمردی از شیرمردان تاریخ این مرز و بوم پرداخته، تا ان شالله چراغ حضورشان در دلمان، روشنی بخش راهمان باشد.
در بخشی از کتاب سلام بر ابراهیم می‌خوانیم:
پنج ماه از شهادت ابراهیم گذشت. هر چه مادر از ما پرسید: "چرا ابراهیم مرخصی نمی آد؟" با بهانه های مختلف بحث رو عوض می کردیم و می گفتیم: "الآن عملیاته، فعلاً نمی تونه بیاد تهران و... خلاصه هر روز چیزی می گفتیم."
تا اینکه یکبار دیدم مادر اومده داخل اتاق و روبروی عکس ابراهیم نشسته و اشک می ریزه. اومدم جلو و گفتم: "مادر چی شده؟"
گفت: "من بوی ابراهیم رو حس می کنم. ابراهیم الآن توی این اتاقه، همینجا و... "
وقتی گریه اش کمتر شد گفت: "من مطمئن هستم که ابراهیم شهید شده".
مادر ادامه داد: "ابراهیم دفعه آخر خیلی با دفعات دیگه فرق کرده بود، هر چی بهش گفتم: بیا بریم، برات خواستگاری، می گفت: نه مادر، من مطمئنم که بر نمی گردم. نمی خوام چشم گریانی گوشه خونه منتظر من باشه"
چند روز بعد مادر دوباره جلوی عکس ابراهیم ایستاده بود و گریه می کرد. ما هم بالاخره مجبور شدیم به دایی بگیم به مادر حقیقت رو بگه. آن روز حال مادر به هم خورد و ناراحتی قلبی او شدید شد و در سی سی یو بیمارستان بستری شد.
سال های بعد وقتی مادر را به بهشت زهرا می بردیم بیشتر دوست داشت به قطعه چهل و چهار بره و به یاد ابراهیم کنار قبر شهدای گمنام بشینه، هر چند گریه برای او بد بود. امّا عقده دلش رو اونجا باز می کرد و حرف دلش رو با شهدای گمنام می گفت.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ