اخبار شهرستان ها
1399/7/21 دوشنبه
در بستر فضای مجازی کتابخانه‌‌ عمومی اندیشه لواسانات بزرگ صورت گرفت؛
معرفی کتاب «لمس بام دنیا» به همت مسئول کتابخانه
به همت مسئول کتابخانه عمومی اندیشه لواسانات بزرگ؛ کتاب «لمس بام دنیا»، در بستر فضای مجازی کتابخانه برای اعضاء و علاقمندان معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شمیرانات؛ کتاب «لمس بام دنیا»، نوشته اریک واینمایر و ترجمه خباز بهشتی به همت لیلا فراهانی ،مسئول کتابخانه شهدای اندیشه لواسانات در بستر فضای مجازی کتابخانه برای اعضاء و علاقمندان معرفی شد.
لیلا فراهانی در ابتدا  به معرفی نویسنده پرداخت و گفت:  اریک واینمایر در سپتامبر سال ۱۹۶۸ میلادی در آمریکا متولد شد. او به‌علت بیماری خراشیدگی شبکیه چشم در سن سیزده سالگی به‌طور کامل بینایی خود را از دست داد، اما این معلولیت اریک را از حرکت باز نداشت. او زندگی را با شور و هیجان بیشتری ادامه داد.
 وی در ادامه " لمس بام دنیا "را سرگذشت پرماجرا، امیدبخش و اثرگذار نویسنده اثر عنوان کرد که در تکاپو برای گذر از مرزهای محدودیت و توانایی ترسیم شده و گفت:نویسنده در این اثر  از نابینایی، دنیای بینایان و مبارزه با ناملایمات زندگی‌اش سخن می‌گوید؛از رویایش برای صعود به بام دنیا اورست، می‌گوید، رویایی که به حقیقتی حیرت انگیز و دلپذیر تبدیل می‌شود. رویایی که تنها برای تعداد اندکی از کوهنوردان محقق شده است. از قله‌های برف گرفته مک کینلی (آمریکای شمالی) تا قلل سر به فلک کشیده آکونکاگوآ و کلیمانجارو، و سرانجام تلاش واپسین برای گام نهادن بر قله اورست.
وی تضریح کرد:در این کتاب صدای نفس‌های اریک وقتی برای مبارزه با توده‌های یخ و برف تلاش می‌کند و خود را از زمین جدا می‌کند تا بر آینده‌ای مرتفع گام بگذارد به گوش می‌رسد. صحنه‌ها و جزئیات در این کتاب بسیار هنرمندانه و دقیق توصیف شده است.
در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
«شاید این یک تعصب باشد ولی من باور نمی کنم که انسانی، علت صعودش به قله را، دیدن منظره‌ی اطراف بیان کند. هیچ‌کس سختی کوهستان را برای دیدن یک منظره تحمل نمی‌کند. قله، تنها جایی بر کوهستان نیست. قله در قلب و ذهن ما جای دار!»
«قله، پاره‌ای از یک رویاست که به حقیقت می پیوندد و مدرکی مسلم بر این است که زندگی مان با معناست. قله نشانی از آن است که می‌توانیم با قدرت اراده و توان جسم‌مان، زندگی را به آنچه می‌خواهیم و آن‌چه دستان‌مان قدرت خلق آن را دارند، تبدیل کنیم»

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.