فهرست

اخبار شهرستان ها

برگزاری کارگاه آشنایی با ( فلسفه برای کودکان ) در پاکدشت

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاکدشت و کتابخانه سیار یار مهربان، کارگاه مجازی آشنایی با فلسفه برای کودکان و نوجوانان (فَبَک) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ کارگاه آشنایی با فلسفه برای کودکان و نوجوانان به همت منوچهر برزگر مسئول کتابخانه عمومی سیار یار مهربان 1 و با اجرای سیده مریم حسینی مسئول کتابخانه عمومی پروین اعتصامی در فضای مجازی اسکای روم برگزار شد.
مسئول کتابخانه عمومی سیار یار مهربان 1 در خصوص این کارگاه گفت:  کارگاه مجازی آشنایی با فلسفه برای کودکان و نوجوانان (فَبَک) با حضور مسیحا ابوعلی مربی فلسفه برای کودکان موسسه کلام اول شیراز، مترجم آثار فلسفی برای کودکان و نوجوانان، نویسنده و کارگردان نمایش ها و فیلم های فلسفی برای کودکان و نوجوانان برگزار شد.
در ابتدای این نشست کلیپی با موضوع فلسفه برای کودکان پخش شد. سپس مسیحا ابوعلی به مباحثی چون تاثیر آشنایی کودکان با فلسفه، واکنش ارزشمند به پرسش های کودکان، آشنایی با اهداف آموزش تفکر به کودکان، آشنایی با تفکر سنجش گرایانه، خلاقانه و مراقبتی پرداخت.
منوچهر برزگر افزود: استاد کارگاه به برخی از نقاط ضعف سیستم آموزشی موجود از جمله تاکید بر حفظ کردن، به دنبال علت نبودن، ظاهرگرایی و غفلت از درسهای زندگی پرداخت و اشاره کرد:  به جای این موارد باید مهارت های پرورش تفکر در کودکان افزایش یابد. خوب دیدن،خوب شنیدن،گفتگو کردن از مهارت های پایه ای است که منجر به مهارت های عمیق اندیشیدن می شود.
 ابوعلی اضافه کرد: با تشکیل گروه ها و حلقه های کندوکاو، می توان این مهارت ها را در کودکان تقویت کرد و کودکان به سطحی از خودآگاهی خواهند رسید که بتوانند به مهم ترین هدف فلسفه که پاسخ به این سوال است "که چطور میتوانیم یک زندگی خوب بسازیم" دست یابند.
در پایان حاضرین پرسش های خود را مطرح کردند و مسیحا ابوعلی به سوال های مخاطبان پاسخ داد.
نسخه قابل چاپ