اخبار شهرستان ها
1400/4/23 چهارشنبه
به مناسبت هفته عفاف و حجاب برگزار شد :
سومین نشست کتابخوان مجازی در سال 1400 به میزبانی شهرستان بهارستان
سومین نشست کتابخوان مجازی شهرستان بهارستان در سال جاری به مناسبت هفته عفاف و حجاب با معرفی چهار اثر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، این نشست با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان و شهرداری نسیم شهر با هدف ترویج و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در شرایط کرونایی با حضور فاطمه قاسمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ظریفه قاسم‌پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان، بهمن شریفی، مدیر روابط عمومی شهرداری نسیم‌شهر و چند تن از کتابداران این شهرستان در محل شهرداری نسیم‌شهر برگزار شد.  

در ابتدای این نشست ظریفه قاسم پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب، هدف از برگزاری این نشست ها را مشارکت تمام ادارات شهرستان و ایجاد چالش در آنها برای افزایش سرانه های مطالعه در شهرستان بهارستان بیان کرد و در ادامه به معرفی کتاب «مسئله حجاب» نوشته متفکر شهید مرتضی مطهری پرداخت.

سپس زهرا بنی‌صفرشاعر و نویسنده‌ی بومی شهرستان بهارستان  با معرفی کتاب «حجاب و نقش آن در سلامت روان» نوشته‌ی عباس رجبی؛ زهرا خوش‌نیت نویسنده و عضو فعال کتابخانه سیار یار مهربان هفت با معرفی کتاب «در و صدف» نوشته‌ی محمد شجاعی؛ فاطمه قاسمی  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان با معرفی کتاب «حجاب من: نگرشی ساده اما نو به موضوع حجاب» نوشته‌ی امین کشوری؛ تجربیات مطالعاتی خود را با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشتند.  

گفتنی است اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان جهت برگزاری نشست های آتی خود از تمامی ادارات شهرستان، کتابداران، اعضای کتابخانه ها و ... جهت معرفی کتاب، درخواست مشارکت و همکاری می نماید.  

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.