فهرست

اخبار شهرستان ها

همزمان با گرامیداشت روز معلم صورت گرفت:

معرفی «کتاب برسد به دست معلم عزیزم» در بستر فضای مجازی کتابخانه شهید مصطفی خمینی اسلامشهر

به همت سمانه برارزاده کتابدار کتابخانه عمومی شهید مصطفی خمینی اسلامشهر «کتاب برسد به دست معلم عزیزم» در بستر فضای مجازی معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران ، همزمان با گرامیداشت روز معلم و به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی معرفی "کتاب برسد به دست معلم عزیزم" نوشته ی: سایمن جیمز ترجمه ی : محبوبه نجف خانی توسط سمانه برارزاده کتابدار کتابخانه ؛دربستر فضای مجازی کتابخانه شهید مصطفی خمینی اسلامشهر برای علاقمندان برگزار شد.
برارزاده در معرفی این کتاب گفت: کتاب فوق داستانی اجتماعی است که به سبک کودکانه و به‌صورت نامه‌های کوتاه، برای گروه‌های سنّی (ب) و (ج) تدوین ‌شده است. هدف از نگارش این داستان، آشنایی با وال‌ها و نمایش تخیلات کودکانه است.
وی افزود: پیام داستان این کتاب به مخاطبان این است که درباره چیزهایی که دوست دارند تحقیق کنند و از معلّم یا سایر بزرگ‌ترهایشان کمک بگیرند. کودکان خیال‌باف هستند و معلم‌ها مطمئن‌ترین فرد ازنظر کودکان برای در میان گذاشتن چنین رازی هستند.
برارزاده با بیان اینکه تصاویر کتاب زیبا است و ماجرا را بسیار کامل‌تر بیان می‌کند گفت:کتاب «برسد به دست معلم عزیزم» داستانی تخیلی و درعین‌حال واقعی، درباره دنیای شگفت‌انگیز کودکی است. آقای جیمز می‌خواهد بگوید برای کودک هیچ‌چیز غیرممکنی وجود ندارد. زبانِ این اثر ساده و روان و متنِ آن کوتاه است، برای همین پیشنهاد خوبی است برای تمرین روخوانی دانش آموزان دوم و سوم دبستان.
نسخه قابل چاپ