فهرست

اخبار شهرستان ها

به مناسبت اولین سالگرد شهادت «سردار سلیمانی» در فضا مجازی برگزار شد؛

جمع‌خوانی کتاب «سلیمانی عزیز» در شمیرانات

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات ؛نشست جمع خوانی کتاب سلیمانی عزیز به مناسبت اولین سالگرد شهادت «سردار سلیمانی» به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، به همت اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان شمیرانات، به مناسبت اولین سالگرد شهادت «سردار سلیمانی»، برنامه جمع‌خوانی کتاب «سلیمانی عزیز»، با حضور «مهدی قربانی» به عنوان یکی از نویسندگان کتاب در فضای مجازی شهرستان شمیرانات برگزار شد.


ریحانه ابراهیم‌زادگان، دبیر نشست، در معرفی کتاب گفت: کتاب «سلیمانی عزیز»، نوشته عالمه طهماسبی، لیلا موسوی و مهدی قربانی است. این کتاب خاطراتی متفاوت و خوانده نشده از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است. این کتاب گذری بر زندگی و رزم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به انضمام متن وصیت‌نامه سردار است.
 در این برنامه جمع‌خوانی، علاقمندان و اعضای کتابخانه‌های عمومی شمیرانات از جمله نفیسه سادات موسوی، فاطمه ابراهیمیان و شکیبا علیزاده، به جمع‌خوانی روایت‌هایی از کتاب «سلیمانی عزیز» پرداختند.
 حاج قاسم عزادار نمی‌خواهد، رهرو می‌خواهد
قربانی، در توضیح روند چاپ کتاب، گفت: برای تهیه محتوای کتاب از مستندات دیداری و شنیداری مختلف و جامع شامل مصاحبه‌ها، گفتگوها و خاطرات شفاهی دوستان، هم‌رزمان و آشنایان شهید سلیمانی استفاده شده است که اکنون به چاپ شصتم رسیده است و با قلمی ساده و دلنشین در صدد توصیف گوشه‌ای از زندگی مرد همیشه در صحنه جبهه مقاومت را ‌ پیشکش نگاه خوانندگان است.
 پویش مطالعاتی کتابِ خوب با محوریت کتاب «سلیمانی عزیز»
در ادامه قربانی افزود: «در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و همچنین زنده‌نگه‌داشتن یاد و خاطره سردار دلها،  سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پویش مطالعاتی کتابِ خوب با محوریت کتاب «سلیمانی عزیز» در بازه‌ی زمانی ۳۰ مرداد ماه لغایت ۳۰ دی ماه ۱۳۹۹ از سوی انتشارات حماسه یاران برگزار می‌گردد و از عموم علاقمندان جهت شرکت در این فرصت مطالعاتی دعوت می نمایم. به امید آنکه، قدمی هرچند ناچیز در مسیر گرامی داشت این اسطوره جهاد و مقاومت برداشته باشیم.
وی در توضیح این پوییش مطالعاتی گفت:این طرح، دومین پویش بعد از پویش مطالعاتی  «تنها؛ زیر باران» (سردار شهید مهدی زین الدین)  است که از سوی این انتشارات برگزار و اسامی برندگان آن اعلام گردیده است». سپس، برای شرکت علاقمندان در پویش مطالعاتی به‌صورت اینترنتی، نحوه‌ی شرکت در مسابقه، جوایز و آدرس سایت مسابقه به نشانی، https://hamasehyaran.ir، را عنوان کرد.
خوانش بخشی از وصیت‌نامه سردار سلیمانی، توسط ریحانه ابراهیم‌زادگان، پایان بخش این نشست مجازی بود.

نسخه قابل چاپ