فهرست

اخبار شهرستان ها

برگزاری ششمین نشست کتابخوان مجازی در شهرستان پاکدشت

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاکدشت و کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) ششمین نشست کتابخوان مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، ششمین نشست کتابخوان مجازی شهرستان پاکدشت با معرفی کتابهای "خدا میخواست زنده بمانی "  نوشته فاطمه غفاری، "من زنده ام" نوشته معصومه آباد، "شُنام" نوشته کیانوش گلزار راغب، "قرار بی قرار" نوشته فاطمه سادات افقه، و "۱۲ گام تا مثبت اندیشی" نوشته محمد سیدا برگزار شد.

طیبه چراغعلی مسئول کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) در معرفی کتاب «خدا میخواست زنده بمانی» گفت: این کتاب هفتمین عنوان از مجموعه ده جلدی است که برای نخستین بار در سال ۱۳۸۴ توسط انتشارات روایت فتح منتشر شد و زندگی نامه شهید علی صیاد شیرازی می باشد که نویسنده با بیان خاطراتی، ابعاد شخصیتی شهید صیاد شیرازی را بیان کرده است.

سپس زهرا شصتی مسول کتابخانه عمومی شهید آوینی به معرفی کتاب «من زنده ام» پرداخت. شصتی اظهار داشت: این کتاب مربوط به دوران اسارت نویسنده است که در هشت فصل توسط انتشارات بروج منتشر شده است.

در ادامه کلیپی به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) پخش شد.

منصوره کیایی کتابدار کتابخانه عمومی علامه مطهری سومین شرکت کننده بود که به معرفی کتاب «شنام » پرداخت. منصوره کیایی در معرفی این کتاب بیان کرد: «شنام » داستان نوجوانی است که از همان ابتدای جنگ وارد جبهه کردستان شده و پس از مدتی اسیر گروهک تروریستی کوموله می شود. تجربه های متفاوت نویسنده از جنگ و اسارت موجبات بدیع بودن این کتاب را فراهم آورده است و درآمیختن آن با طنز و عشق تصویری دیگرگونه از جنگ ارائه می دهد.

سپس مونا قمی عضو کتابخانه عمومی علامه مطهری به معرفی کتاب «قرار بی قرار» پرداخت .این کتاب داستان زندگی شهید مصطفی صدر زاده از شهدای مدافع حرم است. عضو کتابخانه عمومی علامه مطهری ضمن ارائه خلاصه این کتاب افزود: شهید صدر زاده متولد ۱۹ شهریور ۱۳۶۵ بودند و در آبان ۱۳۹۴ در روز تاسوعای حسینی در منطقه حومه حلب به شهادت رسیدند.

در انتها نسترن برگ بید عضو کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) پاکدشت به معرفی کتاب «۱۲ گام تا مثبت اندیشی » نوشته محمد سیدا انتشارات نسل نواندیش پرداخت. وی گفت:  این کتاب تمرین هایی برای تحول در زندگی ارائه می کند و آموزش می دهد که چطور با تمرین هایی همچون استفاده از کلمات مثبت و قدرت تفکر مثبت، به تعلیم ذهن و تغذیه روح بپردازیم.

نسخه قابل چاپ