فهرست

اخبار شهرستان ها

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی دماوند صورت گرفت:

تبیین و معرفی یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان

با محوریت معرفی و تبیین یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان دماوند ؛جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، با هدف تبیین و معرفی یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دماوند با حضور ابوالفضل حلیم زمهریر معاون سیاسی و انتظامی فرماندار، غلامرضا عبداله بیگی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،مرتضی گل محمدی رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند، حجت الاسلام نورمحمدی مسئول دفتر امام جمعه دماوند، محبوبه کفیلی رئیس اداره انجمن ها و مشارکت های اداره کل ؛حسین محمدی رئیس اداره کتابخانه ها و دیگر اعضای انجمن در محل فرمانداری برگزار گردید.
ابوالفضل حلیم زمهریر ضمن عرض خیر مقدم و تبریک فرارسیدن عید قربان و غدیر به اعضای حاضر در جلسه گفت: ما در حال حاضر با هجمه دشمن در فضای مجازی و حقیقی مواجه هستیم، رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از این در سخنرانی‌های خود از عبارات تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی استفاده می‌کردند، اما امروز از ناتوی فرهنگی سخن به میان می‌آورند و این به معنای اتحاد دشمنان در جهت آسیب رساندن به حوزه فرهنگی است. از این رو باید با تسلط کامل، در خصوص موضوعات فرهنگی مقابله به مثل داشته باشیم که یکی از مهمترین راه‌ها، ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است.
وی افزود:هزینه در حوزه‌های فرهنگی بهترین و مهمترین سرمایه‌گذاری است و خروجی آن در آینده کشور ؛ توسعه همه جانبه جامعه مشهود خواهد شد.
معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان برگزاری مسابقات و جشنواره‌های کتابخوانی، معرفی کتابخانه‌های دیجیتال به شهروندان، حمایت از مولفان شهرستان و ترغیب نوجوانان و جوانان به مطالعه، پژوهش و تالیف  را از موضوعات حایز اهمیت عنوان کرد و گفت: باید در این رابطه برنامه‌ریزی کارشناسی و اقدامات اجرایی و عملیاتی صورت پذیرد.
 حسین محمدی رئیس اداره شهرستان نیز ضمن ارائه گزارش از عملکرد کتابخانه های عمومی از ابتدای سال 1400 تاکنون  به معرفی یازدهمین دوره کتابخوانی رضوی پرداخت و گفت :افتخار برگزاری 6 دوره این جشنواره نصیب نهاد کتابخانه های عمومی شده است ؛همه مردم ایران ارادت ویژه ای به حضرت امام رضا (ع) دارند که این ویژگی انجام هرگونه فعالیت را از حوزه وظایف اداری فراتر می برد و بیشتر فعالیت ها دلی انجام می شود .
وی افزود:یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از ابتدای تیر ماه لغایت اول آبان ماه سال جاری برای رده های سنی مختلف در حال برگزاری است ؛ویژگی بارز این دوره با توجه به اینکه امسال دو عید نیمه شعبان داریم زندگی حضرت امام زمان (عج) با عنوان زندگی مهدوی است. این جشنواره بصورت مجازی در سایت www.samakpl.ir  و بصورت فردی و خانوادگی برای گروه های سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال برگزار می شود و علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت جشنواره ضمن آشنایی با منابع مختلف موضوعی جشنواره در رشته های مختلف اعم از پویش، چهار گزینه ای، شعر سرایی، نقاشی و... در این ضیافت فرهنگی شرکت کنند  ..
محبوبه کفیلی رئیس اداره انجمن ها و مشارکت های اداره کل نیز گفت :جشنواره کتابخوانی رضوی یک جشنواره بین المللی است ؛از تمام ادارات و سازمان های شهرستان می خواهیم جهت معرفی و تبلیغات جشنواره اهتمام ورزند تا رسالت جشنواره که معرفی سبک زندگی رضوی و مهدوی است را در جامعه اشاعه دهیم.
غلامرضا عبداله بیگی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن تقدیر از فعالیتهای انجام شده توسط اداره کتابخانه ها نیز گفت: جشنواره رضوی فرصتی را فراهم کرده است تا در این موقعیت شیوع ویروس کرونا از طریق فضای مجازی فرهنگ رضوی و منهدوی را به مردم معرفی کنیم و به نوعی اوقات فراغت آنها را غنی تر کنیم.
بارگذاری پوستر و لینک جشنواره رضوی در پورتال های ادارات همچون فرمانداری، شهرداری ها، اداره فرهنگ و ارشاد، پایگاه های خبری و فضای مجازی بصورت مداوم، نصب بنر در سطح شهر توسط شهرداری های شهرستان و دهیاری ها، پخش کلیپ جشنواره از تلویزیون شهری، ارائه گزارش از وضعیت واریزی نیم درصد شهرداری ها به فرمانداری از مهم ترین مصوبات این جلسه بوده است.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ