فهرست

اخبار شهرستان ها

به مناسبت روز جهانی کتاب و حق نشر صورت گرفت:

اولین نشست کتابخوان تخصصی مجازی سال 1400 شهرستان بهارستان

نخستین نشست کتابخوان تخصصی مجازی شهرستان بهارستان به مناسبت روز جهانی کتاب و حق نشر با معرفی چهار عنوان کتاب در محل کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران،اولین نشست کتابخوان تخصصی مجازی شهرستان بهارستان در سال 1400به مناسبت روز جهانی کتاب و حق نشر با معرفی چهار کتاب و با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان و شهرداری نسیم شهر با هدف ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شرایط کرونایی با حضور جمشیدی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری،آسوده رئیس اداره بازرسی فرمانداری ،فاطمه قاسمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ظریفه قاسم پور رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ،شریفی معاون فرهنگی شهرداری نسیم شهر،رحمان زاده معاون فرهنگی بخشداری بوستان و چند تن از کتابداران این شهرستان در محل کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء برگزار شد. 

در ابتدای این نشست ظریفه قاسم پور رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان ضمن تبریک روز جهانی کتاب و حق نشر، هدف از برگزاری این نشست ها را مشارکت تمام ادارات شهرستان و ایجاد چالش در آنها برای افزایش سرانه های مطالعه در شهرستان بهارستان بیان کرد. 


سپس فاطمه قاسمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان فرا رسیدن روز جهانی کتاب و حق نشر را به عموم مردم جهان تبریک گفت واذعان داشت: تاثیر کتاب به عنوان یک مولفه مهم در تربیت، رشد و تعالی تمام افراد جامعه بویژه کودکان و نوجوانان بر همگان آشکار است و بر همه واجب است تا در جهت افزایش فرهنگ کتاب و کتابخوانی بویژه در دوران سخت کرونایی تلاش کنیم. 
در ادامه ظریفه قاسم پور با معرفی کتاب «کتاب و کتابخوانی در آئینه رهنمودهای مقام معظم رهبری» تالیف و تنظیم دفتر مقام معظم رهبری؛ رضا غریبی نویسنده و پژوهشگر و کتابدار کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء  با معرفی کتاب «از چاپخانه تا کتابخانه» نوشته‌ی قاسم صافی؛ مهدی مرسلی مسئول کتابخانه عمومی شهید چمران با معرفی کتاب «آینده کتاب در عصر دیجیتال» نوشته‌ی بیل کوپ، انگس فیلیپس ترجمه‌ی فاطمه باجی و سمیه شریفی؛ رفعت رضایی کتابدار کتابخانه عمومی شهید ثانی با معرفی کتاب «برایم بخوان» نوشته‌ی برنیس.ای.کولینان، ترجمه فاطمه امین ناصری؛ تجربیات مطالعاتی خود را با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشتند. 
در ادامه نشست از افرادی که به معرفی کتاب پرداختند با اهداء لوح سپاس از طرف هادی تمهیدی فرماندار شهرستان بهارستان توسط جمشیدی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری در محل نشست تقدیر شد.
 انجام تبلیغات محیطی پیرامون گرامیداشت روز جهانی کتاب و حق نشر از دیگر کارهایی بود که با مشارکت شهرداری نسیم شهر انجام شد.
در پایان این نشست ظریفه قاسم پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان از تمامی ادارات شهرستان، کتابداران، اعضای کتابخانه ها و ... جهت معرفی کتاب و برگزاری نشست های کتابخوان درخواست مشارکت و همکاری نمود. 

نسخه قابل چاپ