فهرست

اخبار شهرستان ها

با حضوراساتید و شاعران شهرستان پیشوا برگزار شد:

ویژه برنامه همنشینی با شاعران و نویسندگان در فضای مجازی

به همت کانون ادبی حافظ ویژه برنامه همنشینی با شاعران و نویسندگان را با حضور علاقمندان به حوزه ادبی در فضای مجازی کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت فرخ الدین قاسمی مسئول و صغرا ابراهیمیان  کتابدار کتابخانه عمومی پانزده خرداد کانون ادبی حافظ کتابخانه پانزده خرداد ویژه برنامه همنشینی با شاعران و نویسندگان که به معرفی نویسنده شهرستان سیدسعید حسینی و شعرخوانی شاعران با حضور علاقمندان به حوزه ادبی بصورت نیمه حضوری با رعایت موازین بهداشتی  در فضای مجازی کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار گردید.
شروع برنامه با شعری از سیدمهدی میرآقایی جعفری آغاز گردید و حمید رحمانی نویسنده و شاعر شهرستان درباره اهمیت کتاب و کتابخوانی توضیحاتی ارائه نمود و ،شعری توسط شهره حقدوست شاعر شهرستان خوانش شد.
در ادامه سیدسعید حسینی ابتدا خلاصه ای از بیوگرافی خود را بیان کرد و گفت:  در سال 1355 در محله قلعه نوکهنک پیشوا به دنیا آمده دوران ابتدایی و دبیرستان را در همان محل گذرانده در سال 1374بعد از اخذ دیپلم و سربازی در سال 1377 در مرکز تربیت معلم آیت الله طالقانی قم پذیرفته و در آموزش و پرورش استخدام شده است .همزمان با تدریس درآموزش و پرورش در مقطع کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات عرب دانشگاه سمنان پذیرفته شده است .
وی افزود:در سال 1392 در مقطع کارشناسی ارشد در رشته فقه و مبانی حقوق پذیرفته ولی به دلیل علاقه به ادبیات از آن رشته انصراف و رشته ادبیات تطبیقی را ادامه تحصیل دادم،اولین مقاله تطبیقی ام  با عنوان حماسه کربلا در مرثیه شریف رضی و کسایی مروزی توسط انتشارات ذخائر اسلامی قم و کتاب مرثیه در دیوان شریف رضی و کسایی مروزی انتشارات فراز حکمت قم به چاپ رسی وی در ادامه توضیحاتی درباره کتاب دیوان شریف رضی و خاقانی بیان کرد.

در ادامه برنامه غزل عابدینی عضو فعال کتابخانه ؛غزل سوم از دیوان حافظ را خوانش نمود.
سپس در ادامه برنامه یکی دیگر از کارشناسان برنامه استاد سید مصطفی طباطبایی نویسنده و استاد دانشگاه در خصوص کتاب کرثیه در دیوان شریف رضی و خاقانی نوشته سید سعیدحسینی مطالبی بیان کرد و گفت: افرادی که میخواهند کار و پروژه تحقیقاتی انجام بدهند مطالعه این اثر برایشان مفید خواهد بود و از فصل بندیهای جامعی برخوردار است،
نسخه قابل چاپ