فهرست

اخبار شهرستان شمیرانات

به‌مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) برگزار شد:

نشست کتابخوان مجازی به میزبانی کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات

نشست کتابخوان مجازی به‌مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) به میزبانی کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات، به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شمیرانات و کتابخانه عمومی شهید باهنر، نشست کتابخوان مجازی به‌مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با حضور کتابداران و اعضای کتابخانه عمومی شهید باهنر در روز چهارشنبه  ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱ صبح در فضای اسکای‌روم برگزار شد.
در این نشست، کتاب‌های «آن سوی آفتاب» اثر علی اکبر جعفری ندوشن (ناشر: مرکز اسناد انقلاب اسلامی) ، توسط مریم ملکوتی، مسئول کتابخانه عمومی شهید باهنر، کتاب «حقیقت فاخر» ، اثر توسط گروهي از محققان موسسه فرهنگي قدر ولايت، توسط فائزه مهرزاد،کتابدار کتابخانه عمومی شهید باهنر و «سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد»، اثر نادر ابراهیمی  (ناشر: سوره مهر)  توسط محمدرضا جعفرپور، کتابدار کتابخانه عمومی شهید باهنر معرفی و بخشی از کتاب خوانده شد.
مریم ملکوتی، مسئول کتابخانه عمومی شهید باهنر در معرفی کتاب " آن سوی آفتاب" گفت:نویسنده در این کتاب تلاش کرده از میان خاطره‌ها، نامه‌ها و اسناد موجود، پاره‌ای از ویژگی‌ها و ابعاد شخصیتی و زندگی خصوصی امام خمینی (ره) را تبیین نماید .
وی افزود:کتاب با شرح زندگی خصوصی امام (ره)، از خمین آغاز می‌شود که طی آن، آبا و اجداد ایشان معرفی می‌شوند، سپس به تلاش امام در آموختن درس دین، تزکیه نفس و خدمت به خلق اشاره می‌گردد تا ضمن آشنایی با محل رویش و پرورش آن روح الهی، عوامل توفیق و سعادتمندی ایشان تبیین شود . 
وی افزود: امام (ره) در خانواده، بخشی دیگر از این نوشتار است .شرح مهجوری مردم در سوگ رحلت آن عزیز پایان بخش کتاب است . کتاب با عکس‌هایی از امام (ره) به پایان می‌رسد.
فائزه مهرزاد، کتابدار کتابخانه عمومی شهید باهنر در معرفی معرفی کتاب «حقيقت فاخر»گفت:این اثر ویژگی ها و خصوصیات رفتار فردی حضرت امام خميني (ره) را براساس خاطرات بازگو شده درباره این موضوع، دربردارد. اين كتاب توسط گروهي از محققان موسسه فرهنگي قدر ولايت تاليف و به همت همین موسسه منتشر شده است. 
وی افزود :«حقيقت فاخر» در 6 فصل و با عناوینی مانند؛ عبادت و بندگي عاشقانه، تزكيه و تهذيب نفس، پرهيز از ستايش و تمجيد ديگران، ساده زيستي، صرفه جويي و احتياط در بيت‌المال، محبت، دوستي، احترام و عطوفت، آرامش، طمانينه، عزت نفس و غيرت ديني تدوين شده است.
در پایان این نشست محمدرضا جعفرپور، کتابدار کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان شمیرانات در معرفی کتاب "سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد" گفت:این اثر ابعاد مختلف شخصیتی امام خمینی (ره)، دوران کودکی امام و شکل‌‌گیری شخصیت وی در دامن پر مهر مادر و صاحبه خانم (عمه ایشان)، مرام و منش پدر امام و نحوه‌ شهادت ایشان، حضور امام در کلاس درس مدرس، بررسی‌ شجره ‌نامه اجداد، امام و شرحی از زندگی پدربزرگ ایشان، مراحل ‌آشنایی امام با دختر حاج ‌آقا ثقفی تا ازدواج، از جمله مواردی است که‌ محتوای این داستان را دربر می‌گیرد.

علاقمندان جهت آگاهی از برنامه های فرهنگی کتابخانه‌ به آدرس اینستاگرام کتابخانه باهنر bahonar.shemiranat.lib@ مراجعه نمایند.