امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
شسب

سیب

سیب
1397/9/14 چهارشنبه با محوریت معرفی کتاب «راهنمای خودمراقبتی» صورت پذیرفت: برگزاری جلسه آموزشی «مراقبت از سلامت شخصی» در کتابخانه شهید مطهری قرچک با محوریت معرفی کتاب «راهنمای خودمراقبتی»، جلسه آموزشی «مراقبت از سلامت شخصی» در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت کتابداران و با هدف دانش افزایی نوجوانان و تشویق آنان به خودمراقبتی و با محوریت معرفی کتاب «راهنمای خودمراقبتی»، جلسه آموزشی «مراقبت از سلامت شخصی» با حضور دانش آموزان دبیرستان تزکیه در سالن مطالعه کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک برگزار شد.

در ابتدای این برنامه معصومه نظری کارشناس شبکه بهداشت و درمان ضمن معرفی کتاب "خودمراقبتی در ناخوشی های جزیی" نوشته برایان میورت، به بیان مطالبی از عناوین این کتاب در خصوص نکات بهداشتی- تغذیه ای همچون؛ علل چاقی، استفاده از تغذیه سالم، استفاده از سبزیجات و میوه ها و عدم استفاده از نوشابه ها و فست فودها پرداخت.

کارشناس شبکه بهداشت و درمان همچنین به ترک عادات بد غذایی، تحرک بدنی بیشتر، پیاده روی و ورزش در بین دانش آموزان تأکید کرد.

وی در ادامه مطالبی درباره دوره نوجوانی، سلامت روانی و عاطفی بانوان همچون اختلالات اضطرابی، مشکلات خواب و مشکلات حافظه برای دانش آموزان بیان شد.

گفتنی است هدف این کتاب ارائه دانش موردنیاز برای خودمراقبتی در بیماری ها و ناخوشی های جزیی و کاهش مراجعه های غیر ضروری به مراکز بهداشتی و بیمارستان است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ