فهرست

اخبار شهرستان ها

به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار گردید؛

طرح کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی شهدای امامی امین

به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طرح کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی شهدای امامی امین جلیل آباد شهرستان پیشوا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهران؛ به همت مینا نوروزی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پیشوا و فاطمه شیری مسئول کتابخانه عمومی شهدای امامی امین طرح کتابخانه گردی به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی با حضور محمد مهدی قمی شهردار پیشوا؛ امیرحسین کریمی رئیس شورای اسلامی شهر پیشوا؛ محمدرضا کریمی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ورامین؛ آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قرچک؛ دلارام کریمی فرمانده بسیج پیشوا و یزدان شصتی و بیژن شصتی اعضاء شورای اسلامی شهر پیشوا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی طرح کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی شهدای امامی امین برگزار شد.
محمدمهدی قمی شهردار شهر جلیل آباد در این مراسم ضمن تبریک سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی و تشکر از رئیس اداره و پرسنل کتابخانه، اعلام آمادگی جهت همکاری در اجرای برنامه‌های فرهنگی، حمایت از چاپ کتاب در خصوص شهرجلیل آباد، تهیه و چاپ شناسنامه از شهدای شهر و روستاهای منطقه و اجرای طرح توسعه کتابخانه در سال‌‎های آتی داشت.
در ادامه امیرحسین کریمی رئیس شورای اسلامی شهر جلیل آباد ضمن تبریک سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و قدردانی از پرسنل کتابخانه، با بازدید از کتابخانه عنوان کرد: زحمات انجام شده در راستای راه‌اندازی چنین مجموعه فرهنگی مسئولین را بیشتر مجاب می‌کند که همکاری و حمایت چند جانبه از کتابخانه و برنامه‌های آن داشته باشند.

 مینا نوروزی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پیشوا نیز ضمن خیر مقدم به بازدید کنندگان با تبریک سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سال 1382 به عنوان نهاد عمومی آغاز به کار کرد و با تشکیل ادارات کل کتابخانه‌های عمومی و ادارات شهرستان توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌ها و نیز اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی ترویجی جایگاه ساختاری نهاد به تدریج ارتقاء یافت.
وی افزود: در این راستا در جهت توسعه کمی کتابخانه‌ها احداث کتابخانه‌های فردوسی و شهدای امامی امین در بخش جلیل آباد شهرستان پیشوا صورت پذیرفت و علاوه بر آن برنامه‌ریزی و نظارت بر اقدامات متنوع فرهنگی و ترویجی در کتابخانه‌ها اعم از نشست‌های کتاب‌خوان، جشنواره‌های متعدد ترویج مطالعه و کتابخوانی، مسابقات کتابخوانی، جلسات نقد و بررسی کتاب، رونمایی کتاب و نیز فعالیت‌های گوناگون ادبی در کتابخانه‌ها برگزار گردید.
نوروزی در ادامه بیان کرد: توسعه و ارتقای سرانه مطالعه در شهرستان نیازمند همکاری همه جانبه افراد، ادارات و نهادها می‌باشد و خواستار همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر جلیل آباد و دیگر ادارات در حمایت در اجرای برنامه‌های فرهنگی خصوصا برنامه‌های مرتبط با کتابخانه‌های عمومی بخش و شهر جلیل آباد گردید.
در ادامه دلارام کریمی فرمانده بسیج خواهران شهر جلیل آباد از فعالیت کتابخانه و برنامه‌هایی که در کتابخانه اجرا می‌شود استقبال و از اعلام آمادگی بسیج جهت همکاری با کتابخانه و فعالیت‌های متنوع فرهنگی آن خبر داد.
یزدان شصتی عضو شورای اسلامی شهر جلیل آباد نیز با تقدیر از رئیس اداره و پرسنل کتابخانه بیان داشت: با توجه به رضایت خانواده‌ها و اهالی شهر جلیل آباد از فاطمه شیری مسئول کتابخانه در برخورد با مراجعین و اعضاء، یکی از دلایل موفقیت کتابخانه را تعامل خوب این کتابدار در جذب اعضاء و توسعه کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه دانست.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ