اخبار
به میزبانی کتابخانه عمومی پیروزی؛ کتاب «علی(ع) از زبان علی(ع)» نقد و بررسی می‌شود نشست نقد و بررسی کتاب «علی(ع) از زبان علی(ع)» با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان نویسنده اثر در کتابخانه عمومی پیروزی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، سی‌ویکمین نشست نقد و بررسی کتابخانه عمومی پیروزی با محوریت معرفی و بررسی کتاب «علی(ع) از زبان علی(ع)» روز یکشنبه ۲۷ مرداد با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدیان نویسنده اثر و عضو حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی و علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.

«علی(ع) از زبان علی(ع)» یکی از زندگی‌نامه‌ها درباره امیرالمؤمنین علیه‌السلام است که مولفش با استفاده از منابع دست‌اول و مطمئن شیعه و اهل سنت به نگارش آن پرداخته است. این کتاب از ۱۰ فصل تشکیل شده که عناوین‌ آن به‌ترتیب عبارت است از: دوران مکه، دوران مدینه، دوران خلفا، دوران خلافت، دوران جنگ جمل، دوران جنگ صفین، دوران حکمیت، دوران جنگ نهروان، دوران غارت‌ها و دوران شهادت.

محمدیان در این اثر کوشیده حوادث و رخدادهای زندگی حضرت علی علیه السلام را با زبانی ساده و به شیوه‌ روایی از لحظه تولد تا شهادت شرح دهد. پاسخ به برخی از مهمترین شبهات از تاریخ زندگانی امیرالمؤمنین(ع)، نظیر دلایل صرف نظرکردن حضرت از جنگیدن در مسئله خلافت رسول خدا صلوات الله علیه و آله یا دلایل پذیرش حکمیت در حالی که حضرت خود را بر حق می‌دانستند، آن هم از زبان خود حضرت و به نقل از منابع معتبر از نقاط قوت کتاب محسوب می‌شود.

علاقه مندان برای حضور در نشست نقد و بررسی کتاب «علی(ع) از زبان علی(ع)» می توانند ساعت ۱۶ روز یکشنبه 27 مردادماه به کتابخانه پیروزی تهران واقع در انتهای خیابان پیروزی، میدان شهید کلاهدوز، پارک پیروزی مراجعه کنند.