فهرست

اخبار شهرستان ها

با مشارکت اعضاء فعال کتابخانه پروین اعتصامی برگزار شد:

دومین نشست کتابخوان مجازی سال 1400 شهرستان بهارستان

دومین نشست کتابخوان مجازی شهرستان بهارستان با شروع فصل تابستان و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در محل کتابخانه عمومی پروین اعتصامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌ های عمومی استان تهران، به همت اعظم صالحی مسئول کتابخانه نشست کتابخوان با مشارکت اعضاء فعال کتابخانه پروین اعتصامی با هدف ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شرایط کرونایی در محل کتابخانه عمومی پروین اعتصامی برگزار شد.

در ابتدای این نشست اعظم صالحی، مسئول کتابخانه عمومی پروین اعتصامی در خصوص نحوه اجرای نشست کتابخوان و برنامه های تابستانی به ارائه مطالبی پرداخت و  در ادامه هستی استادی با معرفی کتاب «آقای روباه شگفت انگیز» نوشته‌ی رولد دال؛ مترجم ساغر صادقیان؛ شیدا مشایخی با معرفی کتاب «امان از دست نگرانی» نوشته‌ی ترور رومین؛ مترجم شهرزاد فتوحی؛ مبینا عابدی فر با معرفی کتاب «قصه‌های تصویری از گلستان» به‌روایت مژگان شیخی؛ ستایش منتظری با معرفی کتاب «غار آبی» نوشته‌ی قاسمعلی فراست؛ تجربیات مطالعاتی خود را با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشتند.

سپس ظریفه قاسم پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان، ضمن تقدیر و تشکر از نوجوانانی که در این نشست حضور فعال داشتند، همچنین قدردانی از زحمات کتابداران در جهت اجرای برنامه های فرهنگی تابستانی؛ به شرح برنامه های کتابخوانی در جهت غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: برنامه های فرهنگی در بستر فضای مجازی برگزار می شود و از تمام کسانی که تاکنون در این بستر با ما همراه بوده اند درخواست می نماییم به معرفی بستر اسکای روم و صفحات اینستاگرام کتابخانه ها بپردازند. چرا که برنامه های فرهنگی در صورتی بازخورد خوبی خواهند داشت که با کیفیت بهتری و با حضور تعداد بیشتری از شهروندان برگزار شوند.

در پایان از کسانی که به معرفی کتاب پرداختند با اهداء لوح سپاس از طرف اداره کتابخانه ‌های عمومی شهرستان بهارستان تقدیر شد.

گفتنی است اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان در تابستان هر هفته به میزبانی یکی از کتابخانه ها، برنامه نشست کتابخوان و قصه گویی در بستر فضای مجازی برگزار خواهد نمود.

نسخه قابل چاپ